Strona 78 z 189 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128178 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #771
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    co do DR korpusu R5 pewnie będzie trzeba poczekać na review dpreview lub słynne pomiary DxO a potem na ich update - pomiary jakie są takie są ale umożliwiają porównanie korpusów pomiędzy sobą - opinia influencera w internecie że jakiś korpus ma 11EV DR może oznaczać cokolwiek nie podniecałbym się niezdrowo takimi opiniami bo nie bardzo wiadomo co mierzą
    Nie wiem czy odnosisz się do mojego źródła, ale jeśli tak to, nie zrozumiałeś na czym ten test polega.
    Nikt nie powiedział, że matryca w R5 ma 11EV, skąd ten pomysł? Poczytaj co to jest LOG. Z tego samego powodu pełna klatka Canona w DLSR przegrywała z mikro matrycą w GH5

    Odnośnie dynamic range w R5 i R6 w trybie video LOG to Canon przegrywa z konkurencją:
    wykresy i wyjaśnienie w filmiku:
    https://youtu.be/qDXPiu3wpBs?t=377

    Sony ma 15.1 EV dla ISO 640
    Canon tylko 11.4EV dla ISO 400

    Oczywiście Canon jest gorszy nie tylko w porównaniu do sony, ale odstaje od wszystkich głównycg graczach na rynku, w filmiku jest wyjaśnione

    Można nagrywać w RAW, ale przy przegrzewaniu Canona, ten tryb jest bezużyteczny. Czas stygnięcia Canona jest bardzo długi to też jest wyjaśnione w wielu materiałach, polecam tabelki oficjalne od canona
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 04-08-2020 o 21:14

  2. #772
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    i dlatego ze canon tak odstaje od konkurencji ty go używasz
    to chyba najlepsza puenta
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #773
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta

    Odnośnie dynamic range w R5 i R6 w trybie video LOG to Canon przegrywa z konkurencją:
    wykresy i wyjaśnienie w filmiku:
    https://youtu.be/qDXPiu3wpBs?t=377

    Sony ma 15.1 EV dla ISO 640
    Canon tylko 11.4EV dla ISO 400

    Oczywiście Canon jest gorszy nie tylko w porównaniu do sony, ale odstaje od wszystkich głównycg graczach na rynku, w filmiku jest wyjaśnione
    Jak już tak cytujesz, to trzymaj się faktów; zobacz na film (23.21) i zobaczysz, że dla Sony to 13 EV, a dla Canona 11 EV. Różnica wynika z zastosowanego LOGa: w Sony jest to S-LOG3, w Canonie CanonLOG, który pozwala na maksymalnie 12 EV. Canon już zapowiedział, że będzie firmware upgrade i pojawi się CanonLOG3, który ma rozpiętość do 14 EV.

    Jak na taniego fotografa jesteś wyjątkowo upierdliwy w wyszukiwaniu "wad" Canona :-) Musisz mieć niezłego sponsora.

  4. #774
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    to właściwie jest dobra wiadomość - szybciej ceny spadną, na co na razie się nie zanosi bo ponoć sprzedali wszystko co byli w stanie rzucić na rynek ale pewnie jak wszyscy zrozumieją że ten aparat nie nadaje się do niczego to ceny spadną

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Jak już tak cytujesz, to trzymaj się faktów; zobacz na film (23.21) i zobaczysz, że dla Sony to 13 EV, a dla Canona 11 EV. Różnica wynika z zastosowanego LOGa: w Sony jest to S-LOG3, w Canonie CanonLOG, który pozwala na maksymalnie 12 EV. Canon już zapowiedział, że będzie firmware upgrade i pojawi się CanonLOG3, który ma rozpiętość do 14 EV.

    Jak na taniego fotografa jesteś wyjątkowo upierdliwy w wyszukiwaniu "wad" Canona :-) Musisz mieć niezłego sponsora.
    kurczę to pewnie jednak nie spadną te ceny

    też przed momentem dopatrzyłem się na tym video że problem nie tkwi w hardwarze

    trochę poważniej:
    pytanie jaki procent użytkowników takich aparatów robi coś z video coś więcej niż najprostszy montaż są jakieś dane na ten temat? pytam z ciekawości jaki procent użytkowników użyje CanonLOG lub CanonLOG3 kiedykolwiek i będzie wiedziało i miało ochotę i wiedzę co z tym zrobić?
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 04-08-2020 o 22:22

  5. #775
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta

    trochę poważniej:
    pytanie jaki procent użytkowników takich aparatów robi coś z video coś więcej niż najprostszy montaż są jakieś dane na ten temat? pytam z ciekawości jaki procent użytkowników użyje CanonLOG lub CanonLOG3 kiedykolwiek i będzie wiedziało i miało ochotę i wiedzę co z tym zrobić?
    Myślę, że całkiem sporo ludzi kupuje w tej chwili aparaty przede wszystkim dla nowych możliwości video, bo tutaj postęp technologiczny jest największy. Co do używania czy nieużywania LOGa; w RAWach ludzie też robią zdjęcia, dlaczego nie mieliby filmować w LOGu? W standardowych trybach (REC 709) rozpiętość tonalna to maksymalnie 8EV (w praktyce mniej), a w LOGu odpowiednio: CanonLOG 12 EV, CanonLOG2: 15EV, CanonLOG3: 14EV . Na koniec i tak wyświetlamy to na monitorze, który w porywach zbliża się do 7 EV :-)

    a tak na poważnie: o jakich zdjęciach i o jakim video my tu mówimy? To forum nie jest od zdjęć, czy video, tylko od porównywania tabelek i onanizmu sprzętowego.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 04-08-2020 o 22:48

  6. #776
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    pytanie jaki procent użytkowników takich aparatów robi coś z video coś więcej niż najprostszy montaż są jakieś dane na ten temat? pytam z ciekawości jaki procent użytkowników użyje CanonLOG lub CanonLOG3 kiedykolwiek i będzie wiedziało i miało ochotę i wiedzę co z tym zrobić?
    Każdy kto używa aparatu za 10-20k do filmowania. Każdy filmowiec wesel, to są podstawy
    Nie pisałem o RAWACH, raw pewnie tylko pewien odsetek o którym piszesz, ale LOGa używa większość, proporcja będzie taka sama jak jpg vs raw w fotografii
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 04-08-2020 o 23:02

  7. #777
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Każdy kto używa aparatu za 10-20k do filmowania
    Idąc za Twoim tokiem rozumowania; po co Sony zrobiło to A7sIII? Do zdjęć się to nie bardzo nadaje bo ma tylko 12 mpix. Jako kamera też bez sensu, bo ergonomia nie ta, brak ND, brak XLR itd. Na dodatek kosztuje chore pieniądze. Do filmowania wesel wystarczy A6300 za 3000,- zł.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 04-08-2020 o 23:09

  8. #778
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Myślę, że całkiem sporo ludzi kupuje w tej chwili aparaty przede wszystkim dla nowych możliwości video, bo tutaj postęp technologiczny jest największy. Co do używania czy nieużywania LOGa; w RAWach ludzie też robią zdjęcia, dlaczego nie mieliby filmować w LOGu? W standardowych trybach (REC 709) rozpiętość tonalna to maksymalnie 8EV (w praktyce mniej), a w LOGu odpowiednio: CanonLOG 12 EV, CanonLOG2: 15EV, CanonLOG3: 14EV . Na koniec i tak wyświetlamy to na monitorze, który w porywach zbliża się do 7 EV :-)
    pytałem bo mam kumpla zakupił panasonika video było tematem podstawowym dla niego, może wgrać w niego loga ale jakoś się do tego nie pali, do montażu również. co do rawów to mamy skrzywione przez forum widzenie tego tematu - stawiam że 80% użytkowników lustrzanek foci w jpegach, a ile z tych pozostałych 20% używa (tak realnie i osiąga efekty lepsze niż jpeg z aparatu) rawów to nie będę pisał bo znowu zaliczę jakieś negatywne posty

    ogolnie w amatorskich zastosowaniach problemem są długie sekwencje video (nuda dobrze ze zwykle jest jakiś alkohol przy oglądaniu) i miliony zdjęć z wycieczki (nuda dobrze że jest jakiś alkohol przy ogladaniu) bo bez podkladu trudno tak długo się uśmiechać.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 04-08-2020 o 23:01

  9. #779
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    pytałem bo mam kumpla zakupił panasonika video było tematem podstawowym dla niego, może wgrać w niego loga ale jakoś się do tego nie pali, do montażu również. co do rawów to mamy skrzywione przez forum widzenie tego tematu - stawiam że 80% użytkowników lustrzanek foci w jpegach, a ile z tych pozostałych 20% używa (tak realnie i osiąga efekty lepsze niż jpeg z aparatu) rawów to nie będę pisał bo znowu zaliczę jakieś negatywne posty
    Jeżeli chodzi o foto, to od czasów 5d classic właściwie niewiele się zmieniło; jasne, jest lepszy AF, większa rozdzielczość (choć nie, SONY A7sIII ma taką samą :-), właściwie gdyby nie GAS, to pewnie mógłbym przy takim 5d classic, czy 5d mk II spokojnie zostać. W video od tego czasu zmieniło się wszystko, a to kto do czego to użyje i czy tego potrzebuje, to zupełnie inna bajka.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 04-08-2020 o 23:05

  10. #780
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Każdy kto używa aparatu za 10-20k do filmowania. Każdy filmowiec wesel, to są podstawy
    Nie pisałem o RAWACH, raw pewnie tylko pewien odsetek o którym piszesz, ale LOGa używa większość, proporcja będzie taka sama jak jpg vs raw w fotografii
    ogłądałem pare filmów z wesel - dobrze ze był alkohol przy ogladaniu i można się było znieczulić i uśmiechać - nuda i wyglądały jak by nikt ich nie montował nie mówiąć juz o innych tematach.

Strona 78 z 189 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128178 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •