Strona 104 z 189 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 031 do 1 040 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1031
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Adam Trzcionka napisał: długo robiłem 2 x R, teraz R6, grubo przetestowałem R5. nie było żadnych errorów, i prawdę mówiąc - a jestem raczej obecny na większości grup związanych z canonem - nie widuję "opinii, że wszystkie z serii R się wieszają", w tym kontekście raczej uchodzą za niezawodne aparaty.

  2. #1032

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Adam Trzcionka napisał: długo robiłem 2 x R, teraz R6, grubo przetestowałem R5. nie było żadnych errorów, i prawdę mówiąc - a jestem raczej obecny na większości grup związanych z canonem - nie widuję "opinii, że wszystkie z serii R się wieszają", w tym kontekście raczej uchodzą za niezawodne aparaty.
    To pewnie kwestia statystyki. Być może czegoś innego. Na DPReview kilka osób wskazało, że R5/6 się wiesza. Być może to zwykła konsumencka czepliwość, gdzie rozpieszczeni jesteśmy zbyt dobrymi urządzeniami.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  3. #1033
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    .... bo w zasadzie każdy poważny recenzent, który faktycznie zna się na fotografii wskazuje,...[/B]
    A to są recenzenci którzy się nie znają ?

    BTW: Ja znam osobiście kilku użytkowników R6, jednego z R5 i jednego który ma obie te puszki i żadnych takich rewelacji nie ma o których piszą Ci "wybitni" recenzenci ale to zwykli użytkownicy i pewnie się nie znają ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1034
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A to są recenzenci którzy się nie znają ?

    BTW: Ja znam osobiście kilku użytkowników R6, jednego z R5 i jednego który ma obie te puszki i żadnych takich rewelacji nie ma o których piszą Ci "wybitni" recenzenci ale to zwykli użytkownicy i pewnie się nie znają ....
    Ja jako zwykły użytkownik stwierdzam że mój R5 się wieszał. Czarny ekran i restart samkczynny, tak z 3 sekundy wszystko trwało. Działo się to bardzo rzadko. Ale od kilku tygodni już tego zjawiska nie obserwuję. Dam znać jak znów wystąpi.

  5. #1035

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A to są recenzenci którzy się nie znają ?

    BTW: Ja znam osobiście kilku użytkowników R6, jednego z R5 i jednego który ma obie te puszki i żadnych takich rewelacji nie ma o których piszą Ci "wybitni" recenzenci ale to zwykli użytkownicy i pewnie się nie znają ....
    Czepiasz się. Ja mam na myśli np takiego Marka Smitha, który specjalizuje się w BiF i śledząc go od dłuższego czasu bardziej ufam jemu, niż komuś, kto ma kanał na YT, ale nie ma jak zobaczyć jego fotograficznej twórczości. Mark Smith w filmie powiedział, że R5 mu się zawiesił. Dlaczego miałbym ignorować jego opinię? . Facet ma określony dorobek, zna się na ptactwie w locie lepiej niż Tony and Chelsea Northrup, którzy chyba znają się na wszystkim.

    Nie mam potrzeby prowadzenia dowodu, że Canon R5/6 to szajs. Zwracam jednak uwagę, że o zawiechach się mówi. Poza tym są posiadacze i użytkownicy. Mnie interesuje opinia kogoś, kto potrafi dopchnąć sprzęt do limitu jego możliwości podczas poligonu. Scenek na YT, gdzie modelka skacze przed obiektywem mam już po dziurki w nosie, tak samo jak zachwytów youtuberów nad Eye AF-C/tracking w takich sytuacjach.

    ;-)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Ja jako zwykły użytkownik stwierdzam że mój R5 się wieszał. Czarny ekran i restart samkczynny, tak z 3 sekundy wszystko trwało. Działo się to bardzo rzadko. Ale od kilku tygodni już tego zjawiska nie obserwuję. Dam znać jak znów wystąpi.
    Czyli jednak. A masz już najnowszy FW 1.20?
    Ostatnio edytowane przez TPS ; 25-11-2020 o 17:17
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  6. #1036
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Czyli jednak. A masz już najnowszy FW 1.20?
    Zawsze najnowszy od razu wgrywam. Ale mi aparat nie zawiesił się już chyba od półtora miesiąca jakoś. Może dlatego że robię sport od tego czasu migawce elektronicznej? Tylko sesje z lampami mechaniczna, ale tu też żadnego problemu.

  7. #1037

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Zawsze najnowszy od razu wgrywam. Ale mi aparat nie zawiesił się już chyba od półtora miesiąca jakoś. Może dlatego że robię sport od tego czasu migawce elektronicznej? Tylko sesje z lampami mechaniczna, ale tu też żadnego problemu.
    Też się mocno zastanawiam, czy nie wejść w R5. Jestem skłony kupić nawet A9II, ale R5 zdaje się oferować więcej w podobnej cenie. Tak samo jak R6 względem A9v1. Nie wiem tylko, czy chcę 45 MPx. Pracowałem z A7R3, i oczywiście taka liczba pixeli wręcz odurza, ale jest też wymagająca przy szybko poruszających się obiektach. 24MPx jednak wybaczają bardziej wszelkiego rodzaju mikrowibracje.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  8. #1038
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Czepiasz się.
    Oczywiście .
    Natomiast dla mnie dużo bardziej wiarygodni są "żywi" użytkownicy których znam i ich opinie niż eksperci internetowi nie wiadomo przez kogo opłacani - podkreślam dla mnie .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1039
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Moją R6 zrobiłem kilka tysięcy zdjęć z różnymi wersjami firmware. Zero problemów. Obiektywy wyłącznie Canon EF.
    To akurat chyba nie problem tyle natrzaskać. Wczoraj odebrałem R6-ke, dziś już przed światem była ze mną w terenie. 3 podejścia lisa i karta 32GB na elektronicznej migawce prawie pękła. Miałem teraz na Black Friday kupić karte 64 lub 128 GB UHS-II, ale widzę że, trzeba będzie dokupić jeszcze jedną nawet wolniejszą, ale tak tak ze 256 GB.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  10. #1040

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Oczywiście .
    Natomiast dla mnie dużo bardziej wiarygodni są "żywi" użytkownicy których znam i ich opinie niż eksperci internetowi nie wiadomo przez kogo opłacani - podkreślam dla mnie .
    No ja nie znam Twoich ŻYWYCH użytkowników , co gorsza, nie znam żadnego innego żywego użytkownika R5/6, poza tymi, którzy opowiadają o sprzęcie na YT, lub piszą na forach internetowych. Kiedyś wszystko było jakieś prostsze. Szło się do sklepu, rozmawiało się ze sprzedawcą, i kupowało się sprzęt. Teraz trudno jest porozmawiać ze sprzedawcą, ponieważ często/gęsto "wie się o sprzęcie" więcej, niż sprzedawca
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

Strona 104 z 189 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •