Strona 94 z 189 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #931
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Przy zdjęciach sportowych jest jeszcze jedna wada, zagęszczenie pikseli powoduje, że trzeba schodzić z czasami. Robiłem na 1/1600s mimo to niektóre fotki mam lekko poruszone.
    To jedna z przyczyn tego, że zarówno jedynka canona, szóstka nikona i dziewiątka sony mają tylko 20-24 MP matryce.

  2. #932
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    tak czy siak na planie Avatarów nowych już robią R5, ale może oni się nie znają
    Ale że filmowcy z Hollywood się nie znają i nie wiedzą jaki sprzęt dobrać do roboty? Odważna teza przyznam.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #933
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta

    Wczorajszy pierwszy mecz kosza z R5. Prawie wszystko 105mm F/1.4 ISO 1000 1/1600s
    Obraz jak żyleta. To R5 jest już w sprzedaży ?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale że filmowcy z Hollywood się nie znają i nie wiedzą jaki sprzęt dobrać do roboty? Odważna teza przyznam.
    Podejrzewam że chodzi o kasę. Profesjonalne kamery cyfrowe są kosmicznie drogie. Nawet wynajem na jeden dzień zdjęciowy to spore sumy.

  4. #934
    Dopiero zaczyna Awatar Panama Joe
    Dołączył
    Jan 2018
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale że filmowcy z Hollywood się nie znają i nie wiedzą jaki sprzęt dobrać do roboty? Odważna teza przyznam.

    Pewnie nie czytali jeszcze opinii fachowców z forum ;P

  5. #935
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    jest ponoć nowy firmware
    https://www.diyphotography.net/canon...cording-times/

    i znaczne wydłużenie czasów nagrywania 25-30% pewnie nadal licznik zamiast realnego pamiaru temperatury czekamy na firmaware 1.2 tak się zastanawiam coś chyba jednak powinno być w stanie mierzyć w takim korpusie rzeczywistą temperaturę chyba że nie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 28-08-2020 o 12:05

  6. #936
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jest ponoć nowy firmware
    https://www.diyphotography.net/canon...cording-times/

    i znaczne wydłużenie czasów nagrywania 25-30% pewnie nadal licznik zamiast realnego pamiaru temperatury czekamy na firmaware 1.2 tak się zastanawiam coś chyba jednak powinno być w stanie mierzyć w takim korpusie rzeczywistą temperaturę chyba że nie
    mały update - ponoć nasza ulubiona firma ma aż trzy sensory w R5 dwa wewnetrznie i jeden otoczenia - no jestem pod wrażeniem teraz tylko tego użyć właściwie - ponoć nowy firmaware z korzysta z tych sensorów i np. temperatura otoczenia ma wpływać na "szybkość stygnięcia" korpusu - pożyjemy zobaczymy jak mawiają nasi przyjaciele ze wschodu - czyli jeśli jest chłodniej lub dodatkowo chłodzimy korpus to powinien odzyskiwać minuty potencjalnie szybciej - pewnie ktoś to szybko sprawdzi i pewnie ktoś go znowu wsadzi do lodówki żeby sprawdzić czy nagrywa (w lodówce) dłużej.

    to wszystko nie zmienia mojego obrazu tego korpusu uważam że to korpus przełomowy i długo nie będzie nic podobnego (znaczy akcji dajemy wszystko co mamy bo czujemy dno pod stopami) z mojego punktu widzenia video to dodatek istotny ale tylko dodatek więc "problem" przegrzewania nie bardzo mnie rusza mogę sie oczywiście pośmiać z polityki naszej ulubionej firmy (co czasem czynię) ale dla mnie to nie zmienia obrazu całości, odbieram ten korpus jako coś jeszcze lepszego i bardziej uniwersalnego niż lustrzanki D810 czy D850 konkurencji.

    i jeszcze film w temacie z dość konkretnie gadającym gościem

    https://www.youtube.com/watch?v=3bOe...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 29-08-2020 o 15:24

  7. #937

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    To tutaj jeszcze jeden filmik w temacie:
    https://youtu.be/eJM0_pqxGD0

    Wysłane z mojego SM-A805F przy użyciu Tapatalka
    Amatorsko: cyfrowo i analogowo

  8. #938
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ....
    to wszystko nie zmienia mojego obrazu tego korpusu uważam że to korpus przełomowy i długo nie będzie nic podobnego (znaczy akcji dajemy wszystko co mamy bo czujemy dno pod stopami....
    Coś jednak w tej analizie mi się nie zgadza. Jeśli "dnem" jest udział w rynku na poziomie reszty wszystkich producentów razem wziętych to co zrobią jak się odbiją ........
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #939
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Coś jednak w tej analizie mi się nie zgadza. Jeśli "dnem" jest udział w rynku na poziomie reszty wszystkich producentów razem wziętych to co zrobią jak się odbiją ........
    jak się odbiją to to zaczną robić to co zwykle - pewnie powrócą do idei wspaniałej i wszystkim znanej 18megapixelowej matrycy a co do dna to pewnie każdy (i w każdej dziedzinie) widzi to inaczej - jak dowodzą fakty zawsze i w każdej dziedzinie np. .... (tu automoderacja - przezornie nie piszę w jakiej) można doszukać się wskaźnika który wydaje się być korzystny - żyjemy w epoce postprawdy
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 29-08-2020 o 16:31

  10. #940
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    mały update - ponoć nasza ulubiona firma ma aż trzy sensory w R5 dwa wewnetrznie i jeden otoczenia - no jestem pod wrażeniem teraz tylko tego użyć właściwie - ponoć nowy firmaware z korzysta z tych sensorów i np. temperatura otoczenia ma wpływać na "szybkość stygnięcia" korpusu - pożyjemy zobaczymy jak mawiają nasi przyjaciele ze wschodu - czyli jeśli jest chłodniej lub dodatkowo chłodzimy korpus to powinien odzyskiwać minuty potencjalnie szybciej - pewnie ktoś to szybko sprawdzi i pewnie ktoś go znowu wsadzi do lodówki żeby sprawdzić czy nagrywa (w lodówce) dłużej.

    to wszystko nie zmienia mojego obrazu tego korpusu uważam że to korpus przełomowy i długo nie będzie nic podobnego (znaczy akcji dajemy wszystko co mamy bo czujemy dno pod stopami) z mojego punktu widzenia video to dodatek istotny ale tylko dodatek więc "problem" przegrzewania nie bardzo mnie rusza mogę sie oczywiście pośmiać z polityki naszej ulubionej firmy (co czasem czynię) ale dla mnie to nie zmienia obrazu całości, odbieram ten korpus jako coś jeszcze lepszego i bardziej uniwersalnego niż lustrzanki D810 czy D850 konkurencji.

    i jeszcze film w temacie z dość konkretnie gadającym gościem

    https://www.youtube.com/watch?v=3bOe...ature=youtu.be
    Czyli im bardziej się nagrzał tym krótsza powinna być przerwa bo szybciej sie schlodzi. Gorąca woda szybciej sie ochlodzi i zamarznie niz letnia
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

Strona 94 z 189 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •