Strona 101 z 185 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1849

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1001
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Z tym czarnowidztwem sprzedaży R5 i R6 to bardzo wątpię. Ludziom zupełnie nie przeszkadza podwójne przeszacowanie ceny tych Canonów i obie puszki zejdą na pniu, bo ludzie moją już do nich optykę EF. Mnie od dawna Canon niczym nie zaskoczył, tak więc jak to napisano w komentarzach: "pierwszy od kilku lat Canon którego wielbiciele nie muszą się wstydzić. Taka ulga bije z tego testu"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-11-2020 o 12:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1002
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    r6 raczej bedzie sie sprzedawal b. dobrze , ale r5 -ze wzgledu na cene watpie - z lini amatorskiej 5 Canon uczynil aparat w cenie profesjonalnych.
    Moze za 2 , 3 lata ?

  3. #1003

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Jeśli chodzi o dynamikę.
    Zrobiony test.
    Trzy aparaty:
    5d4, A73, r5
    ISO 200, f4, -3ev.

    Nastepnie w lightroomie podciągnięte +4ev
    Rezultat:
    5d4 ma widoczny zielony banding. Trochę też wyszło fioletu. R5 nie ma bandingu, ale pojawił się fioletowy w paru miejscach. Nie dużo, ale jednak. A73 najczystsze zdjęcie.

    Drugi test to jak sprawuje się stabilizacja z obiektywem.
    5d4 z dołączonym Tamronem 24-70 f2.8 g1 z IS miał problem na 70mm z czasami nawet 1/50s. Zdjęcie na ekranie nieźle wyglądało, ale po zbliżeniu 1:1 na napis było widać, że skuteczność stabilizacji tamrona nie jest wysoka. Po podpięciu tego obiektywu do r5 poprawiło się, ale przy 1/10s były już często lekkie poruszenia przy 1:1. Dodatkowo przy tym powiększeniu brakowało detali. Na 5d4 wyglądało to jednak znacznie gorzej. Przy refencyjnym obiektywie podpiętym do r5, przy tej samej ogniskowej można było spokojnie zejść do 0,4s i każde zdjęcie było ostre.
    Jeśli chodzi o działanie AF w terenie to nie ma się co przyczepić do AF na ludziach. Na jednej sesji z 800 zdjęć może dosłownie kilka było mniej ostrych, pewnie głównie wynikających z mojego błędu. Na drugiej miałem trochę więcej mniej ostrych zdjęć przy 1:1, ale też za bardzo zszedłem z czasem do 1/250s przy ciężkim obiektywie. Miałem ustawione autoiso na c1 na czas 1/250s. Dodam, że każde wyłączenie aparatu i ponowne włączenie resetuje ustawienie. Co do AF na zwierzętach. Tu myślę, że jest jeszcze pole do poprawienia. Czasem AF próbuje na siłę znaleźć oczy, co kończy się tyłem lub bokiem zwierzęcia jako twarz. Trzeba wtedy pamiętać o tym, żeby mieć oddzielny ogólny przycisk af. Mogę jednak napisać, że jest więcej trafień niż przy 5d4.
    Co do baterii. Nie wiem jak wyszło optycznym 320 zdjęć. Chyba każde zdjęcie robili przez kilka minut. Prawda jest taka, że jak się robi dużo zdjęć bez przerwy (sesje zdjęciowe, sport, eventy) to można zrobić bardzo dużo zdjęć na jednym ładowaniu. Spokojnie 800 zdjęć i bateria ma jeszcze 45% naładowania. Z przejrzeniem części zdjęć na ekranie. Jeśli ktoś robi długie przerwy, przemieszcza się i nie wyłącza aparatu to czas pracy skraca się. Nie wiem jednak, czy nawet wtedy nie będzie koło 500 zdjęć.

  4. #1004
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Przeszedłem z EOS 5D3 na A7R II.
    Gdyby EOS R5 II pojawił się wtedy gdy A7R II to używałbym sprzętu Canona, R5 II.

    Wypuszczenie pierwszych wersji wyrobu to jest decyzja PRowa, marketingowa, by ograniczyć wpływ konkurencji na rynku, zająć możliwie największą pozycję.
    Na ogół to są nie do końca dopracowane i nie do końca/całościowo/kompleksowo przetestowane wyroby
    Dopiero wersje drugie (także dzięki użytkownikom wersji pierwszych) są w miarę technicznie dopracowane

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-11-2020 o 08:08
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #1005
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Przeszedłem z EOS 5D3 na A7R II.
    Gdyby EOS R5 II pojawił się wtedy gdy A7R II to używałbym sprzętu Canona, R5 II.


    jp
    od chwili wypuszczenia sa7r2 do r5mk2 uplynie zapewne ok 10 lat i to jest to opoznienie technologiczne ok 10 lat jakie mial Canon i tak je odczuwamy w praktyce.

    Mial ale juz nie ma . pod wzgledem techniki dogonil konkurentow a pod wzgledem ceny to nawet wyprzedzil o jakies 5 lat.

    tak wiec sumarycznie canon znowu na czele.

  6. #1006

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Tak się zastanawiam, co tu jest takiego do poprawiania, że trzeba czekać kolejne lata...
    AF nawet jeśli nie, jest idealny przy zwierzętach, to i tak bije większość. Może poza najnowszym a9 i nie wiem jak z a7r4. Na pewno ten w a73 jest gorszy.
    Jakość obrazka. Nie ma czego się wstydzić. Bardzo dobry obrazek, świetna ilość detali na 1:1. W 5d4 nie mam tego. A73 bije wielkością matrycy. Wizjer to przepaść miedzy tym w a73, ale tam poszli, żeby obniżyć koszta. Czasem laguje przy pierwszych strzałach w seryjnych. Bufor jest w końcu taki jaki być powinien. Ani 5d4, ani 7d2 nie miały tego, mimo, że były z wysokiej półki. Bateria potrafi naprawdę długo wytrzymać, o ile długo nie bawi się z aparatem i zdjęciami. Niektórzy pokazują 1800zdjec na jednym naładowaniu. Ergonomia to kolejny atut. Dużo lepiej niż w Sony. Opcje wideo cały czas prawiają się.

  7. #1007
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Thomason2005 Zobacz posta
    Tak się zastanawiam, co tu jest takiego do poprawiania,.
    tylko i wylacznie cena.

    reszta jest na aktualnie dostepnym najwyzszym poziomie.
    brandzlowanie sie DR -em - czy wiecej czy mniej o 0,5 ev - to ulubiony Sport tych , co rzadko biora aparat do reki , a jesli juz to robia jpegi , zapominajac o tym , ze jpeg ma dynamike wyjscia co najwyzej 8 EV/kanal.

  8. #1008

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    tylko i wylacznie cena.

    reszta jest na aktualnie dostepnym najwyzszym poziomie.
    brandzlowanie sie DR -em - czy wiecej czy mniej o 0,5 ev - to ulubiony Sport tych , co rzadko biora aparat do reki , a jesli juz to robia jpegi , zapominajac o tym , ze jpeg ma dynamike wyjscia co najwyzej 8 EV/kanal.
    Dlatego też opisałem, jak to jest w praniu ?.

  9. #1009
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    w praniu to jest tak, ze wynik zalezy od obrobki czyli umiejetnosci fotografa , matrycy i optyki.

    ten pierwszy czynnik jest decydujacy.

    z potencjalnie takich samych matryc , przez odpowiednia obrobke mozna uzyskac rozne wyniki - lepsze , gorsze.

  10. #1010
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    (...) , ze jpeg ma dynamike wyjscia co najwyzej 8 EV/kanal.
    Co to znaczy dynamika wyjsca 8ev na kanal? Przecież 8bit na składową koloru rgb nie oznacza, że tam się mieści 8ev.

    Poprawnie obrobiony raw wygenerowany do jpg może spokojnie pomieścić i 15 czy nawet 30 ev (to bylby niezwykly raw, ale w ccd chyba do osiągnięcia).
    EV to zakres ilości światła, 8 bitow (dla kazdej skladowej koloru rgb) to tylko reprezentacja tej ilości - i tak dla ludzkiego oka* patrzącego na dowolne urzadzenie czy wydruk jest w zupełności wystarczająca do reprezentowania "gładkości".
    Oczywiście ustawienia puszki są daleko mniej elastyczne niż suwaki w odrawiarce, ale myślę, że jpg z obniżonym kontrastem i ustawieniu lighting optimizer na max mógłby zapisać dość poprawnie scenę z 10-11ev.

    *Choć podobno są kobiety z dodatkowymi czopkami na siatkowce kodowanymi allelami (gen alternatywny) co to normalnie się nie aktywują.
    Czopki "zielone" i "czerwone" są kodowane genami na chromosomie X, których kobiety posiadają dwie kopie - stąd bardzo bardzo rzadko chorują na daltonizm.
    Gdy taki aktywny allel koduje czopek o czułości o nieznacznie innej długości fali, rozdzielczość tonalna oka wzrasta drastycznie.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Strona 101 z 185 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •