Strona 108 z 189 PierwszyPierwszy ... 85898106107108109110118158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 071 do 1 080 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1071

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Na pewno są sytuacje o krytycznym znaczeniu skuteczności AF w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych, czy sprawności w śledzeniu bardzo szybkich obiektów i wtedy warto wybrać droższy oryginał.
    Tak jest każdym systemie. Puszki Sony też lepiej działają ze szkłami od Sony. Choć ze spadkiem FPSów się nie spotkałem, to już z wolniejszym AF tak.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  2. #1072
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon EOS R5

    Nikon Z6II vs Canon R5 vs Sony A7III Autofocus Comparison

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1073
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Koleś testuje zupełnie bez sesnu, polegając w 100% na automatyce. Traktuje te aparaty jak zwykle kompakty. W Canonie wystarczy wybrac servo i nakierować punkt AF na twarz i zawsze ja znajdzie nawet daleko w kadrze. Podobnie pewnie by było i z Nikonem i Sony.

  4. #1074

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nikon Z6II vs Canon R5 vs Sony A7III Autofocus Comparison

    https://www.youtube.com/watch?v=QJwD...nel=MannyOrtiz
    Przestałem oglądać tego gościa. Jego zdjęcia to albo sfochowana żonka, albo jakaś bezpieczna dla sfochowanej żonki modelka.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  5. #1075
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Przestałem oglądać tego gościa. Jego zdjęcia to albo sfochowana żonka, albo jakaś bezpieczna dla sfochowanej żonki modelka.
    Mnie raczej interesuje obiektywny test. W swoim poprzednim teście zjechał Nikona Z6 (przed aktualizacją AFa) za nieużywalny AF. Obecnie pokazał jak mocno Nikon podziałał na tym punkcie, aby AF był sprawny i celny.

    Nie wnikam już całkowicie w kwestie ustawienia czułości oraz śledzenia po chwilowym zasłonięciu fotografowanego obiektu, bo można to jednym ruchem przestawić w funkcjach AFa (jeśli się o tym wie i tego używa).

    A już zupełnie nie interesuje mnie to, kogo fotografuje i jak ten ktoś zachowuje się przed kamerą.

    Praktycznie rzecz biorąc Eye AF działa podobnie już u każdego producenta (C,F,N,S) a reszta , to jego poprawne skonfigurowanie pod swoje potrzeby (sport, reportaż, czy portret). I to właśnie pokazał w swoim porównaniu.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-12-2020 o 23:45
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1076

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mnie raczej interesuje obiektywny test. W swoim poprzednim teście zjechał Nikona Z6 (przed aktualizacją AFa) za nieużywalny AF. Obecnie pokazał jak mocno Nikon podziałał na tym punkcie, aby AF był sprawny i celny.

    Nie wnikam już całkowicie w kwestie ustawienia czułości oraz śledzenia po chwilowym zasłonięciu fotografowanego obiektu, bo można to jednym ruchem przestawić w funkcjach AFa (jeśli się o tym wie i tego używa).

    A już zupełnie nie interesuje mnie to, kogo fotografuje i jak ten ktoś zachowuje się przed kamerą.

    Praktycznie rzecz biorąc Eye AF działa podobnie już u każdego producenta (C,F,N,S) a reszta , to jego poprawne skonfigurowanie pod swoje potrzeby (sport, reportaż, czy portret). I to właśnie pokazał w swoim porównaniu.
    Nie wyraziłem się precyzyjnie. Jeśli fotograf/recenzent w jednej osobie wypowiada się na temat możliwości aparatu, których nie pokazał na filmie, to dla mnie taka rekomendacja jest warta tyle, co worek z kłakami psa. Manny robi zdjęcia (deczko na jedno kopyto), więc kiedy mówi o zastosowaniu aparatu w reportażu czy sporcie, to ja ten czas wolę poświęcić na posłuchanie tego, co ma do powiedzenia nawet taki deczko upierdliwy Jared Polin, który jak robi test, to chociaż coś można z tego wywnioskować dla siebie.

    Jared Polin podczas "sesji sportowej" pokazał, że Z6II jednak tak dobry w łapaniu AF nie jest względem C czy S.

    5.35s tego filmu:

    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  7. #1077

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Ostatnio Jared wymienił nikony właśnie na 6x r5, choć z tego co mówił głównie do filmów.

  8. #1078
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Jest i test DXO sensora z R5:
    https://www.dxomark.com/canon-eos-r5...gh-water-mark/

    Niby wszystko ok ale jak zawsze wyniki low iso zanizone. R5 w wysokich iso generuje mniej szumów i lepszy obrazek od A7R4. Szum jest też po prostu przyjemniejszy.

  9. #1079
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta

    Przy zdjęciach sportowych jest jeszcze jedna wada, zagęszczenie pikseli powoduje, że trzeba schodzić z czasami. Robiłem na 1/1600s mimo to niektóre fotki mam lekko poruszone.
    Wstawił byś taką lekko poruszoną fotkę z powodu dużej ilości pixeli ? Jak duży procent jest takich fotek.
    Czy rzeczywiście warto jest pchać się w tyle pixeli ? Z drugiej strony jeśli kupię R6 i zrobię crop z 20m pixelowej matrycy to zdjęcie nie będzie tak dobre jak z dobrze strzelonego zdjęcia z R5

    Dzięki

  10. #1080
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kurpś Zobacz posta
    Wstawił byś taką lekko poruszoną fotkę z powodu dużej ilości pixeli ? Jak duży procent jest takich fotek.
    Czy rzeczywiście warto jest pchać się w tyle pixeli ? Z drugiej strony jeśli kupię R6 i zrobię crop z 20m pixelowej matrycy to zdjęcie nie będzie tak dobre jak z dobrze strzelonego zdjęcia z R5

    Dzięki
    Nie wiem czy mocny crop z R6 będzie tak dobry jakz R5, ale moim zdaniej jest bardzo dobrze. Robię zdjęcia przyrodnicze i pomimo że staram się tak wszystko przygotować żeby jak najmniej ciąć, to moim zdaniem R6 da się ładnie cropować, a zdjęcia wychodzą i tak ostre i czyste.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

Strona 108 z 189 PierwszyPierwszy ... 85898106107108109110118158 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •