Strona 103 z 189 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1021
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bo ja wiem czy przeszacowany. Sam wiesz, że za topowe osiągi się płaci. A że sa topowe to sam widzisz:



    45 Mpx ze świetnym AF, działającym w cienościach, 20 fps z AF i to przy zrzucaniu 45 Mpx danych. Canon pokazał Sony kto będzie szefem i tyle.
    Topowy model nie musi być tani. Od 1Dx nikt nie oczekuje niskiej ceny. Niewiele osób tak naprawdę potrzebuje takich parametrów, choc każdy chętnie by takie body miał. gdyby było tańsze.
    Lud ma kupować tańsze aparaty i mieć satysfakcje, że jest w najlepszym z systemów. Stąd ciągła wojna flagowców, choć to nie one robią "masę" użytkowników.
    Popatrz "szerzej", to jest właśnie motor rozwoju technologii, walka konkurencyjna.
    Bardzo dobrze że Canon ma R5 bo to spowoduje ze S lub N lub X wypuszczą "za chwilę" nowy wyrób który będzie lepszy technologicznie od R5 co spowoduje że Canon wypuści ..... itd.

    Zyskujemy my wszyscy, mamy lepszy sprzęt

    A talibowie konkretnej firmy mają co jakiś czas, przez jakiś czas święto.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-11-2020 o 10:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #1022
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    wydaje się że pisanie o innym sprzęcie nie przykleja nikomu łatki, sam chętnie poczytam coś merytorycznego, natomiast ciągłe i wielokrotne powtarzanie tych samych postów o nikłej treści merytorycznej staje się szybko nudne i powoduje irytację użytkowników - tu nie następuje wymiana informacji czy nawet tylko poglądów (nawet błędnych pogladów) tylko forsowanie swego ja.
    oj niewiele postów zostanie jak wytniesz do gleby

    a w temacie R5 - jest to od kilku lat pierwszy aparat naszej ulubionej firmy który mnie zainteresował - dodatkowo odnosząc się do często przytaczanych argumentów cenowych uważam że wolałbym przepłacić R5 niż przepłacić R6 przy aktualnych cenach - R6 to fajny aparat - oferuje to co fajny aparat powinien mieć w standardzie za standardową cenę bo nie wychodzi ani na milimetr ponad to co standardowy aparat powinien mieć.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 14-11-2020 o 15:27

  3. #1023
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Rozmowa w wątku o R6 natchnęła mnie do małego testu szybkości zapisu kart pamięci jakich mam. Póki co tylko dwie tak naprawdę szybkie.


    SD Adata Premier ONE 256GB UHS-II V90 275/155MB/s

    95 RAWów
    3,48 GB = 3563 MB
    22 sekundy do zgaśnięcia diody

    161 MB/s


    dla porównania CFexpress SanDisk Extreme Pro 128GB 1700/1200 MB/s

    105 Rawów
    3,92 GB = 4014 MB
    11,5 sekundy do zgaśnięcia diody

    349 MB/s


    Jak widać przede wszystkim nie ma co spinać się i kupować najszybszych CFexpress, aparat nie wykorzystuje jej nawet w 50%,
    zgrywanie na kompa też jest dla mnie ważne ale tu póki co po USB-C mogę uzyskać ~500 MB/s (tyle mam mniej więcej jak zgrywam dużo RAWów,
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  4. #1024

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    45 Mpx ze świetnym AF, działającym w cienościach, 20 fps z AF i to przy zrzucaniu 45 Mpx danych. Canon pokazał Sony kto będzie szefem i tyle.
    Nie chcę występować jako adwokat Sony, ale jestem przekonany, że Sony nie pozwoli sobie na odebranie korony. A7RIV mocno daje konkurencji w d#psko. A spekulacji, czy A9III dostanie połowę tej matrycy (31 MPx?) nie brakuje. Jesli tak będzie, to Canon łatwo nie będzie miał na rynku. Obecnie R5/R6 schodzą w USA jak bułki w Żabce. Sony wyskoczy z A7IV do R6 i bardzo jestem ciekaw co w tej puszce będzie?
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  5. #1025
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Nie chcę występować jako adwokat Sony, ale jestem przekonany, że Sony nie pozwoli sobie na odebranie korony. A7RIV mocno daje konkurencji w d#psko. A spekulacji, czy A9III dostanie połowę tej matrycy (31 MPx?) nie brakuje. Jesli tak będzie, to Canon łatwo nie będzie miał na rynku. Obecnie R5/R6 schodzą w USA jak bułki w Żabce. Sony wyskoczy z A7IV do R6 i bardzo jestem ciekaw co w tej puszce będzie?
    Sony, Canon i Nikon w zasadzie z małymi różnicami mają już to samo. Nikon troszkę odstaje z AF ale szybko to nadrobi.

    Teraz czas na AF krzyżowy (bo wszystkie bezlustra go nie mają) i glabalna migawkę. Canon już zapowiedział to i to.

  6. #1026

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dla tych z Was, którzy chcą wiedzieć więcej o R5 polecam ten film. Facet jets pasjonatem ptaków w locie (BiF) i używa różnorodnego sprzętu, choć głównie jest to Sony A9 i R4. Śledzę go od dawna, ponieważ interesuje mnie, co ma do powiedzenia w cholernie wymagającej fotografii. Teraz zrobił wstępną recenzję R5. Jego główne uwagi (Mark jest bardzo skromnym gościem i nie uważa, że być może to wina karty pamięci, której użył, a nie FW 1.1.1):
    Kilka razy R5 się zawiesiła
    Pojawił się delikatny rolling shutter
    AF-C kilka razy zgubił ptaka lecącego w osi obiektywu

    W komentarzu pod filmem znajdziecie jego odpowiedź, że wciąż woli Sony, ale po części wynika to z ostrości szkieł Sony względem Canon RF 100-500, które w jego ocenie jest deczko soft

    Anyway, warto obejrzeć. Czekam na jego porównanie R5 do A9, które własnie zapowiedział.

    Enjoy!

    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  7. #1027
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Dla tych z Was, którzy chcą wiedzieć więcej o R5 polecam ten film. Facet jets pasjonatem ptaków w locie (BiF) i używa różnorodnego sprzętu, choć głównie jest to Sony A9 i R4. Śledzę go od dawna, ponieważ interesuje mnie, co ma do powiedzenia w cholernie wymagającej fotografii. Teraz zrobił wstępną recenzję R5. Jego główne uwagi (Mark jest bardzo skromnym gościem i nie uważa, że być może to wina karty pamięci, której użył, a nie FW 1.1.1):
    Kilka razy R5 się zawiesiła
    Pojawił się delikatny rolling shutter
    AF-C kilka razy zgubił ptaka lecącego w osi obiektywu

    W komentarzu pod filmem znajdziecie jego odpowiedź, że wciąż woli Sony, ale po części wynika to z ostrości szkieł Sony względem Canon RF 100-500, które w jego ocenie jest deczko soft

    Anyway, warto obejrzeć. Czekam na jego porównanie R5 do A9, które własnie zapowiedział.

    Enjoy!
    No szkoda tylko że porównanie będzie trochę słabe bo 100-500 to jednak amatorskie szkiełko. A Sony to on ma chyba 500 f/4?

  8. #1028

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    No szkoda tylko że porównanie będzie trochę słabe bo 100-500 to jednak amatorskie szkiełko. A Sony to on ma chyba 500 f/4?
    Szkło jest wtórne. Ja czekam na info co do zwiech, bo w zasadzie każdy poważny recenzent, który faktycznie zna się na fotografii wskazuje, że Canony R5/6 się wieszają. Dziś chyba wyszedł firmware 1.20 stabilizujący puszki.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  9. #1029
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    TPS - . . . Ja czekam na info co do zwiech, bo w zasadzie każdy poważny recenzent, który faktycznie zna się na fotografii wskazuje, że Canony R5/6 się wieszają. Dziś chyba wyszedł firmware 1.20 stabilizujący puszki.

    Zapytałem o to Adama Trzcionkę, czy w trakcie testów R6/R5 miał zawieszki - odpowiedź, "nie nigdy mi się nie zdarzyło", a zrobił kilka tysięcy zdjęć. Z tym, że o ile pamiętam, to chyba robił tylko obiektywami RF.

  10. #1030
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Moją R6 zrobiłem kilka tysięcy zdjęć z różnymi wersjami firmware. Zero problemów. Obiektywy wyłącznie Canon EF.

Strona 103 z 189 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •