Strona 56 z 185 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 1848

Wątek: Canon EOS R5

  1. #551
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Poczekajmy na wyniki testów.
    W międzyczasie może zapoznać się Pan z informacjami które są już dostępne w Internecie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-07-11 o 23.24.23.png
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	601,0 KB
ID:	4805

    Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=F7KuUgUqOfk

    Do 8 stopni stabilizacji:

    RF 24-105 mm f/4L IS USM
    RF 24-105 mm f/4-7.1 IS STM
    RF 24-70 mm f/2.8 L IS USM
    RF 28-70 mm f/2L USM
    RF 85 mm f/1.2L USM
    RF 85 mm f/1.2L USM DS
    RF 85 mm f/2 MACRO IS STM

    Do 7.5 stopni stabilizacji:

    RF 70-200 mm f/2.8L IS USM

    Do 7 stopni stabilizacji:

    RF 15-35 mm f/2.8L IS USM
    RF 50 mm f/1.2L USM
    RF 35 mm f/1.8 IS STM Macro

    Do 6.5 stopni stabilizacji:

    RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM

    Do 6 stopni stabilizacji:

    RF 100-500 mm f/4.5-7.1L IS USM

    Przewijając sobie poniższy filmik w okolice 11:38 można zobaczyć, jak wygląda działanie stabilizacji obrazu w aparacie EOS R5 przy podpiętym pod niego obiektywie RF 50 mm f/1.2L USM.

    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 12-07-2020 o 00:45

  2. #552
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Filmik widziałem, fajna, dobra robota PRowa

    Dla mnie istotne jest prawdopodobieństwo że zdjęcie które zrobię będzie miało maksymalną (możliwą dla danego zestawu) ostrość, do jakich czasów mogę zejść bym był pewien że na pewno tak (jeszcze) będzie lub ewentualnie ile zdjęć muszę zrobić by mieć pewność że jedno będzie ostre.
    Matryca 45 Mpix (na powiększeniach 1:1 na monitorze kompa) to bardzo wymagające "narzędzie" dla dokładności/jakości/stałości pracy systemów AF i stabilizacji.

    Autorzy testów : https://www.dpreview.com/reviews/sony-a7-iii-review/7 "zobowiązali się" że zrobią te testy dla R5
    To będzie dla mnie wiarygodne

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-07-2020 o 07:37
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #553
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Masz na myśli tą przejściówkę:
    https://www.ceneo.pl/27331190;pla?se...shop=147405774

    Tanio nie jest i podobno szkła A działają gorzej niż szkła EF podpięte przez Sigmę. Porównaj to z przejściówką EF-RF, gdzie masz właściwie tylko styki i odsunięcie od bagnetu. W dodatku za darmo z body.
    Do R6 i chyba do R5 już nie będzie darmowej przejściówki ....
    Ostatnio edytowane przez scooter ; 13-07-2020 o 09:10

  4. #554
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    przejsciowka kosztuje teraz 90 EUR za sztuke. przy cenie 4500 EUR za R5. pewnie ze lepiej miec niz nie, ale z drugiej strony jak kto kupuje R5 tylko do szkiel RF (a potrafie sobie to latwo wyobrazic) to na cholere ma doplacac do czegos, czego nie wykorzysta?

    na etapie R/RP adapter mial sens, bo wybor szkiel byl mizerny (R - w ogole, RP - majacych sens z tym korpusem). nie wiem czy Canon jeszcze produkuje R-ki, podejrzewam ze nie, ale one moga teraz zaczac trafiac do sklepow w nizszej cenie i bez ww. adaptera. tylko RP w wersji bez tego ciemnego jak noc kita jest jeszcze w takiej sytuacji, ze dla jego nabywcy i tak konczy sie na adapterze i szklach EF (bo one wymiarowo/cenowo duzo bardziej do tego RP pasuja )
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 13-07-2020 o 10:17
    www albo tez flickr

  5. #555
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    przejsciowka kosztuje teraz 90 EUR za sztuke. przy cenie 4500 EUR za R5. pewnie ze lepiej miec niz nie, ale z drugiej strony jak kto kupuje R5 tylko do szkiel RF (a potrafie sobie to latwo wyobrazic) to na cholere ma doplacac do czegos, czego nie wykorzysta?

    na etapie R/RP adapter mial sens, bo wybor szkiel byl mizerny (R - w ogole, RP - majacych sens z tym korpusem). nie wiem czy Canon jeszcze produkuje R-ki, podejrzewam ze nie, ale one moga teraz zaczac trafiac do sklepow w nizszej cenie i bez ww. adaptera. tylko RP w wersji bez tego ciemnego jak noc kita jest jeszcze w takiej sytuacji, ze dla jego nabywcy i tak konczy sie na adapterze i szklach EF (bo one wymiarowo/cenowo duzo bardziej do tego RP pasuja )
    Ale zgodzisz się że póki co brakuje jeszcze trochę szkieł w RF, np mój ulubiony 135/2

  6. #556
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Ale zgodzisz się że póki co brakuje jeszcze trochę szkieł w RF, np mój ulubiony 135/2
    ale bardzo wolisz szklo wazace 1kg, z nowoczesnym "bokiehem" (jak jakas Sigma) i w cenie 2000 EUR (szacuje od dolu, 2500 EUR jest chyba bardziej realne)? od tego adaptera?

    dla mnie EF 135/2 nie ma slabych punktow. dokladnie tyle mikrokontrastu ile w takim szkle chce, przyjemny bokeh, swietna transmisja kolorow, ostrosci dokladnie tyle co trzeba przy f/2 i po przymknieciu... szklo marzenie.
    gdyby mial wyjsc RF 135/2 to zyczylbym sobie optyki EF-a z najnowszymi powlokami i z dodanymi czujnikami dla stabilizacji matrycy. tak zeby mozna nim bylo na upartego i do 1/30 sekundy zejsc przy statycznych tematach. czyli w zasadzie zwiekszyc funkcjonalnosc istniejacego szkla zachowujac jego wszystkie pozytywne cechy (oczywiscie oprocz ceny, tego akurat mam swiadomosc )

    EDIT: po namysle stwierdzam, ze rowniez bez tych nowych powlok. to jednak tez urok tego szkla, ze ono tak "zaciaga" swiatlo

    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 13-07-2020 o 11:02
    www albo tez flickr

  7. #557
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 598

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Jak widzisz starsze obiektywy mają sens, przejściówka zawsze się przyda. Wiele osób nie będzie miało tego co chcą w szkłach natywnych minimum parę lat.
    Przydadzą się kolejne przejściówki na inne systemy (np dla szkieł z fajnym bokeh, nawet M42).
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #558
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    wydaje mi sie, ze szkla EF przez adapter sa rownie natywne jak RF, za wyjatkiem dodatkowych sensorow do stabilizacji w tych drugich (bo najwyrazniej nawet szkla RF bez wlasnego IS maja takowe). znajac Canona nie zdziwilbym sie przy tym, gdyby nowe szkla EF tez takie sensory juz dostaly i gadaly ze stabilizacja matrycy w R5/R6 tak samo jak natywne szkla RF. pewnie przekonamy sie jak ludzie zaczna w praktyce klepac R5 + 24-70/2.8 II, bo to jest model zaprojektowany w czasach kiedy Canon juz nad bagnetem RF siedzial i kminil
    www albo tez flickr

  9. #559
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak widzisz starsze obiektywy mają sens, przejściówka zawsze się przyda.
    Nic nie stoi na przeszkodzie żeby ją kupić skoro jest potrzebna, a z drugiej strony dlaczego Ci którzy jej nie potrzebują, mają za nią płacić. Przecież w zestawach też nie jest za darmo.

  10. #560
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    135L w związku z pojawieniem się IBIS w puszcze nie już żadnych wad. Nawet do ceny nie można się przyczepić, bo to najtańsza stałka L.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 56 z 185 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •