Strona 84 z 186 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694134184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1853

Wątek: Canon EOS R5

  1. #831
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Ja tam się cieszę że się grzeje. W zimne dni w plenerze będzie cieplej w dłonie.
    Wiele osób twierdzi, że Canon R5 powinien przyjmować zwroty z powodu problemów z przegrzaniem. Czy wypuszczenie aparatu w takim stanie jest etyczne? Zawodny, wymagający 2-6 godzin, aby ostygnąć. Czy zrobiono to celowo? W tej chwili nie wygląda to dobrze dla firmy Canon. Na amazonie trzeba czekać 2 tygodnie na wysyłkę możliwe że pracują nad rozwiązaniem
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 11-08-2020 o 23:18 Powód: pkt3. zasad porządkowych

  2. #832
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Wiele osób twierdzi, że Canon R5 powinien przyjmować zwroty z powodu problemów z przegrzaniem. Czy wypuszczenie aparatu w takim stanie jest etyczne? Zawodny, wymagający 2-6 godzin, aby ostygnąć. Czy zrobiono to celowo? W tej chwili nie wygląda to dobrze dla firmy Canon. Na amazonie trzeba czekać 2 tygodnie na wysyłkę możliwe że pracują nad rozwiązaniem
    Wszędzie na świecie trzeba czekać. Pierwsza partia szybko została wyprzedana a kolejna dostawa pod koniec sierpnia. To już było wiadomo od dawna.

    I najważniejsza kwestia. Tamten wątek na forum odnośnie przegrzewania się w menu przy WiFi to jakiś trol. Nic takiego nie ma miejsca! Sprawdziłem. Odpaliłem WiFi, połączyłem się z telefonem, aparat nawet nie jest w menu nawet, non stop na podglądzie, tryb 4k hq. Ciężko wyczuc jakiekolwiek ciepło. Licznik nagrania cały czas pokazuje tyle samo.

  3. #833
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Wszędzie na świecie trzeba czekać. Pierwsza partia szybko została wyprzedana a kolejna dostawa pod koniec sierpnia. To już było wiadomo od dawna.

    I najważniejsza kwestia. Tamten wątek na forum odnośnie przegrzewania się w menu przy WiFi to jakiś trol. Nic takiego nie ma miejsca! Sprawdziłem. Odpaliłem WiFi, połączyłem się z telefonem, aparat nawet nie jest w menu nawet, non stop na podglądzie, tryb 4k hq. Ciężko wyczuc jakiekolwiek ciepło. Licznik nagrania cały czas pokazuje tyle samo.
    Nie wiem czy trol czy nie.
    Normalnie jest tak że gdy jest połączenie stabilne (WiFi, BT, ..) to moc wysyłanego sygnału jest niska, małe zużycie energii.
    Zużycie energii (moc sygnału) gwałtownie rośnie przy złej transmisji lub próbie/szukaniu połączenia

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-08-2020 o 22:08
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #834
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dopuszczalna w EU moc nadajnika to 100mW. Nawet po gwałtownym wzroście.

  5. #835
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Wiele osób twierdzi, że Canon R5 powinien przyjmować zwroty z powodu problemów z przegrzaniem. Czy wypuszczenie aparatu w takim stanie jest etyczne?
    Ale to chyba nie twój problem (zważywszy twój nick, będziesz go mógł kupić za jakieś 10 lat, choć obawiam się, że nie będziesz go mógł zwrócić ;-)? A jeżeli chodzi o problemy etyczne, to zwróć się do tych, którzy czekają w kolejce po swoje R5, być może któryś zrezygnuje, a wtedy mój dojedzie szybciej :-)

  6. #836
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez cybertoman Zobacz posta
    Dopuszczalna w EU moc nadajnika to 100mW. Nawet po gwałtownym wzroście.
    ok.
    No to teraz trzeba by wiedzieć ile energii musi pobrać cały system aparatu z aku by wyemitować "w świat" 100mW informacji.
    To by musieli elektronicy ocenić.

    "Strzelam", gdyby 2W to to jest chyba fejk że z powody WiFi/BT następuje gwałtowne przegrzewanie

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-08-2020 o 07:45
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #837
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    W R classic matryca pracuje nawet kiedy przeglądasz tylko zdjęcia na telefonie przez Wi-Fi. Jeśli nadal tak jest w R5 to nic dziwnego że się grzeje.

  8. #838
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    W R classic matryca pracuje nawet kiedy przeglądasz tylko zdjęcia na telefonie przez Wi-Fi. Jeśli nadal tak jest w R5 to nic dziwnego że się grzeje.
    Dziwi mnie trochę podejście Canona.

    R5 to bardzo dobry aparat, 45Mpix, szybkie fps, dobry AF, stabilizacja, 2 sloty,...., w fotografowaniu chyba najlepszy jaki do tej wypuścił Canon.
    Poco dokonstruowali do niego owe filmowe 8k ?

    Jestem przekonany że byli świadomi problemów z grzaniem zarówno gdy zaczynali prace R&D jak i przy wypuszczaniu na rynek
    Bali się konkurencji aparatu 12 Mpix z 4k filmowym czy A7R4 ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-08-2020 o 08:34
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #839
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dziwi mnie trochę podejście Canona.

    R5 to bardzo dobry aparat, 45Mpix, szybkie fps, dobry AF, stabilizacja, 2 sloty,...., w fotografowaniu chyba najlepszy jaki do tej wypuścił Canon.
    Poco dokonstruowali do niego owe filmowe 8k ?

    Jestem przekonany że byli świadomi problemów z grzaniem zarówno gdy zaczynali prace R&D jak i przy wypuszczaniu na rynek
    Bali się konkurencji aparatu 12 Mpix z 4k filmowym czy A7R4 ?

    jp
    i masz racje.

    Canon od miesiecy reklamowal i oferowal aparat z 8 k.
    mozna bylo dokonac przedplat na zakup.
    wypuscil na rynek Produkt z wada ukryta.
    dopiero po czasie poinformowal o istotnych ograniczeniach, zreszta podane pozniej czasy w tabelkach sa nierealne.
    nawet filmowanie sekwencji kilkusekundowych wymaga podgladu , czyli pracy matrycy , procesora , nawet w tym czasie aparat sie nagrzewa o studzeniu nie ma mowy. jest to Produkt wadliwy.
    kwestia rekojmi. mysle, ze w slad za tym posypia sie zadania zwrotu lub obnizki ceny aparatu.
    Oczywiscie , ze C o tym wiedzial.
    czyli bylo to swiadome wprowadzanie w blad , chodzi z pewnoscia o uzasadnienie wysokiej ceny.
    - mocno zawyzonej, zwykly kant w skali globalnej.
    mysle, ze sie sprawa rozwinie dalej.

    jednak Canon jest zacofany technologicznie.
    bilans energetyczny dla tej technologii jaka dysponuje nie pozwala na stworzenie aparatu o takich parametrach jakie zapowiadal.
    gdyby to bylo mozliwe , sony widodacy w tym zakresie na rynku zrobilby to wczesniej.

    nie ma tez zadnej rewolucji w zakresie jakosci obrazowania - jest porownywalna ze wspolczesnymi aparatami , moze ciut ciut lepsza , ale nieistotnie.
    postep nie jest przelomowy w tym wzgledzie

    mozna sie zdziwic jak mala potrafi byc w okreslonych warunkach roznica ( poza rozdzielczoscia oczywiscie )

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...81721894001128

  10. #840
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dziwi mnie trochę podejście Canona.

    R5 to bardzo dobry aparat, 45Mpix, szybkie fps, dobry AF, stabilizacja, 2 sloty,...., w fotografowaniu chyba najlepszy jaki do tej wypuścił Canon.
    Poco dokonstruowali do niego owe filmowe 8k ?

    Jestem przekonany że byli świadomi problemów z grzaniem zarówno gdy zaczynali prace R&D jak i przy wypuszczaniu na rynek
    Bali się konkurencji aparatu 12 Mpix z 4k filmowym czy A7R4 ?

    jp
    a co z tym 8k jest nie tak? aparat się grzeje zarówno w 8k jak i 4k więc likwidacja 8k nie rozwiąże problemów - nie ma takiego związku przyczynowo skutkowego zrobili 8k to się grzeje - na 4k też by się grzał - problemy rozwiąże rzeczywisty pomiar temperatury i dostosowanie pracy do rzeczywistej temperatury procesora matrycy czy nawet karty pamięci może baterii (czegoś co najbardziej się grzeje), to może być niewykonalne więc w następnym upgrajdzie firmware canon tak po prostu zoptymalizuje "tabelki stygnięcia" i dostaniemy kilka lub kilkanaście minut więcej na dzień dobry (pewnie po prostu 30minut) i "szybsze stygnięcie" znaczy więcej minut po krótszym stygnięciu - ewentualnie jakieś rozwiązanie hybrydowe pomiar temperatury procesora (lub czegoś czego rzeczywistą temperaturę da się zmierzyć bo jest do tego czujnik w tym aparacie) i zoptymalizowane "tabelki stygnięcia" do tej temperatury.

    co do 8k świat idzie do przodu i nasza ulubiona firma musi być innowacyjna - prezentować aparaty z możliwościami jakich nie oferuje konkurencja - co przy najlepszym "color science" na rynku, doskonałej ergonomii korpusów, jasnym obiektywom RF, ogromnej bazie obiektywów EF powoduje że firma jest skazana na sukces - i 8k jest do tego niezbędne cytując klasyka - "Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić"

    porównywanie aparatu 45mpix z 8k z aparatem 12mpix 4K jest porównywaniem gruszek z fasolką szparagową te aparaty w małym stopniu konkurują ze sobą.

    ja tam jestem zadowolony gdyby to kręciło filmy w nieskończoność to filmowcy wykupiliby cały zapas na najbliższe 5lat a tak może ceny odrobinę spadną.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-08-2020 o 10:03

Strona 84 z 186 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694134184 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •