Strona 13 z 189 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #121
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ło matulu...

    A zaraz wyciągniesz pewnie z lamusa adapter na mocowanie Minolty MD ?

    Po kiego grzyba ktokolwiek ma się kokosić z antykami z mocowaniem Minolty A oraz badziewnym adapterem jeśli ma ponad setkę szkieł pod nowe mocowanie FE ?

    .
    Jeżeli ktoś zainwestował w szkła do sony A ("lustrzanki"), potem dokupił bezlusterkowca A, to musi się bujać z tym wynalazkiem. A99 to nie są jakieś zamierzchłe czasy i z pewnością są pechowcy, którzy zainwestowali w ten aparat i szkła.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 17-02-2020 o 21:09

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Jeżeli ktoś zainwestował w szkła do sony A ("lustrzanki"), potem dokupił bezlusterkowca A, to musi się bujać z tym wynalazkiem. A99 to nie są jakieś zamierzchłe czasy i z pewnością są pechowcy, którzy zainwestowali w ten aparat i szkła.
    W sumie fajnie Andrzeju, że nawet na grupach Sony FE Polska można poczytać o tym, że Twoim zdaniem "R5 zastępuje właściwie wszystkie A7s r i A9 mk I i II i III i IV". Lubię ludzi z bujną wyobraźnią
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-02-2020 o 23:35
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #123
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Znam rodzinę, która miała do niedawna 4 lustrzanki Sony, klasy A9, do tego sporo obiektywów. Robili przyrodę, mieli 400mm, mieli macro chyba 200 mm, mieli lampę pierścieniową Minolty, lampy reporterskie (z mocowaniem Minolty). Większość obiektywów, w tym te najdroższe to były śrubokręty.
    Wiesz co oni sobie teraz mogą zrobić z tym sprzętem? Nie pisz o przejściówce z lustrem, to pomyłka.
    Nie porównujcie tego do przejścia z Canona EF na Canona R, litości. Canon R działa ze swoją optyką lustrzankową jak z natywną.

    O Canonie R5 i 1Dmk3 będzie można napisać, że coś zastępują, jak już będą. Nawet nie jest znana pełna specyfikacja, a co dopiero jak się spisują w praktyce.

  4. #124
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    10 - 15 lat mozna tym fotografowac . Jakosc obrazowania bedzie taka sama jak pierwszego dnia.

    A potem , sprzet i tak staje sie bezwartosciowy.
    Nie za bardzo ma sens wieloletnie uzywanie tego samego wyposazenia. w pewnym momencie trzeba przejsc na nowa generacje .
    To nie musi byc ta sama marka.

    to samo bylo np z FD.
    Tak jest z kilkunastoletnimi obiektywami usm.
    Tak jest z niektorymi starszymi obiektywami EF obcych producentow , gdzie np przyslona nie pracuje i czipa sie wiecej nie wymienia.

  5. #125
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    O Canonie R5 i 1Dmk3 będzie można napisać, że coś zastępują, jak już będą. Nawet nie jest znana pełna specyfikacja, a co dopiero jak się spisują w praktyce.
    Canon 1dx mk III jest o 13 lutego w sprzedaży i możesz go kupić od ręki (w Polsce również), a Ty piszesz, że nie jest znana specyfikacja? Jedną szt mam w ręku ( szkoda, że nie moja ;-), mogę o niej pisać, czy muszę poczekać aż Pan Jacek pozwoli? Ogarnij się moderator.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 18-02-2020 o 11:19

  6. #126
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Fotoforma chwaliła się juz pare dni temu że maja 1DXIII na polce

  7. #127
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Canon R działa ze swoją optyką lustrzankową jak z natywną.
    Niezupełnie. Jest pewna przewaga natywnych szkieł RF. Dla optyki RF w EOS R w trybie serii można włączyć high speed display a trybie manual AF na ekranie pojawia się skala odległości (jeśli to ma dla kogoś znaczenie). W nadchodzących R5 i R6 prawdopodobnie dla RF-ów będzie lepsza współpraca z IBIS.

    Natomiast AF, pomiar światła itp. działają idealnie - co pewnie miałeś na myśli
    Miłego dnia
    moja www

  8. #128
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie będzie odpowiedzi konkurencji na zapowiadanego Canona R5:
    https://www.sonyalpharumors.com/bloo...dram-shortage/

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie będzie odpowiedzi konkurencji na zapowiadanego Canona R5:
    https://www.sonyalpharumors.com/bloo...dram-shortage/
    Serio Andrzeju?

    Wybacz, ale z Twoich słów przebija moralność Kalego (potępianie u innych tego, co u siebie uważa się za dobre, przekonanie bazujące na podwójnych standardach i hipokryzji, charakteryzujące się postrzeganiem występków jako negatywnych tylko jeśli inni się ich dopuszczają)

    Tyle tylko, że dotknie to wszystkich producentów i co za tym idzie również fotografujących zamierzających kupić nowy aparat. Vide: CP+ przegrało z COVID-19 https://www.optyczne.pl/14613-news-C..._COVID-19.html
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-02-2020 o 19:44
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #130
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Serio Andrzeju?

    Wybacz, ale z Twoich słów przebija moralność Kalego (potępianie u innych tego, co u siebie uważa się za dobre, przekonanie bazujące na podwójnych standardach i hipokryzji, charakteryzujące się postrzeganiem występków jako negatywnych tylko jeśli inni się ich dopuszczają)
    No popatrz, uderz w stół... Rozbawiłeś mnie tą wypowiedzią :-) Widocznie inaczej odczytujemy tą informację, bo chyba nie wierzysz w te bajki, że pamięci pójdą do PlayStation :-)
    Myślę, że chodzi po prostu o to, że Sony nie ma nic do zaoferowania w kontekście zapowiadanego R5, co niestety nie wróży dobrze prognozom cenowym tego body.
    Nie próbuj mi imputować, że cieszy mnie epidemia COVID-19, bez względu na to kogo dotyka. Dziwią mnie tylko nieudolne tłumaczenia Sony.

Strona 13 z 189 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •