Strona 40 z 189 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #391
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    byc moze trzeba sie bedzie przestawic.

    kiedys ale to kilka lat temu testowalem wszystkie dostepne wolarki.

    w zasadzie wynik byl Taki , ze kazda mozna bylo dojsc do bardzo podobnych wynikow, z tym ze w jednej bylo to dosyc szybko i latwo , w innej nalezalo sie nakombinowac. Z kolei dla innnego zdjecia bylo odwrotnie.

    LR byl pod jednym wzgledem wowczas bezkonkurencyjny - usuwanie AC . Mial takze swietny algorytm ostrzenia bez powiekszania szumow i odszumiania bez wyraznego spadku ostrosci - to mnie przekonalo i tak zostalo do dzisiaj.

    c1 wowczas mial dla mnie zbyt uciazliwa obsluge - przy tysiacach klikniec i powtarzalnych ruchach ma to znaczenie.

    ale pewnie masz racje - trzeba bedzie sie przestawic.

    Matryca jest tak dobra - jak dobra jest wolarka i ... jej operator.

  2. #392
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    C1 bardzo ładnie wywołuje obrazek z R. To co robi defaultowo to mi bardziej odpowiada niż LR.
    No ale cena 350 euro .

    No i trzeba od nowa wywołać jakieś 20k fotek.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 17-03-2020 o 09:49
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #393
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Musisz wspierać/mieć nadzieję że konkurencja będzie mieć system (aparat+obiektywy systemowe) co najmniej tej klasy co R5 to wtedy będziesz mógł szybciej/taniej R5 kupić

    jp
    Nie przypominam sobie, żeby Canon drastycznie obniżał ceny po premierach Sony/Nikona.

  4. #394
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Nie przypominam sobie, żeby Canon drastycznie obniżał ceny po premierach Sony/Nikona.
    5DIV utrzymywał irytująco wysoką cenę przez długi czas. Konkurentem, który wymusił obniżkę okazał się R
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #395
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    byc moze trzeba sie bedzie przestawic.

    kiedys ale to kilka lat temu testowalem wszystkie dostepne wolarki.

    w zasadzie wynik byl Taki , ze kazda mozna bylo dojsc do bardzo podobnych wynikow, z tym ze w jednej bylo to dosyc szybko i latwo , w innej nalezalo sie nakombinowac. Z kolei dla innnego zdjecia bylo odwrotnie.

    LR byl pod jednym wzgledem wowczas bezkonkurencyjny - usuwanie AC . Mial takze swietny algorytm ostrzenia bez powiekszania szumow i odszumiania bez wyraznego spadku ostrosci - to mnie przekonalo i tak zostalo do dzisiaj.

    c1 wowczas mial dla mnie zbyt uciazliwa obsluge - przy tysiacach klikniec i powtarzalnych ruchach ma to znaczenie.

    ale pewnie masz racje - trzeba bedzie sie przestawic.

    Matryca jest tak dobra - jak dobra jest wolarka i ... jej operator.
    do C1 trzeba sie trochę przyzwyczaić - ja dość dawno temu używałem C1 na przemian z DXO i nie mogłem sie zdecydować potem używałem LR następnenie C1 na przemian z LR i w końcu zakończyłem ta polkę i uzywam tylko C1 i nie mam chwilowo zamiaru robić żadnych porównań z konkurencją - zwykle oglądam tylko DPP po wypuszczeniu nowej wersji i stwierdzam że niewiele się zmieniło, a interfejs nadal tragiczny

    co do AC to rzeczywiście był taki czas że usuwanie AC działało lepiej w LR - to trochę chodziło naprzemiennie nowsza wersja był lepsza od konkurencji

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    C1 bardzo ładnie wywołuje obrazek z R. To co robi defaultowo to mi bardziej odpowiada niż LR.
    No ale cena 350 euro .

    No i trzeba od nowa wywołać jakieś 20k fotek.
    pobierz wersję testową zapisz się jakiś webminar po jakims czasie dostaniesz ofertę o 50% tańszą niestety zwykle obejmuje również style co zmniejsza jej atrakcyjność bo nie każdy tego potrzebuje, a na 20 K fotek nic nie poradzimy

    generalnie ucieczka przed produktami adobe jest trudna, jeśli chodzi o wołarkę to jest prościej, a jesli chodzi o PS to mz konkurencja jest jeszcze mocno niedojrzała
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 17-03-2020 o 11:44

  6. #396
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    C1 i zapominasz o temacie

    Masz rację, ale jest małe ale:
    1. Trzeba się przestawić, co nie zawsze będzie bezbolesne, chociaż to co robi ACR z kolorami z R-ki może taką operację wymusić.
    2. O ile C1 może być alternatywą dla LR, to w stosunku do PS wg mnie nie bardzo. Ale możliwe, że się nie znam.
    3. Cena C1 to mniej więcej 2-letni abonament na PS i LR. W międzyczasie wyjdzie nowa puszka i trzeba będzie C1 upgradować, tzn wydać
    kilkaset pln.
    4. Jeszcze jest wybór w C1 można wybrać abonament lub licencję wieczystą, a za chwilę wzorem Adobe może tego wyboru nie być.

    Jeszcze mała dygresja:

    Od kilkunastu stron trwa dyskusja na temat ceny R5, niektórzy deklarowali wartości od jakich decydowaliby się na zakup.
    Od momentu powrotu z sony, czekałem na tę puszkę. Mam zamiar tę puszkę kupić, i zrobię to pod jednym warunkiem, a mianowicie jak przeżyję najazd korony.

    Mówię to bardzo poważnie, jestem facetem niemłodym w grupie podwyższonego ryzyka. Przestraszony też bardzo nie jestem.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  7. #397
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Ma najazd korony.

    Mówię to bardzo poważnie, jestem facetem niemłodym w grupie podwyższonego ryzyka. Przestraszony też bardzo nie jestem.
    i tu powsteje luka biznesowa , mam nadzieje ze ja Adobe zauwazy.

    poniewaz covi niktorym z potencjalnych uzytkownikow LR i PS skroci zycie na tyle iz Adobe mialby wieksze wplywy ze sprzedazy wersji pudelkowej bez abonamentu , niz wplywy z abonamentu przez okres paru miesiecy , wiec dla Adobe byloby korzystne , gdyby grupie o podwyzszonym ryzyku sprzedal aktualna wersje bez abonamentu. Mysle , ze to znakomicie wpisuje sie rowniez w amerykanska Psyche.


    Ja pewnie bym sie na to nie zalapal , ale jak znam zycie , zaraz spadkobniercy oferowaliby na allegro te wersje.

  8. #398
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Masz rację, ale jest małe ale:
    1. Trzeba się przestawić, co nie zawsze będzie bezbolesne, chociaż to co robi ACR z kolorami z R-ki może taką operację wymusić.
    2. O ile C1 może być alternatywą dla LR, to w stosunku do PS wg mnie nie bardzo. Ale możliwe, że się nie znam.
    3. Cena C1 to mniej więcej 2-letni abonament na PS i LR. W międzyczasie wyjdzie nowa puszka i trzeba będzie C1 upgradować, tzn wydać
    kilkaset pln.
    4. Jeszcze jest wybór w C1 można wybrać abonament lub licencję wieczystą, a za chwilę wzorem Adobe może tego wyboru nie być.
    - zgadzam się przyzwyczajenie to druga natura też miałem taki czas kiedy co chwila wracałem do LRa żeby zobaczyć czy tam przypadkiem nie wygląda to lepiej ale to mija programy są porównywalne i tak naprawdę trudno stwierdzić który jest lepszy - dla mnie C1 daje na dzień dobry najcześciej lepszą fotografię, możliwości korekty kolorystycznej wydają się być lepsze, tak naprawdę w wywoływarce nie jest problemem żeby doprowadzić fotografię do popawności technicznej - problemem zrealizowanie swojej wizji zdjęcia (ale tu jest jeszcze większy problem trzeba tą wizję posiadać - jeśli praca ogranicza się do kręcenia suwaczkami i patrzenia co wychodzi to pewnie obie te wywoływarki są nadmiarowe), drugi problem to dopasowanie swojego workflow do filozofii programu lub dopasowanie programu do swojego workflowa - C1 jest dośc konfigurowalny pozwala umiescić narzedzia na dowolnych zakladkach i w takim porządku jaki pasuje użytkownikowi.
    - mz PS nie ma dojrzałej alternatywy może jeszcze rok albo dwa
    - nie wszyscy kupują korpusy co dwa lata, możliwości softwaru zmieniają się coraz wolniej - wielu ludzi pracuje np. na PS CS6 i nie widzi potrzeby zmiany więc pewnie uaktualnienie C1 też można pominąć (od czasu do czasu)
    - no nie wiadomo co będzie licencja wieczysta też nie jest tania, a Adobe na abonamencie ma rekordowe zyski inni mogą również pójść tą drogą, ja używam C1 bo po prostu uważam że jest lepszy ale to oczywiście tylko i wyłącznie moja osobista opinia
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 17-03-2020 o 13:41

  9. #399
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    -
    - mz PS nie ma dojrzałej alternatywy może jeszcze rok albo dwa
    nie znam ostatnich wersji , ale wczesniej zaskoczyl mnie pozytywnie PS essentials.
    nie zdazylo mi sie , bym nie mogl czegos obrobic i musial siegnac do duzego PS - poza jednym wyjatkiem - wielkosc zdjecia.
    nie pamietam dokladnie ale bylo ograniczenie dlugosci boku zdjecia. Bylo to wystarczajao sporo ( 15 kpx ? - tego rzedu , moze wiecej ) by moc uzywac , ale akurat byl to jedyny powod dla ktorego musialem przejsc na PS.

    brakuje w nim pewnych funkcji , ktorych sie i tak w PS nie uzywa - to sa jakies alternatywne rozwiazania , ktorych PS ma wiecej i akurat okrojono te najmniej potrzebne.

    jelsi PSE jest tak funkcjonalny jak kiedys , to nie mialbym oporow go stosowac - poza tym jednym , kiedy robie zdjecia w duzej rozdzielczosci.

    Sama ergonomia byly lepsza niz w PS , gdyz mniej funkcji ozacza latwiejszy dostep do kazdej z tych uzywalnych.
    wolanie rawow tez dzialalo znakomicie.

    jak jest w aktualnej wersji? - chyba nie sa na abonament?

  10. #400
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    C1 bardzo ładnie wywołuje obrazek z R. To co robi defaultowo to mi bardziej odpowiada niż LR.
    No ale cena 350 euro .

    No i trzeba od nowa wywołać jakieś 20k fotek.
    Podstawą ewentualnego zainteresowania się tym programem powinno być sprawdzenie sobie, które z posiadanych przeze mnie obiektywów są przez niego obsługiwane.

    https://support.captureone.com/hc/en...in-Capture-One

Strona 40 z 189 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090140 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •