Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Wybór aparatu

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez Fenixs_Ck Zobacz posta
    Canon EOS 4000D + EF-S 18-55mm f/3,5-5... Co sądzicie o tym aparacie na początek?
    Dołożysz 600 zł więcej i będziesz miał m50 z kitem 15-45, torba, karta pamięci w pewnym dużym markecie. Obiektywy to bieda w sumie ale system może się rozrośnie plus zawsze jest adapter. Kitowy obiektyw jest całkiem udany. Dostaniesz matryce, która spokojnie daje możliwość 5d2 jeśli chodzi o obróbkę, doskonały af. Wada to to, że jest mały...

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Najlepszy afrodyzjak to długa lufa. Jak chcesz czarna to kup Nikona ^^
    Czarny kolor skraca i wyszczupla :P To już lepiej długie białe lufy z C i S
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13

    Dołączył
    Feb 2020
    Miasto
    Kielce
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Z jednej strony mówisz, że wolałbyś pełną klatkę, czyli generalnie bardziej zaawansowany, czy też nawet bym powiedział - profesjonalny sprzęt, a z drugiej strony proponujesz Canona 4000D, czyli totalnie podstawową serie, z reguły dla amatorów.
    To w końcu czego szukasz?
    To co polecacie na początek żeby sobie przypomnieć zasady itd
    Piękno jest w nas i otaczającym świecie

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nieśmiało się wtrącając domyślam się, że pytającemu zapewne chodzi o ładnie ładnie wyglądający DSLR a ja дурак dwa pietra wyżej zapodałem wyłącznie bezlusterkowce
    bo w tych postach nic nie pasuje do niczego - brakuje tylko stwierdzenia że autor chce robić portrety i byłby komplet dlatego taki masz dysonas poznawczy

    napiszę tak - autor robi wszystko - czyli nic - pyta o aparat - my wypieramy to pytanie i odpowiadamy na pytanie jaki korpus kupić
    a teraz jaki korpus ma kupić - moim zdaniem bez znaczenia strategicznego bo powinien zacząć od pytania o optykę - ale jak ma być pełna klatka w tym budżecie to niech próbuje używkę 5DII (taki co nie robił tysiąca ślubów ) i 24-105L - taki zestaw nie jest idealny ani do krajobrazu ani tym bardziej do architektury, do macro to już chyba kompletnie się nie nadaje ale może jakiś raynox albo inny wynalazek pomoże (lub ruska wołna za 200zł) - mz to obiektyw jak na Lkę dość przeciętny (mam czasem używam robi dobre zdjęcia ) ale jest zestawem dramatycznie uniwersalnym który zrobi wszystko (czyli nic w szczególności również) nawet portret gdyby było trzeba - tylko czy pytający ma ochotę nosić to wszystko bo to duży, ciężki i profesjonalny (prawie jak powiedzą niektórzy użytkownicy forum) sprzęt

    moje doświadczenie mówi że aparat z 18 megapikselową połową matrycy i kitem 18-55 nie zrobi tak dobrych zdjęć jak 5DII z elką ale ja dziwne zdjęcia robię, odpowiedzi z bezlustrem APSC też mogą mieć sens - może odpowiedź co kupić tkwi w pytaniu "jakim aparatem auto posta posługiwał się 6 lat temu"?
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-02-2020 o 20:50

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez Fenixs_Ck Zobacz posta
    Canon EOS 4000D + EF-S 18-55mm f/3,5-5... Co sądzicie o tym aparacie na początek?
    takie aparaty kupuje sie przez pomylke.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez Fenixs_Ck Zobacz posta
    To co polecacie na początek żeby sobie przypomnieć zasady itd
    A raczyłeś w ogóle przeczytać to, co Ci napisałem na początku polecając 3 różne aparaty, obiektywy ??? Vide: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1405253
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez Fenixs_Ck Zobacz posta
    Canon EOS 4000D + EF-S 18-55mm f/3,5-5... Co sądzicie o tym aparacie na początek?
    radziłbym nie inwestowwać zbyt dużej kasy w taki sprzęt bo to sens ma znikomy a utrata wartości po zakupie ogromna - jeśli chcesz zaczynać od apsc z kitem to może lepiej poszukać czegoś w okolicach 500D czy 550D czy 600D z kitem - zapłacisz 600-800zł albo i mniej, a zrobi to samo co nowy 4000D i zostanie 2200zł na optykę np. obiektyw macro czy używkę c10-22 albo i oba
    trzycyfrowe korpusy ślubów nie robią więc jest szansa na nie zajechany sprzęt
    masz ograniczony budżet kieruj się ceną odsprzedaży kupisz używkę 17-40L za mniej niż 1500zł jak stwierdzisz że zmieniasz na coś lepszego to sprzedasz za tą samą cenę (ja sprzedałem 17-40L 50zł drożej niż kupiłem) korpusy apsc i kitowe obiektywy takie jak 18-55 dramatycznie tracą wartość
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-02-2020 o 21:13

  8. #18

    Dołączył
    Feb 2020
    Miasto
    Kielce
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A raczyłeś w ogóle przeczytać to, co Ci napisałem na początku polecając 3 różne aparaty, obiektywy ??? Vide: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1405253
    Wybrałem chyba odpowiedni dla mnie aparat Canon EOS M50 + 15-45mm
    Piękno jest w nas i otaczającym świecie

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Wybór aparatu

    Cytat Zamieszczone przez Fenixs_Ck Zobacz posta
    Wybrałem chyba odpowiedni dla mnie aparat Canon EOS M50 + 15-45mm
    I słusznie! Też uważam, że EOS M50 + 15-45mm spełni z nawiązką Twoje wymagania.

    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •