Strona 85 z 189 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135185 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #841
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    niestety obawiam sie , ze po usunieciu 8 k Canon zauwazylby , ze aparat dziala w kazdych warunkach bezblednie i ... podnioslby cene.

    dzieki 8 k kosztuje wiec mniej niz kosztowalby z 4 k.

    a tak serio.

    w trybie 8 k aparat ma istotne ograniczenia , uniemozliwiajace niekiedy korzystanie z aparatu w ogole.


    nie ma obowiazku korzytania z funkcji filmowych i jako aparat fotograficzny jest R5 najprawdopodobniej aparatem znakomitym , tylko ta cena . stosunek jakosci obrazowania do ceny jest niestety najmniej korzystny wsrod wiodacych producentow.

    Bedzie sie sprzedawal , gdyz dla posiadaczy optyki EF calkowity koszt bezie znacznie mniejszy niz koszt przejscia na inny System.

    Mam nadzieje, ze nacisk opini publicznej na canona bedzie na tyle silny, iz Canon zredukuje cene tego wadliwego produktu.

    gdyby nie usunieto z R6 gornego monitorka , mialby ten apart wszelkie cechy poprzedniego 5 - w rozsadnej cenie.

  2. #842
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dziwi mnie trochę podejście Canona.


    Poco dokonstruowali do niego owe filmowe 8k ?



    jp

    Bo to już taka tradycja :-)

    Canon wypuścił pierwszy aparat filmujący w 1080 (5d mk II), pierwszy aparat 4k (1Dc), a teraz pierwszy w 8k.

    Zadziwiające jest jak wielu ludzi, którzy nigdy w swoich aparatach nie włączyli filmowania, oburza się, że R5 się grzeje w 8k RAW :-)
    Zadziwiające tym bardziej, że piszą to użytkownicy Sony, które grzały i grzeją się niemiłosiernie.

    Wracając do tematu; działanie AF ze szkłami EF przez przejściówkę:
    https://www.youtube.com/watch?v=okeedXcuCjI
    Ostatnio edytowane przez sv ; 12-08-2020 o 10:29

  3. #843

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Zadziwiające jest jak wielu ludzi, którzy nigdy w swoich aparatach nie włączyli filmowania, oburza się, że R5 się grzeje w 8k RAW :-)
    Zadziwiające tym bardziej, że piszą to użytkownicy Sony, które grzały i grzeją się niemiłosiernie.
    no widzisz co za ironia losu...

    w Panasonic w modelu S1H był świadomy problemów i zastosowali aktywne chłodzenie, nikt tego nie hejtuje i nie ma z tym problemu (nie ma tam 8K RAW ale problem temp. widocznie też występuje)

  4. #844
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dla poważnych firm zajmujących się filmem przegrzewanie nie będzie żadnym problemem. Agencje, studia zakupią kilka sztuk R5 i będą kręcić 8K RAW bez żadnych problemów.
    Sony też się grzały i grzeją. Najnowszy A7sIII pozwala nakręcić niewiele więcej materiału niż R5. Mniejsze A6300 np grzały się mocniej niż R5. Teraz trzeba by było dokładnie zbadać temperatury itd bo być może Nikon pozwala na większe a Canon granicę przegrzania postawił niżej aby nie eksploatować bardziej sprzętu. A może zrobił to celowo aby ich profesjonalne kamery miały rację bytu. Bo r% to jednak głownie aparat.

    S1H to już bardziej kamera niż aparat. Ma inne wady, np. słabszy AF, większa waga.


    R5 to znakomity aparat. Świetny AF, świetna stabilizacja. Ma pewne wady ale sporo z nich da się usunąć na szczęście programowo. Już zapowiedziane jest, że dodadzą 4K RAW i obłusłgę C-Log 2 i 3.
    Ja bym bardzo dział aby dali możliwość wyboru podglądu obrazu w czasie serii i servo. Wolałbym widzieć blackout lustra i obraz na żywo zamiast podglądu zdjęć.
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  5. #845
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Wracając do tematu; działanie AF ze szkłami EF przez przejściówkę:
    https://www.youtube.com/watch?v=okeedXcuCjI
    doskonały film ale krytykanci będa mocno zawiedzeni - obiektywy EF działają - niemożliwe

  6. #846
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    doskonały film ale krytykanci będa mocno zawiedzeni - obiektywy EF działają - niemożliwe
    nie spotkalem ani jednej krytycznej wypowiedzi na temat wspolpracy obiektywow EF z R - przeciwnie , raczej sa opinie iz pracuja lepiej niz z dslr-ami.

    po co dolewac oliwy do ognia ? jak do tej pory jedyna krytyka i zreszta sluszna dotyczy przegrzewania przy pracy w 8 K - a to wlasnie mialo byc czyms wyjatkowym wsrod aparatow. mialo , ale nie calkiem jest, gdyz nie funkcjonuje tak , jak wielu oczekuje .

    Ja mam zastrzezenia jedynie do ceny .Tutaj Canon sie niestety pomylil.

  7. #847
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nie spotkalem ani jednej krytycznej wypowiedzi na temat wspolpracy obiektywow EF z R - przeciwnie , raczej sa opinie iz pracuja lepiej niz z dslr-ami.

    po co dolewac oliwy do ognia ? jak do tej pory jedyna krytyka i zreszta sluszna dotyczy przegrzewania przy pracy w 8 K - a to wlasnie mialo byc czyms wyjatkowym wsrod aparatow. mialo , ale nie calkiem jest, gdyz nie funkcjonuje tak , jak wielu oczekuje .

    Ja mam zastrzezenia jedynie do ceny .Tutaj Canon sie niestety pomylil.
    najpierw czytałem na forum że EF nie będzie działał, a nawet jak będzie to nie będzie wykrywania twarzy czy oka, a już na pewno serwo nie będzię, potem czytałem że nawet jak będą działać to będą miały za słabą rozdzielczość bo odległość rejestrowa albo cóś i tak w kółko post po poście w kółko to samo i jeszcze raz to samo - elki EF się nie nadają do R ale nadają się świetnie do konkurencji chiński badziew podpięty do konkurencji też świetnie działa ale elki do R się nie nadają - wygląda że proroctwa jak na razie się nie spełniają więc pozwoliłem sobie napisać posta.

    8k to problem szczególnie z czasem stygnięcia bo jeśli chodzi o ograniczenia czasowe (że nie nakręci tej pół godziny)na dzień dobry to bylo wiadome od początku - wszyscy spodziewają się zmian w zapowiadanym nowym firmwarze - zobaczymy co zrobi canon - może cichy upgrade sprzętu

    cena - też bym się ucieszył z mniejszej - ale jeśli sprzedają wszystko na pniu to chwilę to potrwa

  8. #848
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta

    Ja mam zastrzezenia jedynie do ceny .Tutaj Canon sie niestety pomylil.
    Na razie nie liczyłbym na zmianę ceny, skoro chętnych jest więcej niż dostępnego sprzętu.

  9. #849
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Na razie nie liczyłbym na zmianę ceny, skoro chętnych jest więcej niż dostępnego sprzętu.
    Przez pierwszy rok cena się raczej nie zmieni, chyba że kurs dolara będzie się mocniej zmieniać.

    Co do działania z obiektywami EF jest lepiej niż na lustrzankach. Przede wszystkim nie występuje Bf/ff. Mój Canon 50L który na 5d3 działa bardzo losowo, w dodatku inaczej ostrząc na różnych punktach AF z R5 działa idealnie. Sigma 105 trafia zawsze w oko. Jutro w końcu będę na meczu kopanej to sprawdzę Sigmę 120-300 2.8.

    Ogólnie to cudowna sprawa mieć punkty AF na powierzchni całego kadru.

  10. #850
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    najpierw czytałem na forum że EF nie będzie działał, a nawet jak będzie to nie będzie wykrywania twarzy czy oka, a już na pewno serwo nie będzię, potem czytałem że nawet jak będą działać to będą miały za słabą rozdzielczość bo odległość rejestrowa
    nie mam namniejszego pojecia na jakim Forum cos takiego przeczytales , ale majac niemal nieograniczony dostep do informacji , kazdy indywidualnie odpowiada za zrodlo z jakiego czerpie wiedze.


    wszystkie wypowiedzi od poczatku istnien ML potwierdzaja iz AF w ML pracuje i dokladniej i precyzyjniej , a w pierwszych modelach wyraznie wolniej niz w dslr-ach ( tych lepszych ) . aktualnie jest to szybkosc porownywalna a nawet nieco lepsza.

    oczywiscie mozna podniesc szybkosc pracy af w ML ale odbedzie sie to kosztem dokladnosci i precyzji.

    to bylo zreszta bolaczka canona przed laty - chwalil sie najszybszym AF , ale mozna bylo miec powazne zastrzezenia co do jakosci ostrzenia. Pod wplywem masowej krytyki Canon poprawil AF , wprowadzajac m.inn mozliwosc microjustacji.
    Gdyby Canon wowczas poprawil jakosc ostrzenia , analiza porownawcza obrazow matryc AF musialby byc dokladniejsza , czyli twac dluzej , tzn ostrzenie byloby wolniejsze.

    Nie czytam forow , ale nie wierze aby ktokolwiek wyrazil krytyczna opinie o wspolpracy af EF-R.
    Jesli takie glosy byly - to jest to fantazjowanie. Z definincji Af w Ml obarczony jest mniejszymi bledami systemowymi niz w DSLR.

    przeciwnie - sa to najczesciej zachwyty.

Strona 85 z 189 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135185 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •