Strona 20 z 189 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #191
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Panowie trochę więcej luzu, widać, że macie kompleks "sony", a w stosunku do "JP" szczególnie. Pewnie połowa postów jest bez sensu, co mało przeszkadza, ale wystarczy jedno słowo sony, a krew wam się burzy. Gdyby nie to wredne sony, to canon dalej by sobie spokojnie drzemał. Wiem, to boli, ale na tę chwilę bezlustra sony są lepsze, więc do czego można porównywać puszki naszej firmy. Na CB wielu bijących pianę nie miało sony w ręku, ale wiedzą o tych puszkach wszystko.

    Mam R-kę, miałem S, na 99% kupię tę na razie wyimaginowaną R5, ale ołtarzyka canona w domu nie mam.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  2. #192
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Panowie trochę więcej luzu, widać, że macie kompleks "sony", a w stosunku do "JP" szczególnie.
    osobiscie jestem zmeczony tym, ze co watek to i tak konczy sie na pier* co to nie Sony... zwisa mi czy to jest sprowokowane przez wyznawce tej czy innej marki. chcialbym wejsca na watek zatytulowany Canon xD/Rx, w ktorym mowa jest o tym Canonie xD/Rx. albo nie... realistycznie: w ktorym jest jakas dyskusja o tym modelu a nie tylko notoryczne pyskowki.

    jako moderator jestem jeszcze bardziej zmeczony tym, ze notorycznie trzeba czyscic watki z pyskowek. nie wnikam w to kto winny, ale wiecznie wywolywane sa tym samym "Sony akbar" badz "* Sony w tylna czesc ciala". do wyboru do koloru...

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Pewnie połowa postów jest bez sensu, co mało przeszkadza, ale wystarczy jedno słowo sony, a krew wam się burzy. Gdyby nie to wredne sony, to canon dalej by sobie spokojnie drzemał.
    no ale to moze idz sobie opowiadaj o tym na forum Sony. tutaj po prostu nie wszystkich to obchodzi. zeby kazdy jeden korpus Canon porownywac do Sony. moze niektorym to najzwyczajniej w swiecie zwisa? tak trudno w to uwierzyc?

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Wiem, to boli, ale na tę chwilę bezlustra sony są lepsze, więc do czego można porównywać puszki naszej firmy.
    no i niech beda. ale moze niekoniecznie w kazdym jednym watku na tym forum. Canon-Board. nie Sony-Board.
    www albo tez flickr

  3. #193
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a nie tylko notoryczne pyskowki.
    .
    nie wiem , moze docieraja do mnie inne posty , ale pyskowek tutaj nie widze - sa one rzadkoscia.

    w pewnym momencie pojawia sie post w stylu " wiecej luzu " , czy " bez pyskowek panowie " i zaczyna sie dyskusja n.t pyskowki , ktorej wczesnij nikt nie zauwazyl , gdyz jej nie bylo.

    tzn " pyskowka " to cos jak fakt medialny - nie ma jej , ale sie pisze , ze jest - wiec jest , chociaz jej nie ma.
    co w tym zlego , ze ktos chcialby miec w canonie rownie dobry af jak w jakims innym aparacie np sony , albo ekranik jak np w pentaxie ?
    sony , pentax ... & co - aparaty jak aparaty - wszystkie dobre.

    dodam po chwili...

    jako , ze sony wprowadzil na rynek ML FF, ustanowil tym samym pewnego rodzaju Standard. Nic wiec dziwnego, ze sie odnosi do standardu - lepiej , gorzej ?
    Nic zlego w takich porownaniach nie widze.

  4. #194
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Też mam tylko 2 ręce
    Janie, każdego dnia dowiadujemy się tylu ciekawych rzeczy od ciebie. Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #195
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jako , ze sony wprowadzil na rynek ML FF, ustanowil tym samym pewnego rodzaju Standard.
    co to znaczy wprowadzil? pierwszy cyfrowy aparat FF bez lustra to byla Leica M9

    a od czasow 5DII Canon tez ma FF z podgladem elektronicznym

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Nic wiec dziwnego, ze sie odnosi do standardu - lepiej , gorzej ?
    Nic zlego w takich porownaniach nie widze.
    ja tez nie, dopoki takie porownania maja jakas wartosc dodana. a na tym forum wielokrotnie udowodniono, ze wartosc dodana konczy sie po 3 postach, a potem jest ciagnaca sie dlugo i namietnie gowniarzeria i udowadnianie ze "moj jest dluzszy"...
    www albo tez flickr

  6. #196
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Janie, każdego dnia dowiadujemy się tylu ciekawych rzeczy od ciebie. Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy...
    pas. time-out. chwatit... ?
    www albo tez flickr

  7. #197
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    https://www.canonrumors.com/a-canon-...certification/

    EOS R5 (to prawdopodobnie jego dotyczy) pokazał się do certyfikacji według Nokishita.
    Certyfikat pokazuje nową baterię, jak informowaliśmy wcześniej, będzie to LP-E6NH o napięciu 7,2 V i 2130 mAh. Być może „H” oznacza „dużą pojemność”.
    Z certyfikatu wynika także, że aparat jest zgodny z Speedlite 600EX-RT, czy to oznacza, że EOS R5 będzie miał wyzwalacz bezprzewodowy? Nie słyszeliśmy wcześniej tej sugestii.
    Aparat jest również zgodny z Canon RS-60E3.


    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2020 o 22:57
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #198
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    osobiscie jestem zmeczony tym, ze co watek to i tak konczy sie na pier* co to nie Sony... zwisa mi czy to jest sprowokowane przez wyznawce tej czy innej marki. chcialbym wejsca na watek zatytulowany Canon xD/Rx, w ktorym mowa jest o tym Canonie xD/Rx. albo nie... realistycznie: w ktorym jest jakas dyskusja o tym modelu a nie tylko notoryczne pyskowki.

    jako moderator jestem jeszcze bardziej zmeczony tym, ze notorycznie trzeba czyscic watki z pyskowek. nie wnikam w to kto winny, ale wiecznie wywolywane sa tym samym "Sony akbar" badz "* Sony w tylna czesc ciala". do wyboru do koloru...


    no ale to moze idz sobie opowiadaj o tym na forum Sony. tutaj po prostu nie wszystkich to obchodzi. zeby kazdy jeden korpus Canon porownywac do Sony. moze niektorym to najzwyczajniej w swiecie zwisa? tak trudno w to uwierzyc?


    .....
    Przepraszam, masz całkowitą rację.
    Mam jeszcze 20D i 350D i jak mnie najdzie chęć na porównania to będę miał do czego.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #199
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    co to znaczy wprowadzil? pierwszy cyfrowy aparat FF bez lustra to byla Leica M9
    chyba jednak nie.

    jesli dokonac klasyfikacji aparatow ze wzgledu na rodzaj ukladu celowniczego , to M9 jest aparatem lunetkowym


    przez ML nazywa sie , choc to nie jest calkiem logiczne, aparaty bez Lustra z elektronicznym celownikiem wziernikowym i wymienna optyka .

    aparaty DSLR w trybie LV nie sa nazywane ML. Tak sie przyjelo , ostatecznie to spoleczenstwo jest sedzia w sprawach jezykowych.


    pierwszym w ogole apartem cyfrowym jaki wprowadzono na rynek to byla mavica czyli tez Sony oczywiscie bez Lustra i tez z celownikiem lunetkowym . Tego sie nie nazywa ML.

    dla mnie logiczna bylaby nazwa DSLE -"E" - od elektr. viewfinder


    a od czasow 5DII Canon tez ma FF z podgladem elektronicznym
    niekoniecznie podglad elektroniczy to aparat o konstrukcji jaka nazywa sie " ML".

    Nazwe "ML" wprowadzil panasonik . troche glupio klasyfikowac aparat przez cos czego nie ma. Jakby samochod nazwac bezkoniowcem.
    Ale tak sie przyjelo - na zasadzie przeciwstawienstwa .


    a potem jest ciagnaca sie dlugo i namietnie gowniarzeria i udowadnianie ze "moj jest dluzszy"...
    kazdy pisze na miare wlasnych mozliwosci. I kazdy uwaza ze ma racje - to inni sa glupsi i sie myla.
    To jest czescia strategii przetrwania - taka czlowiek ma nature , Taki instykt.
    Jesli napiszesz cos szczegonie madrego , wyraznie powyzej poziomu pozostalych ,cos co jest trudno zrozumiec i wymaga wysilku intelektualnego , zostaniesz szybko znienawidzony , gdyz nikt nie lubi miec swiadomosc, ze jest gorszy od innych.

  10. #200
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 20 z 189 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070120 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •