Strona 10 z 189 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #91

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    1. koszt produkcji - spodziewam sie, ze jest nizszy niz mkIV. Aparat nie jest technicznie tak skomplikowany jak mkIV. ML czyni zbednymi wiele skomplikowanych konstrukcyjnie elementow.

    2. niewygorowana marza producencka , po to by aparat sie lepiej sprzedawal , a tym samym System zostal spopularyzowany. Producent winen byc zainteresowany popularyzacja nowego systemu , gdyz to oznacza rowniez szerszy popyt na obiektywy. Spodziewam sie , ze Canon pojdzie droga sony - raczej tansze Body i drozsza optyka.



    Jesli sobie uzmyslowic , ze znakomicie wyposazony Pentax K1 ze stabilizacja, w chwili prezentacji kosztowal ok 2000 euro ( rikoh bilansuje pozytywnie ) , to nie wydaje mi sie zeby produkcja ML klasy 5 , dla ktorego zapotrzebowanie uzytkownikow canona jest ogromne mialby byc drozsza . Przy cenie na poziomie ok 3000 euro , gdyby taka Canon utrzymal bylby to hit sprzedazy - malo kto wchodzilby w sony , przeciwnie- jestem przekonany , ze posiadacze sony przechodziliby do canona ze wzgledu na oferte optyki - poczawszy od b . taniej sprzed 20 lat , ale wciaz dobrej , skonczywszy na najnowszej lini RF z b . wysokimi osiagami.


    Ja oczywiscie tego aparatu nie mam , ale troche zaluje , ze przed paru laty wyzbylem sie starszej optyki . Obiektywy USM byly male lekkie i wystarczajaco dobre, a problemy AF ( co bylo ich bolaczka z owczesnymi dslr ) przeszly chyba do historii w ML.
    Cena jest słabo powiązana z kosztem produkcji mocniej z polityką producenta.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  2. #92
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Wszystkie dywagacje na temat ile powinien aparat kosztować - bo powinien mało, żeby popularyzować system RF - to życzenia. Raz, to że zastosowanie tu mają nie tylko krzywe podaży i popytu na sam aparat, ale też na owe RFowe obiektywy. Raczej nie znamy, a jedynie coś sobie tam przypuszczamy, liczb związanych z procesami produkcyjnymi R i RF. Wiemy, że obiektywy RF są świetne i.. kosztowne. Ale wcale nie jest powiedziane, ze fabryki Canona mogą wyprodukować dowolną ilość tego sprzętu (zarówno obiektywów jak i aparatów). Nie wiemy także, czy cenę obecnie reguluje popyt czy podaż; Canon trafia z ceną tak by maksymalizować swój zysk: odpowiednio wysoka cena zapewnia zysk i zmniejsza popyt do możliwości produkcyjnych - z tym, ze tu występuje nie jeden, a 3 (lub 4, 5 czy 6) produkty(ów) by równoważyć biznes na R i RF.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #93
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Cena jest słabo powiązana z kosztem produkcji mocniej z polityką producenta.
    Nie ,

    Tak jest mozliwe tyko w sytuacji monopolisty , a takiej sytuacji nie mamy.

    od dolu cena jeszt ograniczona prez koszty produkcji , od gory przez ceny rynkowe , czyli konkurencyjne.

    ten punkt maxymalnego zysku ( nazywa sie punktem Cournota ) przesuwa sie w lewo .
    Maksiumum zysku zostaje osiagniete dla cen zblizonych do rynkowych , ale nie wyzszych , pod warunkiem trzymania kosztow produkcji w ryzach .

    rysunki w zalaczeniu.

    Z wysokiej ceny mkIV mozna wysunac wniosek, iz canona zakladal nizsza sprzedaz , tzn wowczas musieli wiedziec, ze bedzie wchodzil nowy model przyszlosciowy.

    Na kazdy sprzedany egzemplarz Body , przypada sprzedaz ilus tam obiektywow. musza byc zainteresowani rozpowszechniem nowej lini , po to by wzrosla rowniez sprzedaz optyki.
    Dokladnie tak robil sony i odniosl sukces - raczej tansze aparaty i drozsza optyka.
    Nie sadze , zeby Canon tego nie zauwazyl.

    oczywiscie to jest w tej chwili wszystko zabawa w zgadywanke na Forum , ale sa pewen prawa ekonomczne , ktorym wszyscy podlegamy .
    Ekonomia to cos jak w fizyca nauka o zasadzie zachowania energii. Prawa obowiazuja.
    Nikt z nas nie wie na pewno jak to bedzie , osobiscie spodziewam sie ceny nie wyzszej niz mkIV , raczej nizszej. To zacheci do zakupu optyki.
    Skoro Canon wklada Taki wysilek w jej rozwoj , musi wiec osiagnac odpowiednia sprzedaz , czyli jest pod presja nieprzesadzania z cena.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	27,1 KB
ID:	3958

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	3959

  4. #94

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    @Bechamot bardzo dobry kawałek ekonomii Ekonomia nie bierze jednak pod uwagę korporacyjności. Korporacja jest jak związek radziecki. Są w niej lobbyści, politycy, lizodupcy itp. Czy nie wiadomo było kilka lat wcześniej, że lustrzanki jadą już autostradą? Wiadomo a jednak Canon spał bo w zarządzie, podobnie jak na tym forum, siedzieli wieloletni użytkownicy lustrzanek i to na pewno miało znaczący wpływ na strategię firmy. Mam odniesienie do znanej mi korporacji, która produkowała papier gazetowy chociaż wszyscy wiedzieli, że internet przejmuje ten segment. Co do ceny na rynku to zobacz co się stało z koncernem psa i oplem. Opel był raczej droższy przez wiele lat. Teraz peugeot jest premium. To polityka nie technika czy koszty produkcji bo w Niemczech są nieco wyższe niż we Francji. W Polsce niższe ale Opel z Polski tańszy nie jest.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  5. #95
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    od dolu cena jeszt ograniczona prez koszty produkcji , od gory przez ceny rynkowe , czyli konkurencyjne.
    Specjalistą nie jestem, ale z tego co obserwuję jest to zbytnie uproszczenie.
    Wydaje mi się, że są dodatkowe czynniki mające wpływ na cenę.
    Na przykład budowanie wizerunku, czy pozycjonowanie marki, przykład:
    Panasonic i Leica, były dwa identyczne modele kompaktów a różnica w cenie była spora przez dodanie czerwonej kropki.
    Był w internetach przykład urządzenia RTV, produkowanego dla czterech różnych marek.
    Różnica polegała na innym kształcie guzików, kolorze panelu czołowego i logo.
    Różnica w cenie od no-name do(chyba)Harman Kardon była ....nieprzyzwoita, a przecież koszty produkcji były te same.

  6. #96
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Piszesz o ekonomii rządzącej światem, a potem sądzisz, że firma wypusci produkt nowocześniejszy, a tańszy niż modele będące 2 półki niżej.
    Po co ktos ma sie pozbawiać zysku? Jak canon ma pozycjonować cenowo niższe modele? Dawać je za darmo?

    Rola flagowców jest inna. Mają zachęćać zawodowców i pokazać, że system staje się kompletny.
    Sprzedaż robią modele z średniej i najniższej półki.
    Amen. Pełno tu roszczeniowców i fantastatów.

    Wszystko w ciągu ostatnich 4 lat koszmarnie podrożało. Wystarczy zerknać jak zmieniły się ceny smartfonów. 4 lata temu topowy iPhone kosztował 60% tego ile kosztuje obecny. Ale nie.. nowy aparat Canona który zdaje się przyćmiewać konkurencję na pewno będzie tańszy, no bo przecież rolą Canona jest dogadzanie hobbystom

  7. #97
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Trochę nie jasne jest działanie IBIS. Działa tylko że szkłami RF, czy z RFami działa współpraca IBIS+IS w szkle? Co myślicie?

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Trochę nie jasne jest działanie IBIS. Działa tylko że szkłami RF, czy z RFami działa współpraca IBIS+IS w szkle? Co myślicie?
    Z patentów Canona wynikało, że całe to opóźnienie z wprowadzeniem IBIS miało źródło w trudności w pożenieniu ze sobą IBIS i IS w jakiś tam wydumany sposób.
    Canon mozolił się z tym, myślę, z powodu sprzęgnięcia szkieł EF z tym IBIS. W bagnecie RF juz wszystkie informacje przepływają jak trzeba.

    Wydaje mi się, że będzie różnica w efektywności IS+IBIS w RF i EF ale nie taka, że nie ma żadnego zysku na szkle EF z IS.
    Swoją drogą IS w szkłach RF to już wysoka liga nawet w tanim R24-105L.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon EOS R5

    EOS R5 cena w Luxemburgu EOS-R5 at 9.999€

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R5.png
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	167,4 KB
ID:	3963
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #100
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Bym sie nia nie przejmowal

Strona 10 z 189 PierwszyPierwszy ... 891011122060110 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •