Strona 4 z 189 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #31
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    mały off, i absolutnie nie chce zaczynać zadnej wojenki
    ale, że tak zapytam, ile slubów za pieniadze zrobiłeś?
    Nie warto ...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A mi się R bardziej podoba ten jest taki wyokrąglony.


    Na chwilę obecną, jeśli chodzi o R5, mogę jedynie skomentować rozkład guzików
    - lewa strona ciągle nie wykorzystana. Kółko nastaw MODE lepiej żeby było właśnie tam,
    - powrót joya świetna sprawa. Ciekawe jak to będzie działać, bo miziając ekran można ustawić punkt AF w dowolnym miejscu a przy joysticku raczej stosuje się konkretne pozycje/pola/punkty AF,
    - zrezygnowali z M-Fn bar. Chyba nikt nie będzie płakał
    - wróciło kółko nastaw na tylną ściankę zamiast PADa. Mi wystaraczało pokrętło przy guziku MODE, ale pewnie wielu się ucieszy.
    - brak PADa to brak możliwości przypisania guzikom różnych przydatnych ustawień - tryb AF (punktowy/śledzenie oka), one-sho/servo, szybkie powiększenie na ekranie do 100% itd.
    - brak PADa a powrót kółka sprawi, że ciężko będzie używać R i R5 w jednym zestawie np. na ślubie, bo wszystko będzie inaczej. Najlepiej od razu kupić 2 sztuki R5
    - ogólnie przydałoby się więcej guzików którym można przypisać jakieś funkcje wg własnych preferencji
    - powrót guzika, który w DSLR odpowiadał za podgląd głębi ostrości, a który każdy ustawiał jako one-shot/servo - bardzo na plus. Mogliby dać jak w serii 1DX podwójny.

    Bardziej mnie ciekawi jednak te 8 szkieł pod RF. Na pewno obstawiam RF35/f1.2. Oby dali coś ciekawego, w przystępnej cenie 2.5-3.5k zł z f1.8
    Ta niedostateczna liczba guzików na R mnie męczy, a tu jeszcze wywalili strzałki z R5.. szkoda. Moze ten przedni duzy guzik ktory dodali bedzie mozna zaprogramowac jako przycisk funkcyjny, ktora wlacza alternatywne znaczenie pozostalych klawiszy? To i tak gorsze rozwiazanie, ale wole takie niz zadne.

    Na bank wyjdzie jasny RF35, na bank wyjdzie 85'tka i 50'tka w wersji budżetowej. Pomimo ze mam RF50L to i tak kupie druga tylko ze wzgledu na wielkosc i wage, nie zawsze potrzebuje f1.2

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    dla nas nic - ale rzut oka na fotografa na ślubie pozwoli oddzielić profesjonalistę od amatora - może dla niektórych ma to ogromne znaczenie - ogólnie to jednak wątpię nie bywam często na ślubach ale na tych co bylem w ostatnich latach Fotograf miał słabszy sprzęt niż niektórzy fotografujący goście i to się nie zmieni - pasja nie podlega rachunkowi ekonomicznemu, a robota jak najbardziej (jestem amatorem na weselu raczej piję niż robię zdjęcia)
    Dobry fotograf ślubny różni się od fotografujących gości nie sprzętem ale tym, że robi zdjęcia w całkowicie innych momentach
    Miłego dnia
    moja www

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    tiaaaa,jesneeee, "a świstak siedzi i zawija je w te sreberka...."

    a co liczysz ?
    mnie by sie nie chcialo zreszta nie ma potrzeby.
    zdazylo mi sie ze kogos spotykam i on mowi mi, ze robilem zdjecia na jego slubie , czego w ogole ja nie kojarze.
    Nie bylo to dla mnie przezycie - ot jak przewoz pasazera dla taksowkarza.

    reportaz slubny jest jedna z latwiejszych form reportazu. po kilku spektaklach jest to opanowane.

    sprobuj wyjsc na ulice z aparatem i przyniesc dobry material zdjeciowy , ktorym mozna kogos zainteresowac. Raczej rzadkosc.
    Sprobuj to sprzedac - Zero zainteresowania, chyba ze byles na wojnie w syrii.

    wychodzisz na slub , temat przygotowany , impreza w toku , wszystko zorganizowane , robisz zdjecia i po sprawie. Odbiorcow masz , zainteresowanych i to bardzo gdyz o nich to chodzi. Placa z zadowoleniem. 90% to rzemiocha , ktorej moze nauczyc sie kazdy.
    Wymagania sprzetowe nie sa wielkie - kazdy aktualny FF wystrcza bez problemu , a jeszcze 10 lat temu robiono przeciez wiekszosc na aps - i tez wystarczaalo. Slowem - praca dla leniwych fotografoaw , z ktorej jeszcze mozna sie jako tako utrzymac lub sobie dorobic.

    W sumie w kategoriach dzialalnosci artystycznej klasyfikuje sie to jako "chaltura"

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    a co liczysz ?
    mnie by sie nie chcialo zreszta nie ma potrzeby.
    zdazylo mi sie ze kogos spotykam i on mowi mi, ze robilem zdjecia na jego slubie , czego w ogole ja nie kojarze.
    Nie bylo to dla mnie przezycie - ot jak przewoz pasazera dla taksowkarza.

    reportaz slubny jest jedna z latwiejszych form reportazu. po kilku spektaklach jest to opanowane.

    sprobuj wyjsc na ulice z aparatem i przyniesc dobry material zdjeciowy , ktorym mozna kogos zainteresowac. Raczej rzadkosc.
    Sprobuj to sprzedac - Zero zainteresowania, chyba ze byles na wojnie w syrii.

    wychodzisz na slub , temat przygotowany , impreza w toku , wszystko zorganizowane , robisz zdjecia i po sprawie. Odbiorcow masz , zainteresowanych i to bardzo gdyz o nich to chodzi. Placa z zadowoleniem. 90% to rzemiocha , ktorej moze nauczyc sie kazdy.
    Wymagania sprzetowe nie sa wielkie - kazdy aktualny FF wystrcza bez problemu , a jeszcze 10 lat temu robiono przeciez wiekszosc na aps - i tez wystarczaalo. Slowem - praca dla leniwych fotografoaw , z ktorej jeszcze mozna sie jako tako utrzymac lub sobie dorobic.

    W sumie w kategoriach dzialalnosci artystycznej klasyfikuje sie to jako "chaltura"
    Te wnioski pasują do fotografii ślubnej z końcówki lat 90'/ początku 00'.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wychodzisz na slub , temat przygotowany , impreza w toku , wszystko zorganizowane , robisz zdjecia i po sprawie. Odbiorcow masz , zainteresowanych i to bardzo gdyz o nich to chodzi. Placa z zadowoleniem. 90% to rzemiocha , ktorej moze nauczyc sie kazdy.
    Oj widzę, że kolega nie zna zupełnie realiów pracy fotografów na ślubach i nie brnąłbym dalej w ten temat

    Na rozluźnienie dyskusji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ciąża.JPG
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	34,8 KB
ID:	3923
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Te wnioski pasują do fotografii ślubnej z końcówki lat 90'/ początku 00'.
    5D wprowadzono w 2005, trabanta w 2003, w czasie o którym piszesz na ślubach były raczej analogi.
    Dawno nie byłem na ślubie, ale teraz niby to nie jest impreza przewidywalna? W kościele/US wygląda to jakiś inaczej niż wtedy, wesele nie zaczyna się toastem, a o północy nie ma tortu i konkursów? Nie trzeba oblecieć wszystkich gości, a tych najważniejszych po kilka razy? Nie ma tańców? Oczywiście to wszystko można odbębnić albo się przyłożyć. Zrobić bardziej lub mniej oryginalnie. Nie twierdzę, że nie ma pola do popisu i w fotografii ślubnej, ale w porównaniu do innych reportaży chyba jednak łatwiej na tym zarobić.

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Te wnioski pasują do fotografii ślubnej z końcówki lat 90'/ początku 00'.
    i sluszny wniosek, choc moze nieco pozniej , ale nie w ostatniej dekadzie.

    to nigdy nie bylo dla mnie interesujace , ale Jakis dodatkowy doplyw kasy byl.
    kiedy z tym zaczelo byc coraz slabiej , wiec lepiej sobie nie zawracac glowy. Zreszta mialem wowczas ciekawsze rzeczy w glowie.

    nie zaobserwowalem Jakis dramatycznych i intensywnych przezyc tudziez doznan natury artystycznej u siebie.
    emocje jak u fliziarza , ktory powinien dobrze i rowno ulozyc flizy na scianie.


    ostatnie zdjecie sprzedalem jakies 5 lat temu , pamietam ze to bylo pojedyncze za ok 2500pln , pozniej chrzest , kiedy zobaczylem w jakich warunkach zyja rodzice to im dalem zdjecia za darmo.

    i finito.

    nie jest sztuka zrobic dobre zdjecia slubne , sztuka jest je dobrze sprzedac.
    Na zlecenie artystyczne za dobra kase z wyjazdem na florde mozna czekac latami , najpierww tzeba sie przedrzec przez ta rzemioche .

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    IBIS w Sony to jest namiastka. Jeżeli będziesz miał okazję, to wypróbuj jak działa IBIS w Pansonicu S1H. Będziesz wtedy wiedział o czym mówimy. W Sony IBIS zawsze będzie namiastką, bo rozmiaru bagnetu nie zmienią. Sony nie ma w tej chwili kompletnie nic do zaoferowania, czym mogłoby konkurować z Canonem. Nikon podobnie, wystarczy porównać 1dx mk III z wczorajszą premierą Nikona D6.
    Rozumiem że skuteczność stabilizacji CIPA 5,5 (A7R4) to tylko namiastka a CIPA 6,5 (SH1) to zasadnicza różnicą którą wyraźnie odczuwasz gdy fotografujesz.
    Jakim aparatem ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-02-2020 o 13:44
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #39
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Na rozluźnienie dyskusji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ciąża.JPG
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	34,8 KB
ID:	3923
    Genialne, kupuję . Jakiś czas temu miałem takiego klienta który chciał zwrotu pieniędzy za film który dla niego robiliśmy (nie z wesela ale to w sumie bez znaczenia)- głównym argumentem było to że już go obejrzał ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon eos r5

    Zabrakło mi w tym wątku tylko jednego

    Aby sven zgodnie z niepisaną już tradycją premiery nowego Canona obwieścił: "Ten aparat rozjechał wszystko co jest na rynku."
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 4 z 189 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •