Strona 144 z 189 PierwszyPierwszy ... 4494134142143144145146154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 431 do 1 440 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1431
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Może ten ktoś robił zdjęcia w mniejszej rozdzielczości? Sprawdzałeś czy to pomaga?
    Być może aczkolwiek to było na pokazach lotniczych więc raczej nie podejrzewam.
    Myślałem, że dla Canona Polska to proste pytanie ale odpowiedzieli mi zupełnie nie na temat tłumacząc, że 20 kl/s zależy od wielu czynnik. Nie ważne, że zadałem proste pytanie czy R5 może robić zdjęcia w sposób ciągły do zapełnienia karty bez przepełnienia bufora.


    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Rób w jpeg nic się nie zapcha.
    Jpeg to ja mogę mecz zrobić jak potrzeba na cito zdjęcia, na pokazach lotniczych czy przyrodzie tylko craw bo można wiele rzeczy wyciągnąć/uratować.

  2. #1432

  3. #1433
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    No wielkie dzięki czyli miałem racje że body nie daje rady, na karcie 1700 MB/s stałego zapisu craw 30MBx20 nie powinny robić problemu - może Canonowi podeślę żeby wiedzieli .

  4. #1434
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Witam
    Na Forum R5 pierwszy raz.
    Przymierzam się do zakupu R5, który jest chyba optymalny do moich potrzeb, ale.. w opcji jest R6 ze względu na wychwalaną w testach czułość AF a dokładnie AF-C SERVO w słabym oświetleniu a ja właśnie głownie w takim pracuję (teatr - spektakl)
    Będę wdzięczny za rzeczową praktyczną opinię wynikającą z doświadczenia użytkowników R5 oraz R6 czy jest rzeczywista różnica pomiędzy R5 i R6 w czułości, sprawności i niezawodności AF-S a przede wszystkim AF-C SERVO. Teoretycznie R6 jest sprawny do -6,5 EV a R5 do -66 EV. Nie chodzi o liczby ala o praktyczne rezultaty.

  5. #1435
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    W dzisiejszych czasach dla zasady, tańsze nie może być lepsze. Dziękuje, dobranoc.

  6. #1436

    Dołączył
    Nov 2020
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Wiarus Zobacz posta
    Witam
    Na Forum R5 pierwszy raz.
    Przymierzam się do zakupu R5, który jest chyba optymalny do moich potrzeb, ale.. w opcji jest R6 ze względu na wychwalaną w testach czułość AF a dokładnie AF-C SERVO w słabym oświetleniu a ja właśnie głownie w takim pracuję (teatr - spektakl)
    Będę wdzięczny za rzeczową praktyczną opinię wynikającą z doświadczenia użytkowników R5 oraz R6 czy jest rzeczywista różnica pomiędzy R5 i R6 w czułości, sprawności i niezawodności AF-S a przede wszystkim AF-C SERVO. Teoretycznie R6 jest sprawny do -6,5 EV a R5 do -66 EV. Nie chodzi o liczby ala o praktyczne rezultaty.
    Nie miałem nigdy w ręku R6, ale na co dzień pracuję z R5 i R w teatrach i oba nie sprawiają problemu AF. Pracuję głównie z teatrami offowymi, nieinstytucjonalnymi, szkołami teatralnymi, także światło mam z reguły najgorsze, jakie tylko sobie można wyobrazić. Skoro R nie sprawia problemu, to R6/R5 tym bardziej. Raczej nie powinieneś odczuć jakiekolwiek różnicy pomiędzy nimi w działaniu AF.

    Natomiast jest ogromna różnica w pracy migawki elektronicznej pomiędzy R, a R5. R jest wielokrotnie bardziej podatna na banding, czyli efekt pasów spowodowany brakiem synchronizacji pomiędzy światłem LEDowym, a aparatem. Zdjęcia mają dużo mocniejszy banding na R. Nie wiem, jak na tym tle wypada R6. To bym sprawdził przede wszystkim wybierając pomiędzy R5, a R6. Chyba, że nie używasz migawki elektronicznej i możesz zawsze hałasować kurtyną.

  7. #1437
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Wyboru już dokonałem - R5. Z tego co czytałem to R5 w kwestii bandingu zachowuje się najlepiej z całej trójki. Niestety dotąd musiałem stosować ME, ale w R5 migawka jest b. cicha - zobaczymy.

    Mam jeszcze pytanie, czy przy aktualizacji oprogramowania układowego trzeba wgrywać po kolei brakujące, czy wystarczy najnowszy. W Fuji wystarczył najnowszy.

  8. #1438
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Wiarus Zobacz posta

    Mam jeszcze pytanie, czy przy aktualizacji oprogramowania układowego trzeba wgrywać po kolei brakujące, czy wystarczy najnowszy. W Fuji wystarczył najnowszy.
    Wystarczy najnowszy firmware.
    Canon R5, Canon RF 24-105/4, grip Canon BG-R 10.

  9. #1439
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 047

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Czy to dobry czas na zakup R5. Ten aparat praktycznie nie staniał przez 2 lata. Z drugiej strony licząc inflację to staniał.
    Teraz jest za 18 tys z cashback. Czy szykuje się coś innego i jego następca za pół roku.

  10. #1440
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    768

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Czy to dobry czas na zakup R5. Ten aparat praktycznie nie staniał przez 2 lata. Z drugiej strony licząc inflację to staniał.
    Teraz jest za 18 tys z cashback. Czy szykuje się coś innego i jego następca za pół roku.
    Nie wiem czy dobry czas na zakup R5 ale fakt jest taki, że może się zbliżać podobny upgrade co do R6II. Z drugiej strony cena między R6II a R5 się zbliżyła bo 14200 a 18000 to już nieco bliżej niż wcześniej.

Strona 144 z 189 PierwszyPierwszy ... 4494134142143144145146154 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •