Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Mała lampa błyskowa - jaka?

  1. #1

    Domyślnie Mała lampa błyskowa - jaka?

    Witam
    Jako, że przesiadam się z cropa na ff a dokładnie na 6D mk2 z 80D, to chciałem zapytać czy ktoś może zna jakąś małą sprytną lampę błyskową, która mogłaby uzupełnić 6D? 80D ma lampę, którą w całym życiu aparatu włączyłem może 5 razy ale jednak. Ogólnie posiadam większą lampę 420EX ale chodzi o coś małego co będę mógł włożyć w małą kieszonkę torby z aparatem. Chodzi właściwie wyłącznie o doświetlenie twarzy na jasnym tle.
    Pozdrawiam
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Mała lampa błyskowa - jaka?

    Canon Speedlite 90EX, ewentualnie 270EX

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Mała lampa błyskowa - jaka?

    Bardziej polecam kompaktową Meike MK-320 Canon TTL HSS za 359 zł. Tańsza, LP 32, ma światło modelujące i HSS, większe możliwości oraz przede wszystkim ruchomą głowicę co pozwala robić zdjęcia z odbicia (np. od sufitu). https://fotoforma.pl/lampa-blyskowa-...-do-canon.html

    Położenie palnika lampy może być regulowane zarówno w płaszczyźnie pionowej (od -7º do 90º) jak i poziomej (od -60º do 90º). Lampa działa w systemie TTL jako lampa automatyczna, ale posiada również rozbudowane inne tryby: manualne sterowanie mocą błysku, funkcję błysku stroboskopowego, grupowanie, sterowanie i wyzwalanie bezprzewodowe (MASTER/SLAVE), synchronizację błysku z krótkimi czasami otwarcia migawaki (tylko w trybie MASTER), funkcję światła modelującego LED (dodatkowa dioda LED umieszczona jest w przedniej części lampy).Lampa z tyłu posiada wyświetlacz LCD wskazujący funkcje i tryby pracy lampy. Wyposażona jest w metalową gorącą stopkę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6fbdb680514dbe35076fdbad4c0b67c9.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	3883


    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-02-2020 o 11:50
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Mała lampa błyskowa - jaka?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Witam
    Jako, że przesiadam się z cropa na ff a dokładnie na 6D mk2 z 80D, to chciałem zapytać czy ktoś może zna jakąś małą sprytną lampę błyskową, która mogłaby uzupełnić 6D? 80D ma lampę, którą w całym życiu aparatu włączyłem może 5 razy ale jednak. Ogólnie posiadam większą lampę 420EX ale chodzi o coś małego co będę mógł włożyć w małą kieszonkę torby z aparatem. Chodzi właściwie wyłącznie o doświetlenie twarzy na jasnym tle.
    Pozdrawiam
    te niskie ceny chinskich produktow skads sie biora.
    wynikaja z gorszych zastosowanych elementow.


    dwa podstawowe problemy , ktore ja znam z chinskich lamp.

    1. niezbyt dobry pomiar TTL - potrafi z bliska mocno przeswietlic , z wiekszej odleglosci niedoswietlic.
    2. Zmienna temperatura barwy swiatla w zaleznosci od czasu blysku. Na krotkich czasach blysku ( nie mylic z czasem synchronizacj migawki ) potrafi byc za wysoka , czyli podswietlenie cieni jest niebieskawe. Na dlugich czasach z kolei zbyt ciepla.

    w lampach systemowych , wolarki raw ( systempowe ) potrafia to skorygowac - przy odpowiednich nastawach.

    do tego niezbyt pewna mechanika.


    poniewaz male lampy nie sa drogie , wiec jednak decydowalbym sie na systemowa canona - tutaj wiele zaoszczedzic sie nie da.

    moc tych lamp jest zbyt niska , by stosowac odchylenie palnika - jesli to w macro , na malych odleglosciach.

    mam od wielu , wielu lat systemowa i funkcjonuje bezproblemowo - to jest zakup doslownie na Cale zycie.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Mała lampa błyskowa - jaka?

    O tej Meike czytałem i nie były to zbyt dobre opinie. Ta 90EX bardzo mi się spodobała. Jest faktycznie mała i chyba spełni moje wymagania. Jak pisałem wcześniej mam dużą lampę i nie potrzebuję w tej małej uchylanego palnika ani innych wodotrysków. Doświetlenie twarzy mi wystarczy.
    Dziękuję za pomoc
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Mała lampa błyskowa - jaka?

    No fakt. Meike MK-320 używałem swego czasu z ML Fuji i uwag nie miałem. Jakby co 90EX są dostępne tanio na OLX https://www.olx.pl/oferty/q-90EX-lampa/
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Mała lampa błyskowa - jaka?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    O tej Meike czytałem i nie były to zbyt dobre opinie. Ta 90EX bardzo mi się spodobała. Jest faktycznie mała i chyba spełni moje wymagania. Jak pisałem wcześniej mam dużą lampę i nie potrzebuję w tej małej uchylanego palnika ani innych wodotrysków. Doświetlenie twarzy mi wystarczy.
    Dziękuję za pomoc
    wez jeszcze pod uwage 220 ex.

    jest minimalnie wieksza od 90 , za to ma liczbe szacunkowoa 22 ( 90 ma tylko 9 ) , i posiada wszystko co potrzeba - podswietlanie motywu w ciemnosciach , dobra wydajnosc ( 4 AA) , ttl-E , hss.
    mala a mozna w razie potrzeby uzywac bardziej uniwersalnie , nawet w kosciele .

  8. #8

    Domyślnie Odp: Mała lampa błyskowa - jaka?

    Dziękuję za podpowiedzi. Zdecydowanie spodobała mi się ta 90EX. Myślę, że spełni swoje zadanie. Do zdjęć do których będzie potrzebna lampa poważniejsza to jak wspomniałem mam 420EX, która również spełnia moje potrzeby.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  9. #9

    Domyślnie Odp: Mała lampa błyskowa - jaka?

    Lampa 90EX zakupiona. Jedzie z Japoni
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Mała lampa błyskowa - jaka?

    Z Japonii? Jak cło doliczą, to drożej niż w polskim sklepie będzie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •