Strona 3 z 185 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1848

Wątek: Canon EOS R5

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    oferowal kiedy canona IBIS ?

    przeciwnie , twierdzil ze nieskuteczny wiec niepotrzebny.

    dopiero z kilkuletnim opoznieniem wprowadza to co inni Maja od poczatku ML.

    jesli uwazasz, ze to co napisalem jest jak zwykle glupota, to wybacz , ale zyjemy w roznych rzeczywistosciach.

    oczywiscie masz racje - canon zawsze mial IBIS.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Może dla canona, ale nie rozumiem, co w tej dobroci dobrego dla nas.
    dla nas nic - ale rzut oka na fotografa na ślubie pozwoli oddzielić profesjonalistę od amatora - może dla niektórych ma to ogromne znaczenie - ogólnie to jednak wątpię nie bywam często na ślubach ale na tych co bylem w ostatnich latach Fotograf miał słabszy sprzęt niż niektórzy fotografujący goście i to się nie zmieni - pasja nie podlega rachunkowi ekonomicznemu, a robota jak najbardziej (jestem amatorem na weselu raczej piję niż robię zdjęcia)

  3. #23
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    oferowal kiedy canona IBIS ?
    IBIS w Sony to jest namiastka. Jeżeli będziesz miał okazję, to wypróbuj jak działa IBIS w Pansonicu S1H. Będziesz wtedy wiedział o czym mówimy. W Sony IBIS zawsze będzie namiastką, bo rozmiaru bagnetu nie zmienią. Sony nie ma w tej chwili kompletnie nic do zaoferowania, czym mogłoby konkurować z Canonem. Nikon podobnie, wystarczy porównać 1dx mk III z wczorajszą premierą Nikona D6.

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    fotografia slubna jest jedna z latwiejszych galezi reportazu.
    tzn wymagania sprzetowe nie sa niebotyczne.
    calosc jest wyrezyserowana , warunki zdjeciowe znane , sytuacji nieprzewidywalnych prawie ze nie ma.
    Pod dachem , deszczyk to tylko ewentualnie na zwewnatrz m, pare minut.
    Wszystko mozna z gory przewidziec , ulozyc.
    Trzeba opanowac obrobke , zeby zdjecia sie podobaly, sprzedac to w jakiejs formie - ksiazka itp , itd..
    Kazdy FF zalatwia fotografie slubna.
    Nie jestem czestym gosciem na slubach , ale z tego co widze , to wszyscy fotografuja sie nawzajem komorkami i byc moze te zdjecia sprawiaja fotografujacym najwiecej radosci , dlatego ze robione wlasnoreczne w sytuacji zdaniem fotografujacego ciekawej.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    fotografia slubna jest jedna z latwiejszych galezi reportazu.
    mały off, i absolutnie nie chce zaczynać zadnej wojenki
    ale, że tak zapytam, ile slubów za pieniadze zrobiłeś?
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    IBIS w Sony to jest namiastka. Jeżeli będziesz miał okazję, to wypróbuj jak działa IBIS w Pansonicu S1H. Będziesz wtedy wiedział o czym mówimy. W Sony IBIS zawsze będzie namiastką, bo rozmiaru bagnetu nie zmienią. Sony nie ma w tej chwili kompletnie nic do zaoferowania, czym mogłoby konkurować z Canonem. Nikon podobnie, wystarczy porównać 1dx mk III z wczorajszą premierą Nikona D6.
    Mial Canon te namiastke , czy wprowadza ja z paroletnim opoznieniem w stosunku do innych ?

    bo przeczyles temu co napisalem , ze dopiero teraz wprowadza , to co inni juz Maja od dawna.

  7. #27
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    mały off, i absolutnie nie chce zaczynać zadnej wojenki
    ale, że tak zapytam, ile slubów za pieniadze zrobiłeś?
    A jak myślisz? :-)

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    mały off, i absolutnie nie chce zaczynać zadnej wojenki
    ale, że tak zapytam, ile slubów za pieniadze zrobiłeś?
    lepiej nie wprowadzaj

    nie liczylem

    bylo ich troche w czasach , kiedy byly dobrze platne.

    wystarczajaco duzo , by zauwazyc , ze jest to impreza powtarzalna , zorganizowana wedlug pewnego scenariusza.

    ciezar przy prawidlowej fotografii lezy w obrobce , wynik musi byc lepszy niz to robi ktos z rodziny.

    w czasach analogu bylo to o tyle trudniejsze , ze margines bledu jaki mogl sie zdazyc fotografowi byl duzo mniejszy.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Przepiękny, nigdy nie zrozumiem dlaczego pierwsza erka wyglada jak wyglada.

    Co do specyfikacji bedzie jak zawsze, czyli zdjęć nie robi, 5 lat za mu... znaczy Sony.
    A mi się R bardziej podoba ten jest taki wyokrąglony.


    Na chwilę obecną, jeśli chodzi o R5, mogę jedynie skomentować rozkład guzików
    - lewa strona ciągle nie wykorzystana. Kółko nastaw MODE lepiej żeby było właśnie tam,
    - powrót joya świetna sprawa. Ciekawe jak to będzie działać, bo miziając ekran można ustawić punkt AF w dowolnym miejscu a przy joysticku raczej stosuje się konkretne pozycje/pola/punkty AF,
    - zrezygnowali z M-Fn bar. Chyba nikt nie będzie płakał
    - wróciło kółko nastaw na tylną ściankę zamiast PADa. Mi wystaraczało pokrętło przy guziku MODE, ale pewnie wielu się ucieszy.
    - brak PADa to brak możliwości przypisania guzikom różnych przydatnych ustawień - tryb AF (punktowy/śledzenie oka), one-sho/servo, szybkie powiększenie na ekranie do 100% itd.
    - brak PADa a powrót kółka sprawi, że ciężko będzie używać R i R5 w jednym zestawie np. na ślubie, bo wszystko będzie inaczej. Najlepiej od razu kupić 2 sztuki R5
    - ogólnie przydałoby się więcej guzików którym można przypisać jakieś funkcje wg własnych preferencji
    - powrót guzika, który w DSLR odpowiadał za podgląd głębi ostrości, a który każdy ustawiał jako one-shot/servo - bardzo na plus. Mogliby dać jak w serii 1DX podwójny.

    Bardziej mnie ciekawi jednak te 8 szkieł pod RF. Na pewno obstawiam RF35/f1.2. Oby dali coś ciekawego, w przystępnej cenie 2.5-3.5k zł z f1.8
    Miłego dnia
    moja www

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    lepiej nie wprowadzaj

    nie liczylem

    bylo ich troche w czasach , kiedy byly dobrze platne.

    wystarczajaco duzo , by zauwazyc , ze jest to impreza powtarzalna , zorganizowana wedlug pewnego scenariusza.

    ciezar przy prawidlowej fotografii lezy w obrobce , wynik musi byc lepszy niz to robi ktos z rodziny.

    w czasach analogu bylo to o tyle trudniejsze , ze margines bledu jaki mogl sie zdazyc fotografowi byl duzo mniejszy.
    tiaaaa,jesneeee, "a świstak siedzi i zawija je w te sreberka...."
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

Strona 3 z 185 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •