Strona 77 z 189 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #761
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Właściciele, firma żyje/rozwija się z tego co sprzedaje teraz a nie z tego co już sprzedała lata temu.
    Owszem. Tylko czy fotograf ma przedkładać dobro marki nad swoje potrzeby? Co mnie obchodzi, że dla C, N czy S dobrze jest sprzedawać nowe szkła. Oczywiście, jeśli sa wiele lepsze to fotograf powinien je wymieniać. Ale nie powinnismy sobie dać wmówić, że przejściówki to zło. Zło dla producenta optyki natywnej. Rozumiem osoby cisnące na niską wagę zestawu - wybierają bezlustra i specyficzne szkła. Ale ich wybór nie musi być wyznacznikiem co mają robić inni. Nowa i jednocześnie wysokorozdzielcza optyka - OK, dla posiadaczy R5, A7 R, Z7. Jak kto ma aparat z matrycą 24 Mpx to nie trzeba mu wciskać, że musi wymienić optykę. Tego chce producent, to powtarzają youtuberzy albo fani Sony usiłujący wytłumaczyć, że nadal obowiązuje kierunek Canon (Nikon) -> Sony i w ogóle jedynie słuszny jest kierunek w stroną bezluster. Bezlustra każdy chce posmakować, ale ja czytam sporo opinii, że posiadacz ML (albo 2 body DSLR i ML) woli pod pewnymi lustrzankę. Jak bezlustra spowszednieją użytkownikom Canonów i Nikonów to głosy o chęci pracy lustrzankami staną się częstsze, widoczniejsze. Na forach siedzą bardziej podróżnicy, ślubniacy, krajobrazowcy, portretowcy. Pomijając ślubniaków to ludzie zarabiający (sporo) na fotografii tu sie specjalnie nie udzielają. W śród nich sporo woli lustrzanki.
    Producenci powinni myśleć o linii pro lustrzanek, dając opcje ciekawej pracy w trybie LV z wizjerem elektronicznym. Nie mam pojęcia dlaczego nikt (C i N) tego nie pokazał.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-08-2020 o 15:47
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #762
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Hybryda lustra z wizjerem nie ma sensu. Patrz na Sony z półprzepuszczalnym lustrem, chyba slt. Komplikuje to wszystko a nic nie dodaje.

    Ja po przesiadce na R już mi się dziwnie patrzy przez wizjer optyczny. Obiektywy EF zyskały skrzydeł i nie mam żadnych szkieł RF więc przejściówka jest na stałe.

    Kierunek rozwoju to migawka elektroniczna bez blackoutu.

  3. #763
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak bezlustra spowszednieją użytkownikom Canonów i Nikonów to głosy o chęci pracy lustrzankami staną się częstsze, widoczniejsze. Na forach siedzą bardziej podróżnicy, ślubniacy, krajobrazowcy, portretowcy. Pomijając ślubniaków to ludzie zarabiający (sporo) na fotografii tu sie specjalnie nie udzielają. W śród nich sporo woli lustrzanki.
    Producenci powinni myśleć o linii pro lustrzanek, dając opcje ciekawej pracy w trybie LV z wizjerem elektronicznym. Nie mam pojęcia dlaczego nikt (C i N) tego nie pokazał.
    Też uważam że producenci jeszcze mają całkiem spory rynek dla dlsr i zdają sobie z tego sprawę. Ponieważ teraz to już nie jest wybór na zasadzie albo lustro albo zmieniam system to może to bardzo ciekawie wyglądać w przyszłości.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #764
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    W temacie "hybryd" DSLR/ML ciekawą opcją byłaby możliwość podpięcia zewnętrznego EVF do lustrzanki - Canon ma takie w swojej ofercie do systemu M. Ale software'owo to by chyba ze sobą nie "rozmawiało".
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  5. #765
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    moim zdaniem producenci moga tylko reklamować, a influencerzy tylko mieszać w sprawie przejściówek - jeśli producent wypnie sie na przejściówki to wypina sie na system i traci niewolnika systemowego, a uwolniony niewolnik systemowy może ulec wszechobecnej propagandzie influencersko-ambasadorskiej i kupić inny system (np. sony) i cały ten misterny plan (przejściówki są złe) pójdzie się r...... stąd polityka naszej ulubionej firmy - obiektywy RF są po prostu lepsze

  6. #766
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    wyjaśniony dynamic range w video:
    https://youtu.be/qDXPiu3wpBs?t=377



    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    6DII to świetna puszka, dla mnie uchylany ekran i lepszy AF to był strzał w dziesiątkę. Miałem sprzęt każdej liczącej się firmy i łącznie nagrałem wszystkimi puszkami 10 minut filmu, dla wielu osób tryb filmowy mógłby nie istnieć, dla mnie to zbędny gadżet, wolałbym 100zł rabat na nowa puszkę niż super tryb 4K.
    Sprawdź dynamic range 6D mark2 i porównaj z dynamic range sony w tej samej cenie:
    https://www.photonstophotos.net/Charts/DXOPDR.htm
    średnio 3EV przegrywa z konkurencją
    Sprawdź dynamic range 6D mark2 w trybie video porównaj z dynamic range sony w tej samej cenie - przegrywa 5EV z konkurencją a nawet z micro sensorem od gh5 w trybie video
    brak 4k w 2020roku

    Ta puszka jest co najmniej 5 lat przestarzała
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 04-08-2020 o 17:55

  7. #767
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Owszem. Tylko czy fotograf ma przedkładać dobro marki nad swoje potrzeby? Co mnie obchodzi, że dla C, N czy S dobrze jest sprzedawać nowe szkła. Oczywiście, jeśli sa wiele lepsze to fotograf powinien je wymieniać. Ale nie powinnismy sobie dać wmówić, że przejściówki to zło. Zło dla producenta optyki natywnej. Rozumiem osoby cisnące na niską wagę zestawu - wybierają bezlustra i specyficzne szkła. Ale ich wybór nie musi być wyznacznikiem co mają robić inni. Nowa i jednocześnie wysokorozdzielcza optyka - OK, dla posiadaczy R5, A7 R, Z7. Jak kto ma aparat z matrycą 24 Mpx to nie trzeba mu wciskać, że musi wymienić optykę. Tego chce producent, to powtarzają youtuberzy albo fani Sony usiłujący wytłumaczyć, że nadal obowiązuje kierunek Canon (Nikon) -> Sony i w ogóle jedynie słuszny jest kierunek w stroną bezluster. Bezlustra każdy chce posmakować, ale ja czytam sporo opinii, że posiadacz ML (albo 2 body DSLR i ML) woli pod pewnymi lustrzankę. Jak bezlustra spowszednieją użytkownikom Canonów i Nikonów to głosy o chęci pracy lustrzankami staną się częstsze, widoczniejsze. Na forach siedzą bardziej podróżnicy, ślubniacy, krajobrazowcy, portretowcy. Pomijając ślubniaków to ludzie zarabiający (sporo) na fotografii tu sie specjalnie nie udzielają. W śród nich sporo woli lustrzanki.
    Producenci powinni myśleć o linii pro lustrzanek, dając opcje ciekawej pracy w trybie LV z wizjerem elektronicznym. Nie mam pojęcia dlaczego nikt (C i N) tego nie pokazał.
    Czyli hybryda, ML z dołączonym lustrem i pryzmatem czyli matryca z AF fazy i kontrastu i osobny dla lustra system AF fazy by oglądać świat przez OVF ....

    Rozumiem Twój ból ale ... to se ne vrati

    Z różnych powodów, jednym z nich jest tendencja coraz większych Mpix matryc dla których dokładność AF fazy zaczyna być zbyt mała

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-08-2020 o 18:26
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #768

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta

    Sprawdź dynamic range 6D mark2 i porównaj z dynamic range sony w tej samej cenie:

    Ta puszka jest co najmniej 5 lat przestarzała
    To jest aparat fotograficzny nie kamera....po za tym to umniejsza coś wielu świetnym zdjęciom które zostały zrobione tą puchą ? Rozumiem.....całe swe fotograficzne życie spędzasz na testach i liczeniu linii na mm i innych pierdołach....Podsumowując przestarzałą puszką lekko 5 lat ja sam zrobiłem kilka fajnych zdjęć i jakoś nie zauważam w użytkowaniu jej przestarzałości.... No i na koniec nie śmiało zapytam posiadasz tą przestarzałą puszkę ??

  9. #769
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Sprawdź dynamic range 6D mark2 i porównaj z dynamic range sony w tej samej cenie:
    Dziękujemy za obywatelską postawę i sprowadzenie na ziemię użytkownika Canona, który na forum Canona chwalił sprzęt Canona. Sprawa zostanie zbadana, winni ukarani. Dołożymy wszelkich starań by tak karygodne wybryki nie mąciły spokoju ducha postronnych czytelników forum
    6D/M100/MeizuM8

  10. #770
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez este Zobacz posta
    Dziękujemy za obywatelską postawę i sprowadzenie na ziemię użytkownika Canona, który na forum Canona chwalił sprzęt Canona. Sprawa zostanie zbadana, winni ukarani. Dołożymy wszelkich starań by tak karygodne wybryki nie mąciły spokoju ducha postronnych czytelników forum
    powinienem już pisać samokrytykę?
    "towarzysze, informacje jakobym twierdził że nowe produkty canona, a w szczególności R5 mają większy DR niż produkty konkurencji są nieprawdziwe, na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że dałem się zwieść reakcyjnym podszeptom, proszę egzekutywę o łagodny wymiar kary"

    bez jaj może posty na temat 6DII i video 6DII będziemy unieszczali w wątku o 6DII a nie w wątku o R5 - wszyscy wiemy jaką matrycę ma 6DII - ale jeśli ktoś jeszcze raz chce uświadomić uświadomionych to może zrobić to w wątku o 6DII bo tam użytkownik który chce taki korpus zakupić będzie poszukiwał informacji

    co do DR korpusu R5 pewnie będzie trzeba poczekać na review dpreview lub słynne pomiary DxO a potem na ich update - pomiary jakie są takie są ale umożliwiają porównanie korpusów pomiędzy sobą - opinia influencera w internecie że jakiś korpus ma 11EV DR może oznaczać cokolwiek nie podniecałbym się niezdrowo takimi opiniami bo nie bardzo wiadomo co mierzą
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 04-08-2020 o 19:41

Strona 77 z 189 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127177 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •