Strona 127 z 189 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129137177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 261 do 1 270 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1261

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez pawelzywiec Zobacz posta
    Zauważyłem, że po podpięciu Sigmy 12-24 ART zakładka dotycząca stabilizacji znika z menu. Po zmianie szkła pojawia się ale już jest wyłączona, pomimo że wcześniej była on. Dziwiłem się, czemu mi się sama stabilizacja wyłącza, dopiero przypadkiem odkryłem, że sprawcą jest sigma. Zauważył ktoś coś podobnego?
    Zakładka znika też przy szkłch RF i EF wypsoażonych w przełącznik IS - wtedy steruje się z tamtąd.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  2. #1262
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Jeśli dobrze doczytałem kiedyś u Canona, to układ stabilizacji w obiektywie RF jest również zasilany po wyłączeniu korpusu. Stanowi to substytut mechanicznego "parkowania" grupy stabilizującej w obiektywach EF. Z tego np. wniosek, że transportując sprzęt warto mieć podłączony do korpusu najdroższy obiektyw

  3. #1263

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Jeśli dobrze doczytałem kiedyś u Canona, to układ stabilizacji w obiektywie RF jest również zasilany po wyłączeniu korpusu. Stanowi to substytut mechanicznego "parkowania" grupy stabilizującej w obiektywach EF. Z tego np. wniosek, że transportując sprzęt warto mieć podłączony do korpusu najdroższy obiektyw
    Trochę poczytałem i niestety to "parkowanie" działa tylko wtedy kiedy IS jest wyłączony przełącznikiem a body włączone (i nie przeszło jeszcze w tryb uśpienia).
    Jeżeli body jest wyłączone lub uśpione to IS w szkłach RF zachowuje się tak samo jakby obiektyw był odłączony.

    Żadne ze szkieł RF nie posiada mechanizmu parkowania IS - to znaczy że jeżeli szkło jest luzem lub na wyłączonym body to IS lata w środku jak mu się podoba. W 100-500 jest to widoczne wyjątkowo mocno, bo tam IS posiada bardzo duży zakres ruchu.
    Dokładnie tak samo jest z IS w body.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #1264
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Dla mnie właśnie to te drobne , grube są przy cRAW gdzie można mieć rozrzut jaki tu kolega cytował od 7 do 35 MB
    Powiem Ci za pierwszym razem przyprawiło mnie to o palpitację serca i nerwowe sprawdzanie czy na backup sd mam pliki całe .


    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Żadne ze szkieł RF nie posiada mechanizmu parkowania IS - to znaczy że jeżeli szkło jest luzem lub na wyłączonym body to IS lata w środku jak mu się podoba. W 100-500 jest to widoczne wyjątkowo mocno, bo tam IS posiada bardzo duży zakres ruchu.
    Dokładnie tak samo jest z IS w body.

    p,paw
    Ciekawe jak szybko zaczną trafiać do serwisów rozklekotane RF szkła . Czyli jak dobrze zrozumiałem na kundelkach typu moja Sigma 60-600 nie tłucze się to cały czas i zawsze mogę przełączyć na szkle dedykowanym "dynksem" ?
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 09-08-2021 o 16:50

  5. #1265
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    ...na kundelkach typu moja Sigma 60-600 nie tłucze się to cały czas i zawsze mogę przełączyć na szkle dedykowanym "dynksem" ?
    Na moim kundelku 60-600 + R tłucze się cały czas, dopóki włączony jest aparat lub stabilizacja w obiektywie. Kiedyś już pisałem, że nie brzmi to dobrze, nauczyłem się wyłączać aparat lub robić zdjęcia bez stabilizacji. Opcja "usypiania" aparatu przypisana do wolnego przycisku nie sprawdziła się ponieważ w trakcie marszu dosyć często wybudzał się. Po ok. roku użytkowania mój obiektyw był już w serwisie na wymianie płyty głównej, oczywiście nie wiem czy to bezpośredni skutek ciągle pracującej stabilizacji...

  6. #1266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Powiem Ci za pierwszym razem przyprawiło mnie to o palpitację serca i nerwowe sprawdzanie czy na backup sd mam pliki całe .

    Ciekawe jak szybko zaczną trafiać do serwisów rozklekotane RF szkła . Czyli jak dobrze zrozumiałem na kundelkach typu moja Sigma 60-600 nie tłucze się to cały czas i zawsze mogę przełączyć na szkle dedykowanym "dynksem" ?
    Canon twierdzi, że to tak ma być - nawet w instrukcji obsługi jest akapit o tym, że w srodku coś może się tłuc i to jest normalne.

    Nie wiem jak jest w Sigmie, ale w RF wyłączenie przełącznika IS wcale go nie wyłącza - w związku z tym, że nie ma mechanizmu parkowania to w takiej pozycji on dalej działa tylko po prostu jest centalnie usztywniony.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  7. #1267
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Na razie zrobiłem 4000 zdjęć w craw i nie widzę straty ale niedawno z Nikona przeszedłem i trochę obrazek mi nie pasuje ogólnie - muszę się przyzwyczaić .
    http://www.florianbieler.de/5ds-5d3-en/

    Pod tym niestety już martwym linkiem kilka lat temu można było znaleźć test 5DS i porównanie go z 5D Mark III. Autorowi tego testu wyszło, że w 5DS jest różnica w kolorach pomiędzy RAW a CRAW. RAW trzymał informacje o kolorze przeznaczone dla 5DS, a CRAW dawał kolory takie jak 5D Mark III. Może podobnie jest w R5.

    Jeżeli brakuje Tobie żółtaczki Nikona znanej ze starszych modeli aparatów tej firmy, to zawsze możesz sobie wgrać do aparatu Picture Style o nazwie NIKON stworzony przez kogoś kilkanaście lat temu, i używać go później podczas obróbki plików RAW pod DPP4 (Digital Photo Professional 4) lub do zdjęć prosto z aparatu w formacie JPG. Na szczęście edycja tego Picture Style nie została zablokowana przez jego autora, więc można go sobie dopieścić pod programem Picture Style Editor jeżeli umie się nim posługiwać.

    https://www.szybkiplik.pl/a2HfLLLzN6
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 10-08-2021 o 12:05

  8. #1268

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Pojawił się FW 1.4.0:

    Firmware Version 1.4.0 incorporates the following fixes and enhancements:
    1. Adds support for outputting 8K/30p/10-bit video signals for ProRes RAW recording to ATOMOS's Ninja V+ recorder* via HDMI.
    * If you have any questions about ATOMOS products, please contact ATOMOS directly.
    * Please note that the recorder may become hot.
    2. Adds support for movie recording when the camera is connected to the CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S or CN-E70-200mm T4.4 L IS KAS S EF cinema lenses.
    * Still photography shooting is possible however performance is not guaranteed.
    * Movie shooting in vertical position is possible however performance is not guaranteed.
    * External power supply is required for AF operation during servo zoom operation. When there is no external power supply, AF operation is activated only when the servo zoom is not in use.
    3. Adds simultaneous movie recording capability on card 1 and card 2, however RAW movies and RAW(Light) movies cannot be recorded simultaneously on card 1 and card 2.
    4. Adds support for the VPG 400 (Video Performance Guarantee Profile), a standard based on the CFexpress 2.0 specification.
    5. Improves operation stability when using the RF400mm F2.8 L IS USM and RF600mm F4 L IS USM.
    6. Fixes an issue in which, during HDMI connection, if the camera's screen turns off, a zebra pattern is displayed via the HDMI output.
    7. Fixes an issue in which sufficient image stabilization effects may not be attained immediately after the start of shooting.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  9. #1269
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Kto ryzykuje pierwszy ? Z tego co widzę to oficjalnie większość dotyczy video - ciekawe ile cichych zmian.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1270

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Kto ryzykuje pierwszy ? Z tego co widzę to oficjalnie większość dotyczy video - ciekawe ile cichych zmian.
    U mnie już dawno zainstalowane. Dalej robi zdjęcia ;-)
    Dla focących chyba istotna jest zmiana #7 - wiele osób raportowało że przy użyciu IBIS'a (czyli przy szkłach bez IS) - stabilizacja odpalała dopiero przy drugiej i kolejnej fotce z serii.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 19-08-2021 o 17:43
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

Strona 127 z 189 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129137177 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •