Strona 64 z 189 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674114164 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #631
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Piszesz : sprzet ten oferuje to czego chce i na pewno go kupię.

    Mam nadzieję że jeśli kupujesz dla rozdzielczości (45 Mpix) to jesteś świadom że jest (jeszcze) niewiele (najczęściej najnowsze) obiektywów które pozwalają na osiągnięcie takiej rozdzielczości/ostrości na zdjęciach.

    jp
    osobiscie wolalbym zeby to mialo max 30ml pix. takze nie jest to moj cel matrycowy. argumentem nr 1 dla mnie jest fascynujacy autofocus i iso jak i rowniez 12-20 klatek na sekunde. tyle mi wystarczy i sensowniejsze ulozenie klawiszy niż w R z 2018 co uwazam za prymitywny aparat na te czasy jesli chodzi o obslugę.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Specyfika tego forum polega na tym, że każdy nowy produkt Canona musi być obrzucony g..em przez wyznawców innego bożka.
    Akurat to się odbywa i trzeba to wziąć na przeczekanie. Jak pojawią się głosy użytkowników to się trochę unormuje.

    Łączny czas filmów jakie w życiu nakręciłem nie doprowadziłby to przegrzania R5 więc nie jest to dla mnie problemem.
    Czekam na RAWy z nowej matrycy i to będzie dla mnie ciekawe. Trochę cicho w tym temacie ale takie widać Canon ma procedury.
    Obrazek z R bardzo mi odpowiada ale jestem ciekawy jak nowa matryca się zaprezentuje w zakresie szczególików.
    dobrze gadasz. taka prawda.
    20 min pewnie wystarcza dla tych ktorzy wiedzą co trzeba nakrecic
    tak samo sie odnosi do zdjec ze zslubow. madry fotograf zrobi malo zdjec ale wspanialych, a inny bedzie mydlił oczy klientowi ze natrzaska 5 tys zdjec z czego wybiorą najlepsze...wkoncu brak instyktu fotoreportera trzeba czymś przytuszować hahaha

  2. #632
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Trochę szkoda ze aparaty maja te wszystkie tryby filmowe, być może bez nich były by tańsze...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #633
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Trochę szkoda ze aparaty maja te wszystkie tryby filmowe, być może bez nich były by tańsze...
    To wymóg pod testerów-vlogerów. Bez tego zgnoją sprzęt i w ogóle się nie sprzeda
    Stopień skomplikowania mechanicznego przez te tryby raczej nie wzrasta. Procesor i soft mają za to dużo do roboty.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #634
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Obrazek z R bardzo mi odpowiada ale jestem ciekawy jak nowa matryca się zaprezentuje w zakresie szczególików.
    Pewnie świetnie, ale trafiłem na posty fotografów z R-ką lubujących się w krajobrazie i astro i ...nie czują potrzeby zakupu nowej puszki. Bdb 30mpix w zupełności im wystarcza. W sumie się nie dziwię. Ostrość mogą ustawiać nawet manualnie, IBIS nie potrzebny, bo i tak użyją statywu. Więc tych wszystkich fajnych ulepszeń i tak nie wykorzystają. Przy tej cenie R wydaje się im atrakcyjniejszy.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To wymóg pod testerów-vlogerów. Bez tego zgnoją sprzęt i w ogóle się nie sprzeda
    Teraz ludzie, którzy chcą żyć z fotografii przynajmniej starają się również filmować. Dla mnie filmowanie w aparacie to miły dodatek do rejestracji rodzinnych momentów. Rozumiem jednak, że obecnie jest zapotrzebowanie na urządzenia (i umiejętności ) hybrydowe.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #635
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Pewnie świetnie, ale trafiłem na posty fotografów z R-ką lubujących się w krajobrazie i astro i ...nie czują potrzeby zakupu nowej puszki. Bdb 30mpix w zupełności im wystarcza. W sumie się nie dziwię. Ostrość mogą ustawiać nawet manualnie, IBIS nie potrzebny, bo i tak użyją statywu. ...
    Tym bardziej, że po ostatniej aktualizacji softu, do AF-u w R-ce nie można mieć zastrzeżeń. Oczywiście ta puszka nie jest do zdjęć sportowych, ale w fotografii podróżniczej, do krajobrazów jest OK.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  6. #636
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dla tych, którzy pytali po co komu 8k, BM właśnie zaprezentował kamerę 12k.

  7. #637
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dla mnie oba aparaty R5 i R6 to coś na co czekałem od lat. W międzyczasie rozważałem przejście do Nikona DSLR i na bagnet Z, Sony A7RIV i Fuji GFX (MF). Żaden z tych systemów mi nie odpowiadał w pełni z różnych względów, dlatego dałem sobie ostatnią szansę i zdecydowałem się poczekać na nowe body w Canonie (w międzyczasie kupując EOS R). Gdyby te puszki (R5, R6) nie były udane wylądowałbym najpewniej w Sony, a tak zostanę w Canonie i z mojej gęby uśmiech nie będzie schodził przez kolejne kilka lat. Dlaczego?
    1) wszystkie szkła EF (a mam tylko takie) dostaną solidną stabilizację,
    2) AF w nowych puszkach jest doskonały w porównaniu do DSLR,
    3) największa bolączka Canona czyli matryce !!! W R6 matryca z 1DX III odchyla się o 0,2-03ev do ISO 400 wyżej ma przewagę o 0,5 ev nad Nikonem D850 i Sony A7R IV. Gramy w pierwszej lidze! Mam nadzieję, że matryca w R5 będzie równie dobra lub lepsza (zdaje się, że obie mają filtr AA),
    4) jest kółko, joystick i dodatkowy pierścień w obiektywach RF,
    5) dwa sloty sensownych kart plus backup w chmurze,
    6) uchylny na wszystkie strony wyświetlacz - nikt tego nie ma, a jest to bardzo praktyczne. Sesję w studio robię patrząc pionowo w dół i celując z wysokości pasa - jak w starych aparatach,
    6) nowe obiektywy RF to kolejny poziom rozwoju optyki np. 28-70 f/2 w połączeniu ze stabilizacją w puszcze,
    7) kolory Canona i dual raw - mam nadzieję, że Adobe lub inny ważny producent softu wreszcie je obsłuży,
    8) filmy 8K kręci telefon Samsung S20 Ultra, telewizory są prezentowane na targach od paru lat więc za jakiś rok pojawią się w normalnych sklepach. W dodatku w R5 jest downsizing 8K do 4k HQ, a to dla kręcących filmy jest istotne,
    9) wyciąganie klatek 30MP z filmów 8K - na ważne i krótkie momenty jest fantastyczne, generalnie szybkość tych aparatów jest świetna,
    10) zobaczcie jak wyglądają te puszki z gripem - to pełnoprawne profesjonalne aparaty.

    Jedyne czego nie rozumiem to wycięcie górnego ekranu z R6. Dla mnie ta premiera to coś na co czekałem od czasu 5D mark II, przechodząc przez 5D III, 5D IV, 5DsR i Eosa R. Znów będę dumny z tego, że jestem w najlepszym systemie czego i Wam życzę!
    Ostatnio edytowane przez BartasPL ; 19-07-2020 o 23:59
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  8. #638
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta
    3) największa bolączka Canona czyli matryce !!! W R6 matryca z 1DX III odchyla się o 0,2-03ev do ISO 400 wyżej ma przewagę o 0,5 ev nad Nikonem D850 i Sony A7R IV. Gramy w pierwszej lidze! Mam nadzieję, że matryca w R5 będzie równie dobra lub lepsza (zdaje się, że obie mają filtr AA),
    Popatrz sobie na wielkość pojedynczego piksela (albo na ilość Mpx) w tych aparatach. Porównujesz aparaty z różnych klas. Niedługo królem będzie filmowe Sony A7s. Dlaczego?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #639
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Niedługo królem będzie filmowe Sony A7s. Dlaczego?
    Królem czego? Ten aparat to jest genetyczna pomyłka, bo zaletą filmujących aparatów jest możliwość robienia zdjęć i filmów tym samym body. W A7s III pozostały tylko możliwości filmowe, bo dla 12 mpix nikt go do zdjęć nie kupi. Po jaką cholerę robić upośledzoną kamerę (brak XLR i szarych filtrów) w body aparatu?

  10. #640
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    No tak.. z różnych klas. Za nimi stoi też optyka z różnych klas i obrazek też różny. Mam na myśli przede wszystkim dobrą dynamikę bliską 15EV, którą ma Fuji, ma Nikon i Sony, a Canon zawsze odstawał pod tym względem. Przez długie lata. Oczywiście na wyższych ISO było spoko, ale... wyobraź sobie taką sytuację. Jadę na wyjazd fotograficzny w celu zrobienia zdjęć krajobrazowych. Długie przygotowania, daleka podróż, trekking w ciężkich warunkach. Wyjazd kosztuje kilka tysięcy. Mam dowolne body Canona, dobre szkła i filtry. To znaczy, że na pewno mam słabą matrycę na niskim ISO. Muszę ratować się szarymi połówkami (spróbuj ich używać na wietrze i/w bryzie razem z 11-24 na długich czasach) czy też klejąc HDRy. Ruchu HDRem nie wyeliminiujesz. To są półśrodki. Matryca i to co z niej można wyciągnąć jest szalenie ważne. Również w reportażu.
    A odnośnie wielkości piksela. Sony A7R IV ma na FF 61 mpx, D850/Z7 45mpx. Fuji GFX 50 i 100 odpowiednio 50/100mpx przy ciut większej matrycy. I mają świetną dynamikę? Mają. A Canon ma porównywalną? Nie ma.Czy w tym przypadku wielkość piksela ma znaczenie (30mpx w 5D4 czy 50 w 5DsR Canona vs konkurencja)? Nie ma. Odnośnie zaś Sony to 15EV nie przeskoczą (fizyka), a wysokie ISO nie jest dla mnie kluczowe, mam jasne szkła i będę mieć stabilizację. Canon bardzo dobrze sobie radzi z wysokim ISO.

    Dlatego dla mnie Canon wrócił do gry i jest numerem 1. Łącząc go ze szkłami RF/EF dostanę wszystko czego potrzebuję. Dla mnie to fundamentalna zmiana.

    PS. Liczą się też perspektywy na przyszłość. Udział w rynku, wyniki finansowe, potencjał rozwojowy.
    Nikon to słabe tempo rozwoju systemu Z i kondycja finansowa.
    Fuji GFX - brak jasnych stałek, stabilizacji w puszce i dobrego AF, śladowy udział w rynku.
    Sony - malutki bagnet (why?) który jednak jest i będzie ograniczeniem dla topowych szkieł.
    Panasonica/Leici/Sigmy - marazm, brak dobrych szkieł i udziału w rynku. Oni są i tyle. Znasz kogoś kto przeszedł do tego systemu?

    Odnośnie komentarza Svena to się zgadzam. Uważasz, że dla moich potrzeb powinienem kupić A7S3? Bo będzie królem plamki, da mi super wysokie ISO lepsze i będę mógł filmować wesela? I jednocześnie robić zdjęcia w 12 mln pikseli? To prehistoria. 5D miał tyle 15 lat temu. Po co kupować wybitne szkła, które dają 30 i więcej mpx rozdzielczości, których nie ogarnie matryca? Dla filmów 4K i wysokiego ISO? R5 powinien dać mi znacznie więcej niż ten Sony. On jest dla ślubniaków, którzy kręcą wideo
    Ostatnio edytowane przez BartasPL ; 20-07-2020 o 01:24
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

Strona 64 z 189 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674114164 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •