Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

  1. #1
    Awatar igła
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Łódź
    Posty
    8

    Domyślnie Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Witam wszystkich .
    Obecnie od kilku lat mam Canona 5D mark II zrobił już trochę zdjęć i mam zamiar wymienić go na bezlusterkowca Canona EOS RP. Nie jestem zawodowcem fotografia to moje hobby i pasja. Szkiełka mam jakieś, więc by można je wykorzystać. Zwracam się więc do wszystkich, którzy takie przejście zrobili lub może mają zamiar zrobić. Jak byście radzili? Może zostać przy lusterku tylko innym? Czy iść w nowe rozwiązanie. Dziękuję za wszystkie rzeczowe rady i podpowiedzi. Pozdrawiam.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Jeżeli już musisz iść w bezlusterkowiec, bo taki przecież aktualny trynd, to poczekaj, aż ten RP będzie w cenie adekwatnej do możliwości i jakości. Czyli 2000 PLN. Tylko, że po 5d2 jak to weźmiesz do ręki,to możesz się brzydzić.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez igła Zobacz posta
    Witam wszystkich .
    Obecnie od kilku lat mam Canona 5D mark II zrobił już trochę zdjęć i mam zamiar wymienić go na bezlusterkowca Canona EOS RP. Nie jestem zawodowcem fotografia to moje hobby i pasja. Szkiełka mam jakieś, więc by można je wykorzystać. Zwracam się więc do wszystkich, którzy takie przejście zrobili lub może mają zamiar zrobić. Jak byście radzili? Może zostać przy lusterku tylko innym? Czy iść w nowe rozwiązanie. Dziękuję za wszystkie rzeczowe rady i podpowiedzi. Pozdrawiam.
    RP jest raczej dedykowany dla tych, którzy wchodzą w FF.
    Po 5DII na pewno zaskoczy pozytywnie AF. I chyba poza tym niewiele więcej. Może jeszcze niska waga i małe wymiary.
    Ja kupiłem R po 5DII aby mieć matrycę z 5DIV i sprawny AF. I bardzo sobie chwalę obie te rzeczy.
    Matryca w RP nie zaskoczy pozytywnie. W każdym razie na 6DII zdecydowanie się nie przesiadłem.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 11-02-2020 o 00:15
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Zamieniając 5D II na RP zrobisz jak w przysłowiu zamieniając siekierkę na kijek. Na osiągach matrycy (czyli DR) kompletnie nic nie zyskasz, stracisz na ergonomii a zyskasz wyłącznie na wymiarach i lepszym AFie. A zapłacisz jak za zboże 5k zł za taką zamianę. Sens wymiany będzie na R-ke, ale na RP sensu nie widzę.

    http://www.photonstophotos.net/Chart...non%20EOS%20RP
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rp vs 5d2.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	107,0 KB
ID:	3886
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-02-2020 o 00:17
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ja kupiłem R po 5DII aby mieć matrycę z 5DIV i sprawny AF.
    5D4 ma niesprawny AF?

  6. #6
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    5D4 ma niesprawny AF?
    Mniej sprawny niz R.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zamieniając 5D II na RP zrobisz jak w przysłowiu zamieniając siekierkę na kijek. Na osiągach matrycy (czyli DR) kompletnie nic nie zyskasz, stracisz na ergonomii a zyskasz wyłącznie na wymiarach i lepszym AFie. A zapłacisz jak za zboże 5k zł za taką zamianę. Sens wymiany będzie na R-ke, ale na RP sensu nie widzę.

    http://www.photonstophotos.net/Chart...non%20EOS%20RP
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rp vs 5d2.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	107,0 KB
ID:	3886
    Wykresy wykresami, a gorszej matrycy niz w 5D2 nie bylo chyba w zadnym innym pelnoklatowym Canonie. RP daje znacznie wieksze mozliwosci w obrobce, w ilosci detali w swiatlach jak i w cieniach.

  7. #7
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Zacznijmy od jednego pytania: czego NAPRAWDĘ brakuje Ci w 5DII, że szukasz następcy? Na podstawie tego trzeba byłoby szukać sprzętu. Chyba, że chcesz po prostu mieć nową zabawkę w myśl zasady, że hobby jest po to, żeby kosztowało . Powiem Ci jak było u mnie... 5DII uwielbiam, o czym niejednokrotnie wspominałem na forum. Czasami tęskniłem trochę za czymś mniejszym, lżejszym, mniej zobowiązującym. I na te bóle/chęci kupiłem Fuji X-T20 ze szkłem 18-55 2.8/4.0 w naprawdę świetnej promocji. Sposób obsługi mocno nawiązujący do analogów oraz efekty zdjęciowe sprawiają mi wielką uciechę z fotografowania, czego i koledze życzę .
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  8. #8
    Awatar igła
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Łódź
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    witam
    Piszesz,że niezdecydowanie przesiadłeś się na 6DII . Możesz nieco rozwinąć temat, ponieważ właśnie 6DII traktuję jako ewentualnego zmiennika mojej 5DII jeżeli w ogóle zdecyduję się na RP po przeczytaniu kilku wypowiedzi kolegów z forum. Dzięki za odpowiedź.

    --- Kolejny post ---

    Witam
    NO właśnie jesteś kolejnym potwierdzeniem tego dylematu jaki mam. Czy warto??? Pytam wszem i wobec żeby oprzeć się na wypowiedziach i opinii praktyków bo to co piszą w testach i reklamach to nie zawsze jest prawda. Dziękuje za odpowiedź.

  9. #9
    Awatar igła
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Łódź
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Witam
    Tak naprawdę to brakować mi nie brakuje zbyt wiele. Ma takie wady jakie ma i nie ma co ich tu wymieniać ten kto go użytkuje wie o co chodzi. Chcę po prostu odświeżyć warsztat i chcę to zrobić w miarę możliwości dobrze i rozsądnie. Dzięki za odpowiedź.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark II czy Canon EOS RP

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    5D4 ma niesprawny AF?
    Piszę o porównaniu do 5DII, którego miałem kilka lat.
    AF w 5DIV nie znam. Zakładam, że w połaczeniu z OVF stanowi efektywne narzędzie.
    R kupiłem ok. 2,5 k taniej niż 5DIV i to też był argument. Dostałem tą sama matrycę co 5DIV i użyteczny AF. To mi wystarczało.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 11-02-2020 o 17:44
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •