Strona 33 z 189 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #321
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Znaczy w sensie, że "nie potrzeba tego DR" bo asystent fotografa pstryknie palcami i zgasi słońce generujące zbyt dużą rozpiętość tonalną ?

    Zaiste przydałby się takowy asystent...
    To mozliwe. Dajmy na to użyje lampy błyskowej jako światła wypełniającego, albo rozepnie batterflaya.
    Skoro wcześniej wspomniałem o plenerze, to na 20 amatorów ze 3 osoby zabierają lampy ATLAS, 1-2 osoby zabierają panele LED, blendy mają wszyscy. Kilka osób zabiera lampki reporterskie by we wnętrzach świecić w sufit. Amatorzy. Nie zawodowcy.
    Artur wiózł Atlasa 600 nawet na mały plener do Chorwacji.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-03-2020 o 15:49

  2. #322
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie napisałem tez, że Canon jest najlepszy. Wkładając mi w usta cos czego nie mówiłem mozna wytknąć mi łatwiej fałszywe twierdzenia.

    To zacytuję, co napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlaczego zawodowcy wybierają Canona? Bo sobie radzą ze światłem. Bo potrafią. Bo wiedzą coś o świetle wypełniającym, zmniejszają DR itd.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    System Canona jest najpopularniejszy. Co jest lepsze? Lepszy aparat z optyką dla fotografa uprawiającego dana dziedzinę foto. Przy czym czasami są równoważne body w systemach dajmy na to C i N.
    Nie napisałem, że zawodowcy wybierają Canona, tylko, że większość zawodowców fotografuje Canonami. Niuans. Fotografuje, czyli ma od jakiegoś czasu. Wybiera tzn że dokona zakupu w przyszłości. Zapewne większość fotografujących Canonami wybierze Canony.
    Aha.

    Czyli zakładając na chwilkę, że jestem zawodowcem i "fotografuje, czyli mam od jakiegoś czasu" marki: Fuji, Praktica, Pentax, Canon FD/EF, Sony, Flexaret, Welti, FED, Polaroid tzn, że z automatu dokonam w przyszłości zakupu kolejnego aparatu każdej marki, którą posiadam ??? Kiedyś miałem Zenita i jesteś pewien , że przez następne dekady wybierałbym tylko aparaty tego producenta bo swego czasu był "najpopularniejszy" ???

    Podpowiem.

    Zawodowca stać na to, aby na każdym zleceniu używać innego sprzętu innego producenta. Są wypożyczalnie sprzętu, jak również magazyn w którym może wybrać dowolny system pod dane zlecenie (za które płaci klient).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-03-2020 o 16:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #323
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Czy Wam właściciel forum dopłaca za takie bicie piany? Przecież to o czym piszecie, pisaliście już 1000 razy. Nie znudziło się jeszcze? Zaraz będzie kolejne 5 stron jałowej dyskusji, a co to wszystko ma wspólnego z R5? Jeden fotografuje Play Station, drugi Nikonem, a dyskutują na forum Canona w wątku R5 :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 08-03-2020 o 16:23

  4. #324
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Czyli zakładając na chwilkę, że jestem zawodowcem i "fotografuje, czyli mam od jakiegoś czasu"
    tzn, że z automatu dokonam w przyszłości zakupu kolejnego aparatu każdej marki, którą posiadam ??? Kiedyś miałem Zenita i jesteś pewien , że przez następne dekady wybierałbym tylko aparaty tego producenta bo swego czasu był "najpopularniejszy" ???

    Podpowiem.

    Zawodowca stać na to, aby na każdym zleceniu używać innego sprzętu innego producenta. Są wypożyczalnie sprzętu, jak również magazyn w którym może wybrać dowolny system pod dane zlecenie (za które płaci klient).
    Wzorcowy przykład czepiania się i udawania, że nie wiadomo o co chodzi. Tak, na pewno zawodowiec focący kiedyś Zenitem będzie wierny i dziś będzie focił cyfrowym Zenitem z gwintem M42, bez AFu. Sarkazm off.
    Co do wypożyczania - zgoda. Jak ktoś foci Canonem, to może wypożyczyć Hasela. Ekonomia rządzi. Co nie zmienia faktu, że na co dzień używa Canona. Tylko jak za dzień pracy Haselem płaci sie ponad 2 tys zł to okazuje się, że klientowi wystarcza Canon 5Dsr. To tak na marginesie.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Czy Wam właściciel forum dopłaca za takie bicie piany? Przecież to o czym piszecie, pisaliście już 1000 razy. Nie znudziło się jeszcze? Zaraz będzie kolejne 5 stron jałowej dyskusji, a co to wszystko ma wspólnego z R5?
    Masz racje, ja zaprzestaje tej dyskusji, o i tak z mojej wypowiedzi wyciagane jest to co mało istotne, a jej sens umyka.
    Nie chcę moderować sam siebie, może akustyk czy kolekcjoner posprzątają, wydzielą, przeniosą.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-03-2020 o 16:27

  5. #325
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Co EOS R5 mówi nam o bezlusterkowych planach Canona?

    Bardzo interesujący artykuł/opinia :
    https://www.dpreview.com/opinion/478...rrorless-plans

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-03-2020 o 19:30
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #326
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    co w tym ciekawego ?


    przeczytalem i niczego , ale to kompletnie niczego konkretnego sie nie dowiedzialem. wiadomo , ze moze byc tak albo inaczej.



    dopoki nie ma wypowiedzi osob zwiazanych z canonem , bedzie to tylko fantazjowaniem. czytanie takich domniemywan jest strata czasu , to bajkopisarstwo. Ot - ktos napisal jak mu sie wydaje ze bedzie . Ktos inny pewnie napisalby cos innego.
    Zero konkretow - brak powodow by to brac pwaznie.

  7. #327
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Co EOS R5 mówi nam o bezlusterkowych planach Canona?

    Bardzo interesujący artykuł/opinia :
    https://www.dpreview.com/opinion/478...rrorless-plans

    jp
    Sam artykuł nie mówi nic nowego, ale komentarze pod nim są pyszne :-) Sporo fanów PlayStation wykazuje objawy paniki. Gdybym był tak głupi i sprzedał wszystko co mam Canona i przesiadł się na Sony, też miałbym teraz mokro w gaciach i wypisywał na forach jakie to Sony zajefajne jest :-) Potrzeba uzasadnienia wtopy to potrzeba psychologiczna :-) Dpreview jako finansowane przez Sony też ma pierwsze objawy paniki :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 08-03-2020 o 19:58

  8. #328
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Sam artykuł nie mówi nic nowego, ale komentarze pod nim są pyszne :-) Sporo fanów PlayStation wykazuje objawy paniki. Gdybym był tak głupi i sprzedał wszystko co mam Canona i przesiadł się na Sony, też miałbym teraz mokro w gaciach i wypisywał na forach jakie to Sony zajefajne jest :-) Potrzeba uzasadnienia wtopy to potrzeba psychologiczna :-) Dpreview jako finansowane przez Sony też ma pierwsze objawy paniki :-)
    Tak chyba będzie przez najbliższe kilka miesięcy (?)

    Ale zbierałbym szczęką z podłogi gdybyś Ty napisał coś innego.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-03-2020 o 21:13
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #329
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Ale zbierałbym szczęką z podłogi gdybyś Ty napisał coś innego.

    jp
    A dlaczego miał bym pisać coś innego? W przeciwieństwie do Ciebie nie zrobiłem tego błędu i nie przesiadłem się na Sony :-) Odrobinę schandenfreude nie zawadzi :-)

  10. #330
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    jak dziecko w przedszkolu

    "plose pani , bo on mowi ze ma lepsy apalat , a to ja mam lepsy . ja mam najlepsy na swiecie "

    postow podpisany przez "sven " nie ma najmniejszego sensu otwierac - zero merytoryki

Strona 33 z 189 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383133 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •