Strona 123 z 185 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 221 do 1 230 z 1849

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Szkoda tylko, że trzeba zawsze wyłączać i włączać aparat przy zmianie szkła. Choć piszę to z perspektywy pracy na ślubach kilkoma stałkami.
    O jak akurat zawsze tak robiłem. Nigdy nie miałem zaufania do "hot plug" w wydaniu obiektywów ;-)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  2. #1222
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Zmiemialem raz szkło z właczonym aparatem i chyba się menda zawiesiła, w każdym razie coś mu odbiło (nie pamietam dokładnie co).

  3. #1223
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Ciągle tak robiłem na dslr-ach i teraz na ml. Nigdy nie było najmniejszego problemu. Choć może faktycznie warto się przestawić ze względu na czystość matrycy
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1224

    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    POLSKA
    Posty
    1

    Question Odp: Canon EOS R5

    Jaką kartą graficzną lub jaki procesor na platformę AMD/INTEL kupić, aby płynnie odtwarzać filmy w jakości 8K z Canona R5?

    Na razie nie mówię o montowaniu. Na razie mówię tylko i wyłącznie o tym, żebym mógł sobie te filmy płynnie odtworzyć i obejrzeć je z poziomu komputera na ekranie wielkiego monitora. Do montowania, to wiadomo, że trzeba mieć super komputer, ale na razie chodzi mi tylko i wyłącznie o płynne odtwarzanie tych filmów. Co możecie polecić?

    Z czego Wy sami na dzień dzisiejszy korzystacie, przeglądając filmy z Canona R5?

  5. #1225

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Polecam jakiegoś Mac-a z procesorem M1. Od Mac-a Mini w górę. Aha, i nie jestem fanboyem Apple. Dopiero ten procek M1 przekonał mnie do tej firmy.
    Sam mam MacBook Air z tym prockiem ale na razie tylko filmy 4K oglądam na nim. Mam też dla porównania desktopa z 8-rdzeniowym prockiem AMD i kartą NVIDIA GTX 1060. No i ten desktop jakoś gorzej sobie radzi z filmami 4K. Obraz jest mniej płynny niż na MacBook-u Air.
    Wprawdzie nie oglądałem materiału 8K z Canona R5 ale z ciekawości mogę sprawdzić jak te moje 2 sprzęty się sprawują przy nim.

  6. #1226
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja mam w R podobnie, żadnych syfów i to jest mega sprawa w porównaniu do luster.
    W EOS50D przez kilkanaście lat wycieczkowego używania tylko raz czyściłem lustro a matrycy nigdy. A aparat zwiedził kilka kontynentów, wiec chyba trochę przereklamowana ta zaleta - dzieciom do piaskownicy daje inne zabawki

  7. #1227
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez rafealla Zobacz posta
    W EOS50D przez kilkanaście lat wycieczkowego używania tylko raz czyściłem lustro a matrycy nigdy. A aparat zwiedził kilka kontynentów, wiec chyba trochę przereklamowana ta zaleta - dzieciom do piaskownicy daje inne zabawki
    Jak sie wszystko robi na max f5.6, to nie trzeba czyścić.

  8. #1228
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    ... szczególnie na cropie...

  9. #1229

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Naszło mnie dzisiaj takie proste pytanie.

    Czy wasze R5 też chroboczą jak są wyłączone przy lekkim potrząsaniu.
    Z resztą dokładnie tak samo jest z RF 24-105 f/4.
    Rozumiem, że to chrobocze mechanizm IBIS w aparacie i IS w obiektywie - ale jeżeli wożę sobie taki aparat w plecaku na rowerze i jednak trochę nim potrząsam w czasie jazdy to zacząłęm się zastanawiać czy na dłuższa metę coś się tym mechanizmom nie stanie...

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  10. #1230
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Pierwsze co zrobiłem z aparatem to... potrzepałem. Matryca rusza się wydając jakieś dzwięki.

Strona 123 z 185 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •