Strona 15 z 185 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 1849

Wątek: Canon EOS R5

  1. #141
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Coś im się pomieszało, bo ten obiektyw ma mieć zakres 100-500 mm
    Ma być i taki i taki.
    Co do gibania - to ja uważam że jeden i drugi sposób jest dobry. Do filmu wolę zdecydowanie odchylany na bok, do foto góra dół.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #142
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    No cóż, jak widać nawet nietrafione rozwiązania maja swoich wielbicieli
    Miłego dnia
    moja www

  3. #143
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ma być i taki i taki.
    Co do gibania - to ja uważam że jeden i drugi sposób jest dobry. Do filmu wolę zdecydowanie odchylany na bok, do foto góra dół.


    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #144
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No cóż, jak widać nawet nietrafione rozwiązania maja swoich wielbicieli
    to się nazywa konserwatyzm jeśli chodzi o mnie to brak gibanego ekraniku kompletnie mi nie przeszkadza - raz na ruski rok jestem zmuszony położyć się na glebie żeby zrobić zdjęcie z perspektywy jaką zaplanowałem ale wtedy gibanie góra dół by wystarczyło.

  5. #145
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No cóż, jak widać nawet nietrafione rozwiązania maja swoich wielbicieli
    Chyba powinieneś dodać nietrafione według mnie.

    Generalnie taki gibany ekran bardzo mi odpowiada, oraz jest dla mnie bardzo istotną możliwość odwrócenia ekranu tyłem. Podczas moich wyjazdów, aparat często buja się na pasku i dotykowy ekran zmieniał mi co chwilę ustawienia. Aktualizacja oprogramowania do 1.4, zmieniła całkowicie mój sposób korzystania z AFu, odpada mizianie po ekranie i nawet gdyby był yojstik, to byłby przeważnie bezrobotny.
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 21-02-2020 o 10:26
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  6. #146
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Najwiekszy minus obracanego ekranu takiego jak jest w R to to, ze nie mozna go odgiac od dolu jednym ruchem kciuka. To co w Fuji czy Sony da sie zrobic momentalnie i da sie fotografowac bez uzycia wizjera z aparatem na poziomie klatki. piersiowej lub nizej, tutaj trzeba uzyc obu rak bo ekranik wymaga odgiecia i obrocenia. Niby pierdoła ale strasznie denerwuje w reportazu.

  7. #147
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    w kamerach filmowych , ktore byly waskie i dlugie , oczywiscie odchylanie ekraniku w bok mialo wiekszy sens niz odchylanie do gory .
    w aparach fotograficznych , ktore sa szersze i krotsze odchylanie w bok poszerza aparat , utrudni uchwyt . Bryla jest bardzioej zwarta odchylajac do gory.

    oczywiscie tak jak w canonie , najpierw trzeba odchylic w bok o 180 stopni a potem obrocic - rozwiazanie uciazliwe ( przy wyjsciowym polozeniu monitora ku zewnetrzu )

    w innych aparatach , ktore Maja odchylanie do gory i obrot , wystarczy lekko odchylic.

    w innej sytuacji niz przez wziernik , 90% zdjec robie patrzac z gory , 9,99% z dolu , moze 0,01 % wskazanie bylony z przodu , ale to sie da latwo obejsc z wifi.

    rozwiazanie jakie znam z panasonica jest duzo wygodniejsze - do gory i ewentualnie mozliwosc obrotu .

  8. #148
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    10 - 15 lat mozna tym fotografowac . Jakosc obrazowania bedzie taka sama jak pierwszego dnia.

    A potem , sprzet i tak staje sie bezwartosciowy.
    Nie za bardzo ma sens wieloletnie uzywanie tego samego wyposazenia. w pewnym momencie trzeba przejsc na nowa generacje .
    To nie musi byc ta sama marka.

    to samo bylo np z FD.
    Rewelacyjna porada. Jego Sony A99 ma 8 lat, niedługo do wymiany, inne body jeszcze starsze, do wymiany .. na co, co zrobi z śrubokretowymi obietywami?
    Każdy wie, że można kupić inny system, nie pisz takich oczywistości. Tylko wielu nie chce zmieniać systemu i jest wk .. gdy producent go do tego zmusza.
    Tak było m.in ze mną. Miałem Canona A1, optykę FD i w ten sposób firma straciła klienta, który kupił od tego czasu z 10 body i 20 szkieł Nikona.
    Osoba, która posiada dużo sprzętu chce ewolucji, a nie rewolucji. Canon (tym razem) czy Nikon na szczęście przesiadkę na ML robią bezboleśnie.
    I myślę, że to bardzo celowe. Bo gdyby zrobili Canona R niekompatybilnego z lustrzankami, to co by trzymało Canonierów przy Canonie? Mogli by kupić Sony, np bo ma IBIS. I tak juz wielu to zrobiło, ale to dlatego, że obiektywy Canona "chodzą" w obcym systemie Sony.
    Totalna zmiana systemu (body i optyka) dla kogoś kto ma dużo sprzętu to strata od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Często wspominasz o ekonomii. Kilkadziesiąt tysięcy zł straty to bardzo konkretny argument. I jak ktoś MUSI tyle stracić to może być naprawdę wkurzony.

  9. #149
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Rewelacyjna porada. Jego Sony A99 ma 8 lat, niedługo do wymiany, inne body jeszcze starsze, do wymiany .. na co, co zrobi z śrubokretowymi obietywami?
    .
    tym mozna pare lat jeszcze fotografowac , zdjecia beda wciaz na aktualnym poziomie technicznym.
    a po 12 - 15 latach aparaty sie calkowicie dekapitalizuja.

    co Maja powiedziec wlasciciele nowo kupionych drogich samochodow po 15 - 20 latach ?

    kupuje drogie BMW za 300000 - 400000 pln , a za 15 - 20 lat trudno jest za to dostac 20 000 .

    nie inaczej maja posiadacze drogich kiedys np c20 d.

    co dzisiaj z tym robic , co z wowczas kupiona optyka ?

    najlepiej oddac na zlom , w ten sposob chronimy miejsca pracy.
    ofiarownie komus rzeczy malo uzytecznych , przestarzalych jest szkodliwe.

    parokrotnie aparaty po kilkunastu latach wyrzucalem na odpowiednie skladowisko zlomu , choc kiedys wydawaly sie drogie.

    nie ma sensu ciagnac w nieskonczonosc starej technologii, kiedys ja trzeba odnowic.

    Gdyby kupil pasujace wspolczesne obiektywy A , to i tak nalezaloby wymienic rowniez puszke na wspolczesna - czylil od razu kupic wspolczesna generacje - akurat w S jest nia linia Alfa Ax.

    uzytkownicy dslr a9 sa w takiej samej sytuacji jak uzytkownicy w tym czasie kupionych innych aparatow / optyki - trzeba po kilkunastu latach zmienic. Akurat sony ma ciekawa i zroznicowana oferte , ale to nie ma znaczenia - moga przejsc w odpowiednim czasie na kazdy dowolny System.

  10. #150

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    w kamerach filmowych , ktore byly waskie i dlugie , oczywiscie odchylanie ekraniku w bok mialo wiekszy sens niz odchylanie do gory .
    w aparach fotograficznych , ktore sa szersze i krotsze odchylanie w bok poszerza aparat , utrudni uchwyt . Bryla jest bardzioej zwarta odchylajac do gory.

    oczywiscie tak jak w canonie , najpierw trzeba odchylic w bok o 180 stopni a potem obrocic - rozwiazanie uciazliwe ( przy wyjsciowym polozeniu monitora ku zewnetrzu )

    w innych aparatach , ktore Maja odchylanie do gory i obrot , wystarczy lekko odchylic.

    w innej sytuacji niz przez wziernik , 90% zdjec robie patrzac z gory , 9,99% z dolu , moze 0,01 % wskazanie bylony z przodu , ale to sie da latwo obejsc z wifi.

    rozwiazanie jakie znam z panasonica jest duzo wygodniejsze - do gory i ewentualnie mozliwosc obrotu .
    Robię zdjęcia do szuflady, więc proszę nie bić, że robię "wtranczke" w tę pasjonującą dyskusję o wyższości Wielkanocy nad Świętami Bożego Narodzenia - w moim Panasonicu GX7 akurat ekran odstaje od korpusu i nie robi to wrażenia bardziej zwartej konstrukcji, czego nie zauważam w moim Canonie R. Moja R-ka ma jakąś wadę geometryczną, bo daje się kręcić ekranem po uniesieniu o niecałe 90 stopni (wtedy to jeszcze nie jest góra-dół, tylko prawa-lewa), a u innych potrzeba na to 180 stopni. Czy ten luz powinienem reklamować? Jestem leworęczny - oba moje aparaty mają wspólną wadę - spust i większość pokręteł zmiany parametrów trzeba obsługiwać palcem prawej ręki. Dla zadowolenia wszystkich nie powinni produkować aparatów dla leworęcznych?

Strona 15 z 185 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •