Strona 110 z 189 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 091 do 1 100 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1091
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kurpś Zobacz posta
    Jak tak szybko można przekręcić licznik to okaże się w przyszłości na ile to jest wszystko trwałe, no ale lustra już nie ma więc powinno być dobrze

    Przy okazji w Adoramie ten aparat jest po $3,899.00
    Uch ale nas doją tu w Europie, nawet w CHF wychodzi po 19 tysi.

    Muszę się uśmiechnąć do Kuzynki i zapytać kiedy odwiedza Polskę.
    Wszedzie cena jest w zasadzie taka sama. Różnica polega tylko na braku vatu (USA) lub mniejszym podatku, np w. Szwajcarii jest to chyba coś 7%.

    Zakładajcie ludzie firmy i przestaniecie narzekać. Nie rozumiem jak ktoś kupujący aparat za taką kwotę nie ma firmy. To są sama korzyści i duża oszczędność.

  2. #1092
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Zakładajcie ludzie firmy i przestaniecie narzekać. Nie rozumiem jak ktoś kupujący aparat za taką kwotę nie ma firmy. To są sama korzyści i duża oszczędność.

    Chyba sobie jaja robisz, założenie firmy tylko po to żeby zaoszczędzic na vat???

  3. #1093
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Zakładajcie ludzie firmy i przestaniecie narzekać. Nie rozumiem jak ktoś kupujący aparat za taką kwotę nie ma firmy. To są sama korzyści i duża oszczędność.

    Chyba sobie jaja robisz, założenie firmy tylko po to żeby zaoszczędzic na vat???
    Między innymi. Skoro oszczędzasz to chyba nie jest to pozbawione sesnu. Można pójść dalej. Zakończyć umowę o pracę która się ma i świadczyć pracodawcy usługi. Jeszcze większa oszczędność i więcej pieniędzy w kieszeni. Wiem bo sam tak zrobiłem 2,5 roku temu.

  4. #1094
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Między innymi. Skoro oszczędzasz to chyba nie jest to pozbawione sesnu. Można pójść dalej. Zakończyć umowę o pracę która się ma i świadczyć pracodawcy usługi. Jeszcze większa oszczędność i więcej pieniędzy w kieszeni. Wiem bo sam tak zrobiłem 2,5 roku temu.
    Czy w każdą działalność gospodarczą da się wrzucić aparat aby odpisać od podatku ?
    Wolałbym się nie tłumaczyć US gdyby się zapytali.

    Poza tym z podatkiem wychodzi 18 tysi więc i tak w porównaniu do naszych cen 20 tysie jest różnica

    zdrówko
    Ostatnio edytowane przez Kurpś ; 18-01-2021 o 16:50

  5. #1095
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Sebcio80 - ty cały czas piszesz o ludziach, którzy żyją z fotografii, wówczas to ma jakieś uzasadnienie. Ale jest sporo osób które kupują taki sprzęt nie zarobkując na fotografii. Wówczas zakładanie firmy żeby zaoszczędzić vat mija się z celem, bowiem zus pożre oszczędności na vacie. Chyba, że ktoś założy firmę, kupi aparat i zamknie firmę licząc, że urząd skarbowy się nie dopatrzy, tak wymyślnego zabiegu.
    Polacy ta taki naród, że cały czas narzekają: 21 tys na aparat za drogo, 540 za aku za drogo, 3,5 za bilet mpk za drogo, itd, itp
    - profesjonalista kupuje to, co mu pozwoli zarobić, a sprzęt się zamortyzuje w jakimś rozsądnym terminie.
    - hobbysta amator kupuje to, na co go stać, jeden kupuje za 2 tys, drugi za 20 tys.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 18-01-2021 o 18:09

  6. #1096
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Sebcio80 - ty cały czas piszesz o ludziach, którzy żyją z fotografii, wówczas to ma jakieś uzasadnienie. Ale jest sporo osób które kupują taki sprzęt nie zarobkując na fotografii. Wówczas zakładanie firmy żeby zaoszczędzić vat mija się z celem, bowiem zus pożre oszczędności na vacie. Chyba, że ktoś założy firmę, kupi aparat i zamknie firmę licząc, że zus się nie dopatrzy, tak wymyślnego zabiegu.
    Polacy ta taki naród, że cały czas narzekają: 21 tys na aparat za drogo, 540 za aku za drogo, 3,5 za bilet mpk za drogo, itd, itp
    Ja nie żyje z fotografii, tylko na niej dorabiam. Akurat aparat cyfrowy można wrzucić na firmę chyba w kazdym rodzaju działalność gospodarczej. Od stomatologii po restauracje.

    Firma to też inne korzysci. Np leasing auta. Odpisy paliwa.

    Mając umowę o pracę i zakładając firmę płacimy do ZUS tylko zdrowotne 362 zł miesięcznie. A jest to wydatek który odliczamy od podatku, więc praktycznie żaden.

    A tak żeby było trochę w temacie to od dłuższego czasu nie zaobserwowałem wieszania się R5.

  7. #1097
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Sebcio80 - to co piszesz o firmie to oczywista oczywistość, żadna eureka.
    Z twoich opisów wynika, że obracamy się w różnych środowiskach. Znam wiele osób, które z fotografii żyją,
    ale znam także takie osoby które posiadają sprzęt z najwyższej półki, a na fotografii nie zarabiają ani złotówki, tylko dla własnych potrzeb.
    Jeden z moich znajomych zrobił dyplom Mistrzowski z Fotografii, w cechu rzemiosł, a tylko po to żeby zatkać gęby wrogom, czy zna się na fotografii, czy nie.

  8. #1098
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    ...... Akurat aparat cyfrowy można wrzucić na firmę chyba w kazdym rodzaju działalność gospodarczej. Od stomatologii po restauracje.

    Firma to też inne korzysci. Np leasing auta. Odpisy paliwa.
    ........
    Z tego co piszesz to widać, że masz blade pojęcie o tym jak firma w Polsce funkcjonuje. Mam firmę (produkcja metalowa), zatrudniam 130 ludzi, tym 3 babki w dziale finansowym. Mogę bez obaw kupić auto za 500k, ale nie ryzykowałbym kupna R5, pomimo tego, że robimy sporo dokumentacji w postaci foto. Nie mam ochoty kopać się koniem. Nawiasem mówiąc w KJ pracują moje wysłużone 350D i 20D
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #1099
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	140804344_4128292003865428_834362289921026008_o.png
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	445,9 KB
ID:	5704I Miejsce w kategorii profesjonalny aparat roku.

  10. #1100
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez K_f Zobacz posta
    W sobotę była rodzina wycieczka, temperatura -6.
    Canon eosR, radził sobie dość dobrze w tej temperaturze. Zrobiłem z 40 zdjęć i nakręciłem kilka filmików jak dzieciaki zjeżdżają na sankach. Jedynie co zauważyłem to, że aparat miał problemy z wykrywaniem twarzy. Podpinałem Sigmę 35 1.4. Na Canonie 50 RF 1.8 było nieco lepiej. Ciekaw jestem czy ktoś inny miał podobne odczucie?
    @K_f z wykrywaniem twarzy może problemem były przysłonięte twarze dzieci szalikami / kominami / maseczkami?
    Zauważyłem, że moje sprzęty nie radzą sobie z taką sytuacją, tzn. kiedy twarz jest przysłonięta do połowy i to tyczy się zarówno R jak i smarfona

Strona 110 z 189 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •