Strona 30 z 189 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #291
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    R5 ma być tani bo firma ma 50% spadek sprzedaży i jest w czarnej .... i z tej czarnej .....nie wyjdzie jak będzie drogo - bo bechamot nie kupi, ja nie kupie, i wielu innych - proste jak drut na szpulce
    nawet prosciej.

    kiedys sony odebral Klientele cononowi dzieki nizszym cenom. Jesli Canon chce odebrac sonemu to tez w ten sam sposob.
    Innej drogi nie widze.

    to nie jest aparat tej klasy co d1x czy d6 , w ktorych placi sie za niezawodnosc i trwalosc. Jakosc obrazowania nie jest lepsza niz c5 czy d850 , a nawet slabsza. Ale ta niezawodnosc - kosztuje podwojna cene w stosunku do c5 d850.

    kiedy przed laty sony wypuscil tanie ( i paskudne ) dslry , na jednego sprzedanego canona wypadala sprzedaz parudziscieciu sony - tak mi powiedzial jeden ze sprzedjacych aparyty w FJ. Nie mogli nadazyc z dostawami , brakowalo miejsca na zapleczu.

    Z 5-cio letnim opoznieniem Canon wrowadzi IBIS . na filmy 8k jest jeszcze na tyle za wczesnie iz nie jest to obligatoryjne- cala infrastuktura dookola winna do tego dorosc , a to jeszcze potrwa. Transfer internetowy - W szwajcarii wstrzymano instalowanie G5 ze wzgledu na wielokrotnie wieksza moc sygnaluu w stosunku do G4. Nie ma pewnosci co do szkodliwosci wplywu na czlowieka - a z tym moze byc roznie.

    8 k sa mi bez znaczenia , a wszystko inne jest do dostania za ok 2000 - 3000 euro + znacznie wiekszy wybor optyki dedykowanej - to te 5 lat wyprzedzenia konkurenta.

  2. #292
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    d850 to fajny i bardzo tani jak na swoje możliwości aparat gdyby był canonem to kupiłbym go dzisiaj i zapomniał o lustrach, bezlustrach, autostradzie i innych popierdułkach na następne sześć lat ale niestety nie jest canonem ale coż wszystko przed nami może w maju będę zmuszony jeszcze raz przemyśleć moje poglądy w tej sprawie - jeśli będę mogł kupić d850 z optyką w cenie gołego R5 to moge poglądy mogą tego nie przetrzymać

  3. #293
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Sprawa zasadnicza: jeszcze nie wiemy co R5 ma środku, znając politykę canona mam spore obawy. Nie znając możliwości tej puszki nie można mówić, że musi być droga, bo wybiega w przyszłość. Canon właściwie tylko tę przyszłość dogania. Na razie jest to jak kiełbaska na kiju.

    @sven , kilka postów wcześniej użyłeś określenia, że 1DXIII wymiótł konkurencję. Pewnie tak jest, ale nie ominęły go choroby wieku dziecięcego. Na DP jeden gość wytyka co mu w tej puszce nie pasuje:

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4468239

    Twierdziłeś, że R5 zrobi to samo (tzn wymiecie ). Mam taką nadzieję, bo chcę ten aparat kupić, ale nie za wszelką cenę
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 07-03-2020 o 21:28
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  4. #294
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    kiedys sony odebral Klientele cononowi dzieki nizszym cenom. Jesli Canon chce odebrac sonemu to tez w ten sam sposob.
    Innej drogi nie widze.
    Kupując body w praktyce wybierasz system. Sony startując od zera musiało mieć niskie ceny. I oczywiście Sony miało mniej fanów niż Nikon i Canon. Canon ma system jesli sie uwzględni przejściówki o wiele większy juz na starcie. A jeśli tylko natywne to i tak ma potencjał większy niż Sony. Canon może być droższy, a i tak będzie kupowany chętniej (w pewnej perspektywie).

  5. #295
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kupując body w praktyce wybierasz system. Sony startując od zera musiało mieć niskie ceny. I oczywiście Sony miało mniej fanów niż Nikon i Canon. Canon ma system jesli sie uwzględni przejściówki o wiele większy juz na starcie. A jeśli tylko natywne to i tak ma potencjał większy niż Sony. Canon może być droższy, a i tak będzie kupowany chętniej (w pewnej perspektywie).
    obawiam się że wszystko ma jednak swoje granice, jak na razie to potencjał spadł o 50% w ciągu roku o ile spadnie w następnym?

  6. #296
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kupując body w praktyce wybierasz system. Sony startując od zera musiało mieć niskie ceny. I oczywiście Sony miało mniej fanów niż Nikon i Canon. Canon ma system jesli sie uwzględni przejściówki o wiele większy juz na starcie. A jeśli tylko natywne to i tak ma potencjał większy niż Sony. Canon może być droższy, a i tak będzie kupowany chętniej (w pewnej perspektywie).
    Przypomina mi to pochwałę/premię dla załogi fabryki wozów drabiniastych za przekraczanie normy i to wtedy gdy wozów drabiniastych już nie kupowano.

    Albo Canon będzie sprzedawał bezlusterkowce z wymienną optyką albo zostanie w segmencie foto zepchnięty do niszy rynkowej.
    A droższych aparatów tylko dlatego że Canon ogół użytkowników nie będzie kupował.

    Nikon ma na świecie lepszą markę/prestiż niż Canon a ma kłopoty finansowe.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-03-2020 o 23:10
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #297
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nikon ma na świecie lepszą markę/prestiż niż Canon
    ... tymczasem w światach równoległych Jana P....
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #298
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta

    R5 ma być tani bo firma ma 50% spadek sprzedaży i jest w czarnej .... i z tej czarnej .....nie wyjdzie jak będzie drogo - bo bechamot nie kupi, ja nie kupie, i wielu innych - proste jak drut na szpulce
    Tylko że spadki mają wszyscy, a sprzedaży nie robi się drogimi korpusami. Wręcz odwrotnie, jak coś jest drogie to będzie cenione i to będzie miało odzwierciedlenie w cenie R5. Ta cena będzie na starcie wyskoa i musi taka być nie ma niestety opcji żeby było inaczej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #299
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nawet prosciej.




    kiedy przed laty sony wypuscil tanie ( i paskudne ) dslry , na jednego sprzedanego canona wypadala sprzedaz parudziscieciu sony - tak mi powiedzial jeden ze sprzedjacych aparyty w FJ


    Masz coś na poparcie tej śmiałej tezy o rekordowej sprzedaży "lustrzanek" Sony, czy tylko wypowiedź gostka z FJ? :-) Jakieś statystyki sprzedaży z tego okresu? Bo o ile dobrze pamiętam ten okres, to sprzedaż "lustrzanek" Sony była na granicy błędu statystycznego.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tylko że spadki mają wszyscy, a sprzedaży nie robi się drogimi korpusami. Wręcz odwrotnie, jak coś jest drogie to będzie cenione i to będzie miało odzwierciedlenie w cenie R5. Ta cena będzie na starcie wyskoa i musi taka być nie ma niestety opcji żeby było inaczej.
    Dokładnie. Sprzedaż będzie robił R6.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 08-03-2020 o 00:22

  10. #300
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Lustrzanki sony to w przeciwieństwie do bezluster, zawsze były niszowe. Ich sprzedaż była śladowa.

Strona 30 z 189 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •