Strona 53 z 185 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1848

Wątek: Canon EOS R5

  1. #521
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Seriami można naklepać dużo zdjęć na jednej baterii

  2. #522
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    W normalnym fotografowaniu, tzn bez strzelania seriami w moim przypadku ilość wykonanych zdjęć jest bardzo zbliżona do tych podanych przez CIPA, a nawet jest mniejsza. Argument, że zaawansowana elektronika potrzebuje dużo prądu, świadczy tylko o tym, że akumulator jej nie dorównuje. Z tego co widzę, R5 podobnie się zachowuje jak R. 320 klatek na jednym aku, to trochę za mało. Na moich wyjazdach robię ~ 300 zdjęć dziennie i nie zdarzyło mi się, aby jedna bateria to załatwiła. W przypadku A7II (używałem przez rok) 2 baterie to było mało.Oczywiście używam wizjera do wszystkich operacji, ale po to on jest.
    Do R-ki miałem 4 akumulatory, piszę miałem bo 2 oryginalne canona LP-6N padły w ciągu roku, 5-cio letni newell z 6D, stracił może 20% pojemności, ale dalej śmiga.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  3. #523
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Liczyłem na Twoją inteligencję, ale się zawiodłem. Przecież nie porównuję tych dwóch aku, tylko pokazuję jak pomiar wg CIPA ma się do realnego fotografowania. Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi.
    No tak, ale może jednak bez inwektyw ? Trochę nie przystoi.

    Zacytuję Twoją odpowiedź na mój wpis o tym, że: wydajność nowej baterii LP-E6NH w R5 wynosi 490 zdjęć / 320 z wizjerem

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Twoja troska o użytkowników Canona jest już przysłowiowa. Ale nie martw się, te dane wyliczane są według standardów CIPA. Baterie spokojnie wytrzymają 1500 zdjęć. Wiaderko może zostać w domu. Swoją drogą będziesz miał spaprany weekend. Zamiast wyjść na spacer będziesz przeszukiwał internet szukając czegoś do czego będziesz mógł się na forum przyczepić :-)

    Przy 14 kl./s w 1dx mk III to można i 100.000 zdjęć naklepać na jednej baterii Twój film: https://www.youtube.com/watch?v=klro...t=774s#t=7m03s

    Nie zmienia to faktu, że testy CIPA odnoszą się do realnego użytkowania aparatu i o takim tu piszemy. A dokładniej to wątek dotyczy Canona R5 w codziennym użytkowaniu.

    Miłego dnia życzę !
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-07-2020 o 09:07
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #524
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    na podstawie dotychczas opublikowanych zapowiedzi mozna chyba stwierdzic , ze nie beda to najlepsze aparaty pod wzgledem jakosci obrazowania na rynku. Beda" prawie ze jak te sprzed dwoch lat ". Natomast sa najdrozsze w tej klasie tzn sa o najgorzym stosunku jakosci / ceny.

    R5 bedzie niezwykle rzadko spotykanym aparatem na ulicy , jeszcze rzadziej niz c5mkIV

    natomiast R6 stanie sie zapewne hitem , ze wzgledu na cene - na razie zawyzona , ale nic tanszego ze stabilizowana matryca Canon nie ma z matryca FF. Wydajnoscia baterii rzeczywiscie nie imponuje - wiec czym ? chyba tylko ergonoma , tutaj wyglada na swietnie rozwiazany.

    Wkrotce okaze sie , ze mozna obejsc sie bez przeszacowanych cenowo aparatow i da sie uzywac te ze sredniej polki cenowej i za pare lat przy takim wzorscie cen optyki okaze sie , ze i bez fotografii da sie zyc.
    Canon nie potrafi wyprodukowac aparatow tanio a to najwieksza sztuka.

  5. #525
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    R6 wygląda bardzo przyzwoicie. R5 to już pełen wypas i dużo więcej niż potrzebuję.

    Jednak kierunek w którym Canon zdaje się zmierzać z obiektywami RF jednocześnie mnie martwi i cieszy. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie:

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    [Wg CR]
    Prezentacja nowych elementów RF podobno 9 lipca:

    Załącznik 4709

    sprzedaż R6 rusza w sierpniu, a R5 we wrześniu.
    Zazwyczaj tania pięćdziesiątka była pierwszym "poważnym" szkłem po kicie. Była fajna bo tania, lekka i mała, więc zawsze się ją brało ze sobą upychając w kieszeni kurtki. Tymczasem tutaj widać, że RF50/1.8 będzie sporym słoikiem po ogórkach (jeśli zdjęcie nie kłamie). Z pewnością będzie lepszy optycznie niż poprzednie 50-tki Canona ale jednak nie jest to już mała, poręczna stałka. Szkoda.

    Jednocześnie mnie to cieszy, bo raz, że Canon stawia na jakość (optyczną) a dwa, że decyzja by opuścić ten system był właściwa. Nie bawi mnie dźwiganie takich słoików.

  6. #526
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    R6 wygląda bardzo przyzwoicie. R5 to już pełen wypas i dużo więcej niż potrzebuję.

    Jednak kierunek w którym Canon zdaje się zmierzać z obiektywami RF jednocześnie mnie martwi i cieszy. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie:



    Zazwyczaj tania pięćdziesiątka była pierwszym "poważnym" szkłem po kicie. Była fajna bo tania, lekka i mała, więc zawsze się ją brało ze sobą upychając w kieszeni kurtki. Tymczasem tutaj widać, że RF50/1.8 będzie sporym słoikiem po ogórkach (jeśli zdjęcie nie kłamie). Z pewnością będzie lepszy optycznie niż poprzednie 50-tki Canona ale jednak nie jest to już mała, poręczna stałka. Szkoda.

    Jednocześnie mnie to cieszy, bo raz, że Canon stawia na jakość (optyczną) a dwa, że decyzja by opuścić ten system był właściwa. Nie bawi mnie dźwiganie takich słoików.
    To zdjęcie pochodzi z plotek i zostało błędnie podpisane. To nie jest 50/1.8, tylko świeżo zaprezentowany 85/2 macro. Pięćdziesiątka na pewno będzie mniejsza (trudno ocenić o ile, ale mniejsza będzie).

  7. #527
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    . Natomast sa najdrozsze w tej klasie tzn sa o najgorzym stosunku jakosci / ceny.
    Porównując do nieśmiertelnego na tym forum Sony: R5 oferuje więcej niż A7R III i A9II razem wzięte. Myślę, że po pojawieniu się R5 i R6 na rynku, Sony będzie zmuszone potroić cashback :-) bo trudno w tej chwili znaleźć powód, żeby kupić Sony. A9II powinna kosztować nie więcej niż połowę ceny R6, bo o ile specyfikacja foto jest podobna, to w video nie ma nawet czego porównywać.
    Ceny obu body są mniej więcej w przedziale jakiego się spodziewałem (jest chyba nawet nieco lepiej). Nie spodziewałbym się szybkich spadków cen. Po co obniżać ceny, skoro produkt jest w każdym aspekcie lepszy od konkurenta? Myślę, że Canon zamknie ten rok bardzo dobrym wynikiem finansowym, a Sony... no cóż, zawsze zostaje im jeszcze PlayStation.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-07-2020 o 00:00

  8. #528
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Porównując do nieśmiertelnego na tym forum Sony: R5 oferuje więcej niż A7R III i A9II razem wzięte. Myślę, że po pojawieniu się R5 i R6 na rynku, Sony będzie zmuszone potroić cashback :-) bo trudno w tej chwili znaleźć powód, żeby kupić Sony. A9II powinna kosztować nie więcej niż połowę ceny R6, bo o ile specyfikacja foto jest podobna, to w video nie ma nawet czego porównywać.
    Ceny obu body są mniej więcej w przedziale jakiego się spodziewałem (jest chyba nawet nieco lepiej). Nie spodziewałbym się szybkich spadków cen. Po co obniżać ceny, skoro produkt jest w każdym aspekcie lepszy od konkurenta? Myślę, że Canon zamknie ten rok bardzo dobrym wynikiem finansowym, a Sony... no cóż, zawsze zostaje im jeszcze PlayStation.
    Myślę że Sony nic nie musi. Mają już na tyle rozbudowany system i na tyle wiernych użytkowników iż nie ma obawy i spokojnie znajdą nabywców. Wystarczą lekkie przeceny i nawet nowi klienci się znajdą.
    To działa w obie strony. Canon jakoś nie upadł mając w ofercie słabsze ML od konkurencji.
    Dla wielu użytkowników tak naprawdę jest zupełnie bez znaczenia czy dany producent ma w ofercie najlepszy sprzęt na świecie. Onanizowanie się sprzętem to prosta droga do zabicia najważniejszego - fotografii. Dobre przykłady masz tego nawet tu na forum ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #529
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Porównując do nieśmiertelnego na tym forum Sony: R5 oferuje więcej niż A7R III i A9II razem wzięte. Myślę, że po pojawieniu się R5 i R6 na rynku, Sony będzie zmuszone potroić cashback :-) bo trudno w tej chwili znaleźć powód, żeby kupić Sony. A9II powinna kosztować nie więcej niż połowę ceny R6, bo o ile specyfikacja foto jest podobna, to w video nie ma nawet czego porównywać.
    Ceny obu body są mniej więcej w przedziale jakiego się spodziewałem (jest chyba nawet nieco lepiej). Nie spodziewałbym się szybkich spadków cen. Po co obniżać ceny, skoro produkt jest w każdym aspekcie lepszy od konkurenta? Myślę, że Canon zamknie ten rok bardzo dobrym wynikiem finansowym, a Sony... no cóż, zawsze zostaje im jeszcze PlayStation.
    r6 odpowiada specyfikacja sony a III , ktory formalnie biorac ma nawet nieco lepsza matrycy , gdyz i rozdzielczosc i DR nieco lepsze.

    R6 jest aktualnie o 900 euro drozszy . Cos tem bedzie lepsze , cos tam bedzie pewnie gorsze. Canoniarze z paroletnim opoznieniem za wyzsze pieniadze otrzymuja to co sony ma od paru lat.
    Nie zmienia to faktu , ze R6 jest aparatem b. udanym ( sadzac po specyfikacji) , ale ze wzgldu na cene nie stanowi jednak konkurencji dla a7III.
    Owszem - jest to alaternatywa dla dotychczasowych uzytkownikow lini 5.

    Na temat piatki glosu nie zabieram , gdyz nie czytalem specyfikacji. Moim zdaniem jest to gwozdz do trumny ze wzgledu na cene. Znakomita w przeszlosci linia eos 5 , dla zaangazowanej fotografii amatorskiej i zawodowej w umiarkownej i akceptowalnej cenie ( to bylo ok 50-60 % pensji miesiecznej na zachodzie , dslr - jedna ) jest oferowana w cenie zaporowej ( dwie pensje miesieczne netto ). Jedynym argumentem dla canoniarzy jest to , ze do tych aparatow mozna podpiac stare 30 - letnie i tanie obiektywy EF ( jak np niesmiertelny 85/1,8 , 50/1,8 itp) dzieki czemu udaje sie skompensowac wysoka cene Body tania optyka. Ale to kosztem ograniczenia mozliwosci aparatu jakie wynikaja u bagnetu i optyki RF.


    Nie oczekuje aby r5 stal sie aparatem popularnym , jak kiedys byl 5mk2 i mk3.

    W dodatku sytuacja ekonomiczna spowodowana virusem nie bedzie ulegac szybkiej poprawie , to moze potrwac pare lat , sam wirus raczy wiedziec kiedy zechce ustapic, nalezy liczyc sie ze wzrostem inflacji , bezrobocia , spadkiem realnych dochodow.

    Nie zdecycduje sie na zakup R5, nawet gdyby to byl najlepszy aparat swiata, dlatego ze te same motywy , ktore fotografowalbym R5 moge sfotografowac nie gorzej a znacznie taniej czyms innym. Osobiscie uwazam ze ekonomia i moralnosc Ida w parze. z tego punktu widzenia zakup zbyt drogiej zabawaki jest czyms niemoralnym. Canon sie pomylil wyceniajac ten aparat tak drogo , jak zreszta mylil sie nieustannie w ciagu ostatnich 8 lat , czego przejawenm jest dramatyczny spadek sprzedazy w odroznieniu od sony , ktory potrafi sprzedawac wiecej.

    W celach zarobkowych - owszem tak- to taniej niz warsztat pracy np taksowkarza , tylko ze zawod fotgrafa dzisiaj to marna profesja.

  10. #530
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    @Bechamot po ostatniej podróży taksówką do serwisu po swój samochód mam duże wątpliwości co do tego co napisałeś o warsztacie taksówkarza. Mam wrecz wrażenie że moj "warsztat" fotograficzny amatora skladajacy sie z Rki 3 obiektywow i kilku dodatkowych rzeczy jest zdecydowanie droższy niż warsztat taksowkarza ktory mnie wiózł.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

Strona 53 z 185 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •