Strona 7 z 189 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #61
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Migawki elektroniczne to są już od dawna, ale rozumiem, że miałeś na myśli globalną.
    Oczywiście. Zabrakło precyzji .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 14-02-2020 o 00:18
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #62

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    R5 fajnie się zapowiada.

    Co do Sony to ta firma w tej chwili nie musi się starać. Na razie A9 i A7R4 nie mają konkurencji. Nawet niższe modele mają niewielką i to nie spowodowaną parametrami aparatów tylko dostępną,używaną szklarnią. Jeśli R5 dorówna A7R4 zacznie się przepychanka i oby tak było.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zauważcie, że rozwój bezluster Sony prawie stanął, a mieli ogromną przewagę. Dlaczego nie rzucają niczego nowego fantastycznego? Canon z Nikonem dali pierwsze modele jako badanie rynku, testowanie technologii itp. Teraz wypuszczą modele w stylu A9mk2 i .. i co dalej? Co 2-3 lata kolejny model oferujący 5% więcej. Stagnacja. Ciekawe co zrobią gdy sie rynek nasyci ML, jaka to technologię zapowiedza jako rewolucyjną by fotografowie zechcieli sie przesiąść po raz kolejny na sprzęt, który "muszą mieć".
    Dlatego Canon i nikon wprowadzili nowe bagnety. Sprzedadzą jeszcze raz to samo.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #64
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Mam prośbę do moderatora. Czy można by zmienić w tytule tego wątku z "eos r5" na "EOS R5"?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A podasz jakieś źródło? "Podobno" to ziemia jest płaska ...
    Całkiem możliwe iż jest to ten konkretny post https://www.dpreview.com/forums/post/63022544
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 14-02-2020 o 01:53

  5. #65
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Może nie wszyscy wiedzą, podam 2 informacje.
    Leica potem zaczęła produkować (świetne) lustrzanki, ale nigdy nie przebiły one linię dalmierzy M. To jednak dalmierze są do dziś robione.
    Ciekawostka druga, nazwa zapowiadanego modelu Canona to R5. Symbol R5 był juz użyty przez inną firmę. I przypadkiem tą firmą była .. Leica.
    Leica R5 i to była ... lustrzanka


    ".
    i tu widac jak Leica wyprzedzila canona.

    juz miala R-ke w latach 70-tych,

    a M- ke jeszcze wczesniej , gdyz w latach 50 - tych .

    Canon dopiero do paru lat ma M a R jeszcze krocej

    ponad 50 - lat wyprzeddzenia ;-)


    u leiki "R" pochodzilo od "Reflex" - czyli lustro . U Canona R oznacza brak Lustra.

    U leiki "M" pochodzilo od "Messucher " czyli celownik dalmierzowy , u canona M oznacza brak Lustra

    Od razu widac roznice w rozwoju mysli kultur opartych na ryzu i sake lub zbozu i mleku

  6. #66
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Migawki elektroniczne to są już od dawna, ale rozumiem, że miałeś na myśli globalną. Sam na to czekam - brak problemów ze zużyciem mechanicznej przy braku zniekształceń obrazu spowodowanych odczytem linia po linii.
    - i bez dyfrakcji na krawedzi lamelek - to kosztuje ok 5 - 8 % rozdzielczosci przy krotkich czasach naswietlan.

    O ile jest drozsza optyka majaca o 5-8% wyzsza rozdzielczosc?

  7. #67
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Prezentacja R5 może się przesunąć. CP w Yokohamie odwołane:

    "Biorąc pod uwagę, że nie ma skutecznych metod leczenia lub ograniczania rozprzestrzeniania się w stosunku do nowego koronawirusa (COVID-19), organizatorzy CP + 2020 postanowili odwołać wydarzenie z powodu ogólnych obaw, głównie ryzyka dla zdrowia i bezpieczeństwa odwiedzających i wystawców. Wydarzenie miało pierwotnie odbyć się w ciągu 4 dni w PACIFICO Yokohama od 27 lutego"
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #68
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Tak to jest, jak się wypuszcza coś nie pytając użytkowników o zdanie. Tutaj w R5 widzimy powrót do starej, sprawdzonej ergonomii, choć w mojej ocenie przycisk Q nieco niefortunnie umiejscowiony. Reszta - okaże się w praniu. Jak będzie kosztował powyżej 15k to nie ma w ogóle nad czym debatować, choć jakichś tam amatorów sobie na pewno znajdzie.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #69
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    tez tak uwazam , powinen byc tanszy od mkIV w chwili ukazania.
    nie wiemy jaka bedzie mial rozdzielczosc matrycy - to bedzie rzutowac na cene.
    Jesli jakas rekordowa np 80 mpx - to widze to czarno . choc malo kto taka rozdzielczsoc potrzebuje to powod do podniesienia ceny Canon bedzie mial.
    Mam nadzieje, ze nie wiecej niz 40 mpx.

    co do ergonomii , to odszedl od dziwnych rozwiazan z R , ale koncepcja z przyciskiem Mode pozostala . Wolalem kolko PASM.

    Pokretlo na tylnej sciance mialo te wade ze noszac na pasku lubilo sie samo przestawic i to doslownie zawsze . dotychczasowa blokada byla beznadziejna. Wole rozwiazanie z nikona . Albo blokade elektroniczna , np gdy biore aparat do dloni , Kolo zostaje uaktywnione.

    Dla mnie do idealu brakuje Kola PASM i pokretla tylnego jak w nikonie .

    Ale w sumie wyglada to znacznie lepiej niz R .Ogolnie z zewnatrz jest dobrze. Ale poczekajmy - aniol z diablem drzemia w szczegole.

    Najwazniejsze - IBIS - to stawia aparat na calkiem innym poziomie.

  10. #70
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Tak to jest, jak się wypuszcza coś nie pytając użytkowników o zdanie. Tutaj w R5 widzimy powrót do starej, sprawdzonej ergonomii, choć w mojej ocenie przycisk Q nieco niefortunnie umiejscowiony. Reszta - okaże się w praniu. Jak będzie kosztował powyżej 15k to nie ma w ogóle nad czym debatować, choć jakichś tam amatorów sobie na pewno znajdzie.
    A mi się wydaje, że przyszedł czas żeby sprawę ergonomii potraktować mniej konserwatywnie. Bezlustra oferują wiele różnych, nowych względem DSLR funkcjonalności, które chcielibyśmy przypisać do jakiegoś guzika funkcyjnego wg. własnych preferencji. To, że usunęli z tylnej ścianki te strzałki kierunkowe (dpad) raczej pogorszy ergonomię, bo do każdego z tych przycisków można było przypisać potrzebną funkcję a teraz jest to kółko, którym obsłużymy tylko przesłonę albo przewijanie zdjęć w podglądzie.

    M-Fn Bar nie przyjął się za bardzo, ale to nie jest takie głupie rozwiązanie. Taki gładzik bardzo dobrze sprawdził się w ipod-ach. Tyle, że tam był w postaci koła.

    Kółko MODE spoko, ale przydałoby się drugie PASM po lewej

    Przydałby się również 2 rozwiązania z serii 1dx:
    AF Smart Controller


    ...i te 2 funkcyjne guziczki obok bagnetu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2mulh5w3.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	196,6 KB
ID:	3934
    Z drugiej strony niektórych funkcji już dawno nie wywołuję za pomocą przycisków, ale przez dotykowy ekran.

    R-ka z nowym odświeżonym designem i pewnymi poszukiwaniami lepszej ergonomii jest w mojej ocenie bardzo dobrym krokiem w rozwoju. Zaczynają coś od nowa i serio wygląda to bardzo dobrze i świeżo. R5 kontynuuje tą koncepcję, ale asekuracyjnie odwraca się wstecz w kierunku sprawdzonych rozwiązań dslr, które już nie wykorzystują w pełni potencjału nowej technologii. Przyznaję, że w tej kwestii trochę liczyłem na dalszy rozwój i ciekawe rozwiązania bardziej smart . Jedno muszę przyznać projektantom z Canona - te nowe sprzęty (korpusy i szkła) są po prostu bardzo ładne. U nikona obiektywy wyglądają trochę jak noname-y. Niby minimalistycznie i nowocześnie, ale kompletnie bez wyrazu.
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 14-02-2020 o 11:41
    Miłego dnia
    moja www

Strona 7 z 189 PierwszyPierwszy ... 567891757107 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •