Strona 22 z 189 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #211
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 428

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Patrze realnie pod kątem zakupu nowego body z dwoma slotami. Boli mnie wywalić dodatkowo 2 tysiaki na karty pamięci do niego Przy zakupie aparatu, dodatkowe koszta nigdy nie są sprawą drugorzędną. Chyba że wchodzisz w system i kręcą Cię zabawki. Ja na tym zarabiam, dlatego zostałem w canonie, bo przesiadka na S była zbyt boląca finansowo. No ale skoro to ma być aparat legenda za jakieś tam kokosy - to nie jest on dla mnie. Czas pokaże. Na razie mam czym robić zdjęcia.

  2. #212
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Patrze realnie pod kątem zakupu nowego body z dwoma slotami. Boli mnie wywalić dodatkowo 2 tysiaki na karty pamięci do niego Przy zakupie aparatu, dodatkowe koszta nigdy nie są sprawą drugorzędną. Chyba że wchodzisz w system i kręcą Cię zabawki. Ja na tym zarabiam, dlatego zostałem w canonie, bo przesiadka na S była zbyt boląca finansowo. No ale skoro to ma być aparat legenda za jakieś tam kokosy - to nie jest on dla mnie. Czas pokaże. Na razie mam czym robić zdjęcia.
    ja na tym nie zarabiam ale odczucia mam bardzo podobne i mam również worek szybkich SD a zdjęcia (te na których mi zależy) robię w tempie 1/5 minut i mam wrażenie że nawet najwolniejszy sandisk ultra się wyrobi. generalnie to ja drugiego slota na karty nie potrzebuję, pewnie transfer wolniejszej karty bedzie ograniczał transfer szybszej i użytkownicy z rzeczywistą potrzebą używania 2 szybkich kart będą narzekać - ale z mojego punktu widzenie to dobrze - system pozwoli na łagodne przejście ze starego na nowe

  3. #213
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Do zrealizowania zapowiedzianych funkcji filmowych, oraz te 20 i 12 kl/s bez zapychania bufora posiadanie slotu CFE chyba jest niezbędne.

    Druga sprawa, canon prawdopodobnie tak będzie pozycjonował cenowo tę puszkę, że koszt kart może stać się sprawa drugorzędną.
    jesli ten aparat bedzie mial taka cene, iz cena drogich kart bedzie drugorzedna , czyli jesli cena tego aparatu w momencie premiery bylaby wyzsza od przewartosciowanego 5mk4 i wyzsza od z7 lub a7IV - to wowczas w ogole ten aparat stanie sie sprawa drugorzedna.

    Nie jest to kwestia li tylko mozliwosci finansowych , bo te 20 k pln kazdy kto chce to uciula , ale to kwestia zdrowego rozsadku.
    Leka reka wydaje wartosc 2 mkIV na charter jachtu na pare tygodni , nie wydam na aparat , gdyz rachunek kosztow / zysk ( w sferze emocjonalnej ) jest niekorzystny. Zdjec artystycznych nikt nie potrzebuje , dokumentalne Maja z czasem coraz wieksza wartosc , a te mozna robic niemal, ze kazdym aparatem.
    Jesli chodzi o kwestie zarobkowania , to jest to margines uzytkownikow. Zdecydowana wiekszosc nie zarobkuje , zreszta do tego celu sa aparaty lini 1d i 1dx , ciagle w uzyciu.
    Hobby , przyjmnosc ? - to nie uzasadnia zatraty zdrowego rozsadku.

    niech kosztuje ile chce - powyzej pewnej granicy porownywalnej z cenami konkurencji - czarno to widze.

    Wiec nie napalam sie. NIc nie wskazuje na to , by Canon byl w stanie rozwinac rzeczywiscie rewolucyjna konstrukcje.
    W R ograniczal 4k do formatu cropu , ze wzgledu na probloemy z odpriowadzeniem ciepla , ciekaw jestem czy w ciagu dwu lat rozwoju bylby w stanie odprowadzic cieplo przy filmie 8 k ? Zobaczymy jak to rozwiaze w rzeczywistosci.
    Cene tego aparatu w okolicach 4 k euro i wyzej nazwalbym niemoralna- sadzac na podstawie dostepnych opisow.

  4. #214
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jesli ten aparat bedzie mial taka cene, iz cena drogich kart bedzie drugorzedna , czyli jesli cena tego aparatu w momencie premiery bylaby wyzsza od przewartosciowanego 5mk4 i wyzsza od z7 lub a7IV - to wowczas w ogole ten aparat stanie sie sprawa drugorzedna.

    Nie jest to kwestia li tylko mozliwosci finansowych , bo te 20 k pln kazdy kto chce to uciula , ale to kwestia zdrowego rozsadku.
    Leka reka wydaje wartosc 2 mkIV na charter jachtu na pare tygodni , nie wydam na aparat , gdyz rachunek kosztow / zysk ( w sferze emocjonalnej ) jest niekorzystny. Zdjec artystycznych nikt nie potrzebuje , dokumentalne Maja z czasem coraz wieksza wartosc , a te mozna robic niemal, ze kazdym aparatem.
    Jesli chodzi o kwestie zarobkowania , to jest to margines uzytkownikow. Zdecydowana wiekszosc nie zarobkuje , zreszta do tego celu sa aparaty lini 1d i 1dx , ciagle w uzyciu.
    Hobby , przyjmnosc ? - to nie uzasadnia zatraty zdrowego rozsadku.

    niech kosztuje ile chce - powyzej pewnej granicy porownywalnej z cenami konkurencji - czarno to widze.

    Wiec nie napalam sie. NIc nie wskazuje na to , by Canon byl w stanie rozwinac rzeczywiscie rewolucyjna konstrukcje.
    W R ograniczal 4k do formatu cropu , ze wzgledu na probloemy z odpriowadzeniem ciepla , ciekaw jestem czy w ciagu dwu lat rozwoju bylby w stanie odprowadzic cieplo przy filmie 8 k ? Zobaczymy jak to rozwiaze w rzeczywistosci.
    Cene tego aparatu w okolicach 4 k euro i wyzej nazwalbym niemoralna- sadzac na podstawie dostepnych opisow.
    Trolle Sony już popuszczają w pampersy

  5. #215

  6. #216
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    zastanow sie kto troluje .
    Masz rację, według Jacka trollami są użytkownicy Canona. Taka władza, taki lajf. Trzeba się z tym pogodzić i odpuścić sobie CB.

  7. #217
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jesli ten aparat bedzie mial taka cene, iz cena drogich kart bedzie drugorzedna , czyli jesli cena tego aparatu w momencie premiery bylaby wyzsza od przewartosciowanego 5mk4 i wyzsza od z7 lub a7IV - to wowczas w ogole ten aparat stanie sie sprawa drugorzedna.

    Nie jest to kwestia li tylko mozliwosci finansowych , bo te 20 k pln kazdy kto chce to uciula , ale to kwestia zdrowego rozsadku.
    Leka reka wydaje wartosc 2 mkIV na charter jachtu na pare tygodni , nie wydam na aparat , gdyz rachunek kosztow / zysk ( w sferze emocjonalnej ) jest niekorzystny. Zdjec artystycznych nikt nie potrzebuje , dokumentalne Maja z czasem coraz wieksza wartosc , a te mozna robic niemal, ze kazdym aparatem.
    Jesli chodzi o kwestie zarobkowania , to jest to margines uzytkownikow. Zdecydowana wiekszosc nie zarobkuje , zreszta do tego celu sa aparaty lini 1d i 1dx , ciagle w uzyciu.
    Hobby , przyjmnosc ? - to nie uzasadnia zatraty zdrowego rozsadku.

    niech kosztuje ile chce - powyzej pewnej granicy porownywalnej z cenami konkurencji - czarno to widze.

    Wiec nie napalam sie. NIc nie wskazuje na to , by Canon byl w stanie rozwinac rzeczywiscie rewolucyjna konstrukcje.
    W R ograniczal 4k do formatu cropu , ze wzgledu na probloemy z odpriowadzeniem ciepla , ciekaw jestem czy w ciagu dwu lat rozwoju bylby w stanie odprowadzic cieplo przy filmie 8 k ? Zobaczymy jak to rozwiaze w rzeczywistosci.
    Cene tego aparatu w okolicach 4 k euro i wyzej nazwalbym niemoralna- sadzac na podstawie dostepnych opisow.

    Też tak myślę, jak puszka będzie poza zasięgiem cenowo-rozsądkowym, to cena kart jak napisałem będzie drugorzędna.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #218
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jesli ten aparat bedzie mial taka cene, iz cena drogich kart bedzie drugorzedna , czyli jesli cena tego aparatu w momencie premiery bylaby wyzsza od przewartosciowanego 5mk4 i wyzsza od z7 lub a7IV - to wowczas w ogole ten aparat stanie sie sprawa drugorzedna.

    Nie jest to kwestia li tylko mozliwosci finansowych , bo te 20 k pln kazdy kto chce to uciula , ale to kwestia zdrowego rozsadku.
    Leka reka wydaje wartosc 2 mkIV na charter jachtu na pare tygodni , nie wydam na aparat , gdyz rachunek kosztow / zysk ( w sferze emocjonalnej ) jest niekorzystny. Zdjec artystycznych nikt nie potrzebuje , dokumentalne Maja z czasem coraz wieksza wartosc , a te mozna robic niemal, ze kazdym aparatem.
    Jesli chodzi o kwestie zarobkowania , to jest to margines uzytkownikow. Zdecydowana wiekszosc nie zarobkuje , zreszta do tego celu sa aparaty lini 1d i 1dx , ciagle w uzyciu.
    Hobby , przyjmnosc ? - to nie uzasadnia zatraty zdrowego rozsadku.

    niech kosztuje ile chce - powyzej pewnej granicy porownywalnej z cenami konkurencji - czarno to widze.

    Wiec nie napalam sie. NIc nie wskazuje na to , by Canon byl w stanie rozwinac rzeczywiscie rewolucyjna konstrukcje.
    W R ograniczal 4k do formatu cropu , ze wzgledu na probloemy z odpriowadzeniem ciepla , ciekaw jestem czy w ciagu dwu lat rozwoju bylby w stanie odprowadzic cieplo przy filmie 8 k ? Zobaczymy jak to rozwiaze w rzeczywistosci.
    Cene tego aparatu w okolicach 4 k euro i wyzej nazwalbym niemoralna- sadzac na podstawie dostepnych opisow.
    mam nadzieję że raporty CIPA dają materiał do analizy dla naszej ulubionej firmy - pytanie w ktora stronę analiza pójdzie - jeśli w tą która sugerujecie to do czego będą podpinane te wypasione obiektywy R co je canon wypuszcza bo chyna nie myśli że użytkownicy RP je zakupią - moim zdaniem jeśli firma chce zachęcić uzytkowników do brdziej konkretnych zakupowych ruchów to musi coś pokazać zarówno od strony technologii jak i ceny - jeśli nie to będzie jak jest częśc odejdzie do sony, część pojedzie na wycieczkę za forsę której canon nie zobaczy, część wstrzyma decyzje zakupowe - wybór należy do naszej ulubionej firmy

  9. #219
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta

    ... NIc nie wskazuje na to , by Canon byl w stanie rozwinac rzeczywiscie rewolucyjna konstrukcje.
    W R ograniczal 4k do formatu cropu , ze wzgledu na probloemy z odpriowadzeniem ciepla , ciekaw jestem czy w ciagu dwu lat rozwoju bylby w stanie odprowadzic cieplo przy filmie 8 k ?
    Właściwie miałem się nie odnosić do Twoich postów ponieważ zwykle piszesz bzdury, ale tym razem fantazja poniosła cię jeszcze dalej. Odniosę się tylko do tego fragmentu powyżej.

    pierwszy aparat filmujący 4k: Canon 1dc
    pierwszy aparat filmujący 4k/60p: Canon 1dx mk II
    pierwszy aparat zapisujący RAW 5,5k 50/60p z pełnej klatki(do wewnątrz); 1dx mk III

    i Ty piszesz, że "NIc nie wskazuje na to , by Canon byl w stanie rozwinac rzeczywiscie rewolucyjna konstrukcje"?? Twoje ulubione Sony nie ma kompletnie nic nowego do zaoferowania i jest w tej chwili najgorszym sprzętem do filmowania na rynku (420/100mb).
    Skoro Canon potrafił poradzić sobie z odprowadzeniem ciepła przy RAWach 5,5k 50/60p (w uszczelnionym body), to poradzi sobie z odprowadzeniem ciepła z 8k , bo to jest praktycznie ta sama ilość danych (zakładając, że umiesz to policzyć).
    Cena tego aparatu będzie adekwatna do jego specyfikacji. Jeżeli potwierdzą się rumorsy i zapowiedzi Canona, to nie widzę powodu, dla którego miał by być tani. Jeżeli będzie lepszy od A9 w foto i lepszy w wideo niż cokolwiek co jest dostępne w Sony (o co nie trudno) to dlaczego miałby być tańszy od A9 mk II, który kosztuje 22.000? Oczywiście po premierze R5, Sony o swoich aktualnych cenach będzie mogło zapomnieć. Mam nadzieję, że po tych przecenach kupisz sobie wreszcie A9 II za dychę po potrójnym cashbacku, wynajmiesz sobie ten jacht i przez dwa miesiące będzie z Tobą spokój, bo nie będziesz miał zasięgu i nie będziesz miał możliwości zaśmiecania tego forum swoimi dywagacjami.

    Wielu przesiadło się z Canona na Sony w ostatnich kilku latach. Nawet jestem w stanie to zrozumieć, ale inwestowanie w Sony w 2020 to już nie błąd, to (kosztowna) głupota.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 29-02-2020 o 19:22

  10. #220
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Wg najnowszej plotki z rumorsów R5 będzie wyposażony w 1 gniazdo CFEspress i 1 SD UHS-II.

    https://www.canonrumors.com/the-cano...ress-slot-cr2/

    Mniej więcej połowie komentujących, takie rozwiązanie pasuje, reszta wolałaby 2 sloty CFE.
    I git, nie wyobrażam sobie utraty 8h pracy ponieważ karta sd nawaliła. Cena kart to raczej margines, gorzej będzie z aparatem. Jak to mówia, tanio już było. A nowości w C sądząc po cenach szkłach RF, to jakaś totalna masakra.

Strona 22 z 189 PierwszyPierwszy ... 1220212223243272122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •