Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Tablet graficzny

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Tablet graficzny

    Rysuj normalnie jak po kartce.

  2. #22
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: Tablet graficzny

    Ostatnio po kolei psują mi się różne "osprzęty" fotograficzne - padł także po 6 latach mój Wacom Intuos (jeszcze 3) - w zasadzie straciła czułośc i nabrała mikrouszkodzeń powierzchnia aktywna.
    Już miałem zamawiać Intuos Pro 5 - ale wpadł mi w ręce do spróbowania u znajomego fotografa tablet XP-Pen Deco 3 - i ogromnie mi przypadł do gustu.
    Za 40 % ceny Intuosa kupiłem tablet, którego przyciski i kółko obrotowe znakomicie mi odpowiadają.
    6 przycisków, szósty przycisk zmienia funkcję kólka, jeden z przycisków ma funkcję wybiórczego zbliżenia fragmentu zdjęcia. Dobra czułość, bezprzewodowy - ustawiłem bez problemów i polecam bez wahania.

  3. #23

    Domyślnie Odp: Tablet graficzny

    Ja tylko i wyłącznie obrabiam na tablecie. Oczywiście jest czas na przyzwyczajenie się , ale później jest dużo szybciej pracować. Bardzo precyzyjnie można obrabiać zdjęcia.
    Fotografuję szczęście w Wasz wyjątkowy dzień!
    Zdjęcia pełne szczerych uczuć i emocji. Zachęcam do portfolio

  4. #24

    Domyślnie Odp: Tablet graficzny

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    Ostatnio po kolei psują mi się różne "osprzęty" fotograficzne - padł także po 6 latach mój Wacom Intuos (jeszcze 3) - w zasadzie straciła czułośc i nabrała mikrouszkodzeń powierzchnia aktywna.
    Już miałem zamawiać Intuos Pro 5 - ale wpadł mi w ręce do spróbowania u znajomego fotografa tablet XP-Pen Deco 3 - i ogromnie mi przypadł do gustu.
    Za 40 % ceny Intuosa kupiłem tablet, którego przyciski i kółko obrotowe znakomicie mi odpowiadają.
    6 przycisków, szósty przycisk zmienia funkcję kólka, jeden z przycisków ma funkcję wybiórczego zbliżenia fragmentu zdjęcia. Dobra czułość, bezprzewodowy - ustawiłem bez problemów i polecam bez wahania.
    Witam
    I jak po pewnym czasie tablet się sprawuje? Właśnie zakupiłem Deco 2 i czekam na niego z niecierpliwością.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #25

    Domyślnie Odp: Tablet graficzny

    Tablecik XP-Pen Deco2 dotarł i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Mam tylko jeden problem, nie potrafię się zdecydować jak skonfigurować sobie te sześć przycisków. Jak już mi się wydaje, że jest ok to zaraz stwierdzam, że jednak coś nie tak. Może ktoś z Was podrzuci swoją konfigurację przycisków. Może ma już po długiej pracy wypracowany dobry zestaw.
    pozdrawiam
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Tablet graficzny

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Tablecik XP-Pen Deco2 dotarł i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Mam tylko jeden problem, nie potrafię się zdecydować jak skonfigurować sobie te sześć przycisków. Jak już mi się wydaje, że jest ok to zaraz stwierdzam, że jednak coś nie tak. Może ktoś z Was podrzuci swoją konfigurację przycisków. Może ma już po długiej pracy wypracowany dobry zestaw.
    pozdrawiam
    Przydają się modyfikatory jak ctrl, shift, alt i spacja (do powiększania). Mam tam ustawiony full screen ale chyba na dzień dzisiejszy mam tam coś innego, niestety nie pamiętam co. Na dodtkowym kółku mam wielkość pędzla. Ustawienia z wacoma ale chodzi o idee. Przyciski używam, jednego intousa pro zajechałem (po 2-3 latach intensywnej obróbki) zdechły).

    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 01-05-2021 o 09:51

  7. #27

    Domyślnie Odp: Tablet graficzny

    Też nie wyobrażam sobie retuszu bez tabletów graficznych. Wykorzystuję głównie intuosa CTL-490, jest to tablet bardziej podstawowy, ale spełnia moje oczekiwania. Przydaje się do ludzi (d&b) oraz przy fotografii produktowej. Często zdjęcia produktowe wymagają więcej retuszu, a głównie sparowania - ścieżkowanie z używaniem myszki było uciążliwe, bo po jakimś czasie miałem bóle w nadgarstku. Popracowałem 10-20 min i musiałem przestawać. Zainwestowałem nawet w super drogą myszkę, było lepiej, ale... tylko trochę lepiej. Tablet załatwił sprawę i myślę teraz nad jakimś lepszym/wyższym modelem. Rozważam nawet Huiona - ktoś miał jakieś doświadczenia? Mam jeszcze Intuasa Pro, ale zagubiłem piórko - jest już mocno wysłużony, dlatego wolę kupić nowy tablet niż inwestować w piórko - ale to co miał fajne to dotykowe pokrętło - szybko można było zmieniać rozmiar pędzla i podstawka pod piórko - też mistrzowska rzecz. Jak widać tablety znajdują świetne zastosowanie, nawet gdy jest to zwykły packshot.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •