Strona 39 z 189 PierwszyPierwszy ... 2937383940414989139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #381
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Myślę, ze R5 to będzie około 50 Mpix
    Pod tym filmikiem https://www.youtube.com/watch?v=L0kajFGPMnI znalazłem kilka ciekawych komentarzy:

    I got close to a real EOS R5! Note if the 8k is DCi width, the sensor will be 45MP. If it's 16:9, it'll be 39MP.
    Canon mentioned in their original announcement “wide 8k” which means 8192 pixels wide. If this is true then we got 45 MP sensor rather than 39 MP.
    DCI 8k would be 8192px horizontal resolution, which equates 8192x 5.461px = 44.7 Megapixel. The rumored resolution is exactly that.
    "44.7 Megapixel" to prawie tyle samo co w Nikonie Z7.

    https://www.the-digital-picture.com/...ameraComp=1175

    https://www.photonstophotos.net/Char...ny%20ILCE-7RM3 (FF)

    https://www.photonstophotos.net/Char...CE-7RM3(APS-C) (APS-C)
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 16-03-2020 o 18:34

  2. #382
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    W sumie to bardzo niewiele wiadomo o samej matrycy. Canon jakoś specjalnie się nie chwali. Żeby z tego jakieś nieszczęście nie wynikło.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #383
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    W sumie to bardzo niewiele wiadomo o samej matrycy. Canon jakoś specjalnie się nie chwali. Żeby z tego jakieś nieszczęście nie wynikło.
    Matryca raczej z osiągami tej z 5d4.

  4. #384
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Matryca raczej z osiągami tej z 5d4.
    To Twoje przewidywania, czy gdzieś znalezione/czymś poparte?
    Ogólnie jeśli będzie tak samo per pixel przy 50% większej rozdzielczości, to będzie nieźle.

  5. #385
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Matryca raczej z osiągami tej z 5d4.
    Canon jak się ma czym pochwalić to się chwali. Dali rozróżnianie psa od kota czy tam 8k to wszystko nagłośnili. A o walorach matrycy cisza. Już taką jedną ciszę pamiętam.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #386
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    To Twoje przewidywania, czy gdzieś znalezione/czymś poparte?
    Ogólnie jeśli będzie tak samo per pixel przy 50% większej rozdzielczości, to będzie nieźle.
    Domysły, ale w C zawsze coś za coś...

  7. #387
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Pożyjemy, zobaczymy.
    Ja się spodziewam, że per pixel będzie nie gorzej od R/5D IV, czyli wypadkowo będzie dobrze.
    Przy czym bardziej zastanawiają mnie pozostałe nadchodzące w systemie: R6 i model wysokorozdzielczy. W przypadku R5 obawiam się, że zabójcze funkcje wideo (mi do niczego nie potrzebne) spowodują cenę tak wysoką, iż nawet używany nie będzie w moim zasięgu przez następne 10 lat.

  8. #388
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Pożyjemy, zobaczymy.
    Ja się spodziewam, że per pixel będzie nie gorzej od R/5D IV, czyli wypadkowo będzie dobrze.
    Przy czym bardziej zastanawiają mnie pozostałe nadchodzące w systemie: R6 i model wysokorozdzielczy. W przypadku R5 obawiam się, że zabójcze funkcje wideo (mi do niczego nie potrzebne) spowodują cenę tak wysoką, iż nawet używany nie będzie w moim zasięgu przez następne 10 lat.
    Jedynym skutecznym lekarstwem na wysoką cenę jest konkurencja.
    Musisz wspierać/mieć nadzieję że konkurencja będzie mieć system (aparat+obiektywy systemowe) co najmniej tej klasy co R5 to wtedy będziesz mógł szybciej/taniej R5 kupić

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-03-2020 o 05:33
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #389
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    W sumie to bardzo niewiele wiadomo o samej matrycy. Canon jakoś specjalnie się nie chwali. Żeby z tego jakieś nieszczęście nie wynikło.
    he , he , he....

    nieszczescia moze nie bedzie.

    faktem jest, ze w ostatnich 12 latach matryce canona nie bily rekordow wsrod wynikow roznych testow , natomiast zawsze byly chwalone za jakosc obrazu a szczegoolnie koloru.

    gdyby wyniki testow jak np dxo wykazaly ze formalnie na papierze te matryce sa lepsze , to juz widze jak ludzie rzucaja sie na ten aparat.
    Jesli bedzie slabiej , to zapal zostanie stonowany , posiadacze optyki canona przy nim zostana , gdyz zle to nie bedzie na pewno - nawet gdyby nie bylo najlepiej , to Jakis postep nastapi.

    ludzie tez juz nie sa napaleni na nowasci , gdyz z wlasnego doswiadczenia wiedza , iz paroletnie aparaty robia wciaz technicznie b. dobre zdjecia , na aktualnym wymaganym poziomie.

    mnie bardziej boli fakt, iz Adobe wprowadzil abonament , niz np 1 ev zakresu tonalnego mniej.
    Jesli zostaniemy skaazani na wywolanie RAW za pomoca DPP , to juz wiadomo , ze najlepiej nie bedzie. Abonamentu ze wzgledu na nowy aparat nie zamierzam kupowac - mozna pieniadze wydac madrzej.

  10. #390
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    mnie bardziej boli fakt, iz Adobe wprowadzil abonament , niz np 1 ev zakresu tonalnego mniej.
    Jesli zostaniemy skaazani na wywolanie RAW za pomoca DPP , to juz wiadomo , ze najlepiej nie bedzie. Abonamentu ze wzgledu na nowy aparat nie zamierzam kupowac - mozna pieniadze wydac madrzej.
    C1 i zapominasz o temacie

    --- Kolejny post ---

    pojawiły sie plotki o korpusie wysokiej rozdzielczości jest ponoć testowany przez wybranych fotografów i ma zaledwie podwojoną rozdzielczość R5 - czyli do 150Mpix jeszcze daleko plany premiery na początek 2021 - canon idzie szeroko i jak mawiał jeden prezes - "zaspokaja wszelkie gusta i potrzeby"
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 17-03-2020 o 09:35

Strona 39 z 189 PierwszyPierwszy ... 2937383940414989139 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •