Strona 151 z 185 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 501 do 1 510 z 1849

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1501
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    na wiosnę spróbuję sfocić nietoperza w locie ze śledzeniem oka oczywiście (trzeba sobie wyznaczać cele)
    Sfocić kreta ze śledzeniem oka i to przy pracy pod ziemią - to powinno być kryterium przy wyborze sprzętu
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #1502
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Sfocić kreta ze śledzeniem oka i to przy pracy pod ziemią - to powinno być kryterium przy wyborze sprzętu
    A może nauczy się kaczka pływać, jak jej się w d..ę wody naleje?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #1503
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Jest w aparatach pole do rozwoju: moduł AF śledzenia ucha u nietoperzy. Canon EOS R5 mk DCLXVI już powinien to mieć.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #1504
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Do wielu uczestników. Sugeruję skończyć z popisywania się swoim dowcipem. Szkoda wątku. OT o fotografii to jednak co innego niż robienie sobie jaj.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #1505
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Do wielu uczestników. Sugeruję skończyć z popisywania się swoim dowcipem. Szkoda wątku. OT o fotografii to jednak co innego niż robienie sobie jaj.
    W pełni się zgadzam. To jest poważne forum. Żadnych żartów. A za epatowanie jajami dawałbym bany

    Padłem i długo nie wstanę
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #1506
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tylko wężyk na drucie nie wymaga jakiejkolwiek zmiany ustawień, grzebania w menu itp - podłącza się go i działa jak spust.
    Swoją drogą jak sobie wyobrażasz aplikację pozwalającą na wciśnięcie przycisku do połowy
    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    no własnie z tym jest problem - są tacy co mają odłączony AF od spustu, dziwne ale są tacy - różni ludzie z różnych powodów - u mnie jak naciskam spust na wężyku lub normalnie to ostrość jest już ustawiona i nie ma potrzeby żeby aparat ponownie ją ustawiał, co więcej najczęściej się jej nie daje ustawić - więc po jaką cholerę aplikacja usiłuje mi ustawić ostrość jak naciskam zdanie migawkę? spust tego nie robi, wężyk tego nie robi, pilot tego nie robi, a aplikacja robi - ktoś nie ogarnia aparatu i jego ustawień (aparaty są troche bardziej skomplikowane niż telefony komórkowe) - zdalne wyzwalanie ma działać jak spust a nie filozofować skoro mój spust nie uruchamia AF to aplikacja ma również nie uruchamiać AF - tylko tyle i aż tyle - naciskanie do połowy nie jest moim problemem
    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Czyli aplikacja chyba działa jak zdalny wyzwalacz na podczerwień Canon RC1
    pewnie kogoś pominąłem ale dzięki za odzew bo to prowokuje do jakiejś rozkminy moich wysublimowanych problemów, długo mi zeszło ale znalazłem moment czasu i pochyliłem się jeszcze raz nad wężykiem, wyzwalaczem ir i aplikacją bo mój oryginalny (czyli nie kundel) węzyk za kupę kasy z najbadziej idiotyczną wtyczką jaką widziałem (jedyna zaleta że we wszystkich moich korpusach ta wtyczka jest taka sama) chyba całkowicie wyszionął ducha, znaczy ta wtyczka (która jak kazdy widzi działać sensownie długo nie ma prawa) padła - a teraz podsumowanie
    1. wężyk jak działa to działa poprawnie (w przypadku gdy af został odpięty od spustu i przypiety na af-on) tzn. nie wlącza af po naciśnięciu przycisku
    2. wygrzebałem ira i kupiłem bateryjkę - ir remote działa tak samo jak wężyk (wbrew temu co pojawiło się w wątku) i nie włącza af po naciśnięciu przycisku (jak nie ma af na spuście) - więc działa tak jak powinien - brak programisty i analityka zaskutkował poprawnym działaniem ir remota
    3. aplikacja pozwala na wyświetlenie Af-buttona (obok przycisku spustu) nie wiem czy tak było zawsze bo były jakies aktualizacje aplikacji (jeśli komuś sie nie łączy po aktualizacji to należy usunąć telefon z połaczeń na aparacie i aparat z połączeń na telefonie, sparować ponownie i wszystko zacznie hulać jak burza) co powoduje że jak się naciśnie przycisk spustu to af nie jest wyzwalany (w końcu)

    więc odszczekuję moje odszczekiwanie aplikacja może działać prawidłowo - równie prawidłowo jak wężyk czy ir

    teraz jeszcze tylko muszę kupić kolejny wężyk z idiotyczną wtyczką bo z aplikacją działa mi tylko R5 lub przetestować pilota ir na pozostałych korpusach
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 15-12-2022 o 15:48
    EOS 3, 5D, R5

  7. #1507
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Czy do R5 dodadzą AF w video jaki mamy w nowych puszkach (nie szuka ostrości jeśli obiekt wyszedł z kadru). Jak obstawiacie?

  8. #1508
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Czy do R5 dodadzą AF w video jaki mamy w nowych puszkach (nie szuka ostrości jeśli obiekt wyszedł z kadru). Jak obstawiacie?
    jeśli muszę to obstawiam ze nie dodadzą bo ten korpus dał im po ..... jesli chodzi o firmware znaczy ciągle coś musieli zmieniać po słabej implementacji, a właściwie braku implementacji kontroli temperatury i jeszcze słabszych tłumaczeniach, z nowych spraw to jest jeszcze do upgrejdu korekcja oddychania obiektywu która pojawiła sie nawet w podstawowych korpusach - ogólnie to zależy jakie mają plany wobec korpusu znaczy kiedy będzie następca i od razu napiszę że nie wierzę w rumorsy w temacie następcy
    EOS 3, 5D, R5

  9. #1509
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Czy do R5 dodadzą AF w video jaki mamy w nowych puszkach (nie szuka ostrości jeśli obiekt wyszedł z kadru). Jak obstawiacie?
    robi się ciekawie
    https://www.canonrumors.com/canon-to...-canon-eos-r5/
    EOS 3, 5D, R5

  10. #1510

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    Moim zdaniem stanowczo zbyt piękne, aby było prawdziwe.
    Chyba, że R5mk2 jest jeszcze daleko...

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

Strona 151 z 185 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •