Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

  1. #1

    Domyślnie Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    Jestem nowy wiec wszystkich serdecznie witam.
    Przymierzam się do zakupu takiego zestawu.Ma służyć do fotografii przyrodniczej.
    Ostatniego Canona miałem 15 lat temu.Korzysta ktoś z tego szkła?

  2. #2
    Bywalec Awatar niki68
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Łuków
    Wiek
    55
    Posty
    239

    Domyślnie Odp: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez lynxxx Zobacz posta
    Jestem nowy wiec wszystkich serdecznie witam.
    Przymierzam się do zakupu takiego zestawu.Ma służyć do fotografii przyrodniczej.
    Ostatniego Canona miałem 15 lat temu.Korzysta ktoś z tego szkła?
    Wszystko zależy od tego za jaką kasę i w jakim stanie. Szkło deczko odstaje od 600 f/4 IS pierwszej generacji. Tak czy tak to spora kasa. Ja bym zbierał na 600 f4

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    Obiektyw miałem przez wiele lat, chwaliłem sobie. Rzeczywiście, zgodzę się z poprzednikiem, że 600/4 L IS daje lepszą jakość, ale z drugiej strony też mniejszą poręczność... Właściwie oba obiektywy oznaczają konieczność budowy solidnych czatowni, ewentualnie nad samą wodą fotografowanie w pozycji leżącej spod siatki. W obu przypadkach pamiętaj też, że z każdym rokiem serwis tych szkieł będzie coraz bardziej problematyczny (już obecnie nie są oficjalnie serwisowane przez Canona).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 07-02-2020 o 10:51

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Obiektyw miałem przez wiele lat, chwaliłem sobie. Rzeczywiście, zgodzę się z poprzednikiem, że 600/4 L IS daje lepszą jakość, ale z drugiej strony też mniejszą poręczność... Właściwie oba obiektywy oznaczają konieczność budowy solidnych czatowni, ewentualnie nad samą wodą fotografowanie w pozycji leżącej spod siatki. W obu przypadkach pamiętaj też, że z każdym rokiem serwis tych szkieł będzie coraz bardziej problematyczny (już obecnie nie są oficjalnie serwisowane przez Canona).
    .
    Obecnie co posiadasz z tele?

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    .
    Obecnie co posiadasz z tele?
    Nieśmiertelnego 400/5.6 Oraz doskonałego 100-400 II. Co ciekawe używam też obu obiektywów z korpusami Sony, ale raczej wkrótce zakończę ten eksperyment (nie żeby był jakiś nieudany, ale przestawię się na Canon Eos R).
    Od premiery używam również Sony 200-600 i, przyznam, że na razie mam mieszane uczucia, choć optycznie obiektyw jest bardzo fajny. Dam mu jeszcze szansę przez cały nadchodzący sezon, może się przyzwyczaję.
    Raczej nie planuję już zakupu żadnego obiektywu stałoogniskowego, pozostanę przy zoomach. Ciekaw jestem bardzo co Canon wysmaży z bagnetem RF. Liczę na zooma doskonałego optycznie i przede wszystkim bardzo poręcznego. Ze względów budżetowych pewnie i tak zdecyduję się na jego zakup dopiero kilka lat po premierze.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 07-02-2020 o 11:14

  6. #6

    Domyślnie Odp: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    To mnie zaskoczyłeś że jednak R zamiast a9 mając już obiektyw sony.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    To mnie zaskoczyłeś że jednak R zamiast a9 mając już obiektyw sony.
    Owszem, ale to nie jest wszystko ode mnie zależne, nie wybieram tego sprzętu z półki w sklepie. Możliwe, że a9 też będzie docelowo w tym roku. Prędzej jednak będzie R-ka
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 07-02-2020 o 11:52

  8. #8

    Domyślnie Odp: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    Fotografuję głównie z podchodu,samochodu i w tamtym roku również z czatowni.O 600 nawet nie myślałem bo trochę do chodzenia za ciężki.
    W takim razie jakie szkło polecacie do około 20 tyś?

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    Cytat Zamieszczone przez lynxxx Zobacz posta
    Fotografuję głównie z podchodu,samochodu i w tamtym roku również z czatowni.O 600 nawet nie myślałem bo trochę do chodzenia za ciężki.
    W takim razie jakie szkło polecacie do około 20 tyś?
    A jakiego szkła używałeś dotąd? Wszystko zależy od tego co (ptaki, ssaki), gdzie (otwarta przestrzeń, las) i jak (portrety czy dynamika) zamierzasz fotografować. W tym budżecie wybierałbym pomiędzy 400/4 DO II a 300/2.8 L IS II. Oba bardzo poręczne, z powodzeniem można przedłużać extenderami. Nie zapominałbym też o 100-400 II, najlepsze szkło na wszelkie łazęgi.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon EF 500mm f/4L IS + Canon EOS 90D

    Przez ostatnie dwa lata 300mm plus 1.7 Nikona 2.8 Fotografuje głównie ssaki, ptaki tylko zimą z czatowni.Nie chce już używać konwenterów dlatego stałka apsc.

    --- Kolejny post ---

    300/2.8 L IS II plus 1.7 to jaki spadek jakości ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •