Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: GPS i program Map Utility

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie GPS i program Map Utility

    Witam
    Nie wiem w sumie czy dobry dział ale zobaczymy. Zakupiłem jakiś czas temu od kolegi z forum odbiornik GPS GP-E2. Wszystko sprawnie i ok. Problem leży chyba po stronie Canona jako firmy nie aparatu czy odbiornika. Gdy odbiornik jest na aparacie to wszystko jest w porządku. Natomiast jeśli chcę użyć programu Map Utility to niestety dostaję informację jak na zdjęciu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	map1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	109,3 KB
ID:	3849
    To oznacza, że nie można podejrzeć trasy przebytej przez odbiornik na mapie i nie potrafię dodać tagów geo do zdjęć w przy pomocy tego programu.
    Napisałem do Canon Polska i dostałem odpowiedź z pytaniem jaki mam model aparatu co ma się nijak do problemu, bo odbiornik może pracować zupełnie osobno w trybie LOG i również bez udziału aparatu można pobrać logi z urządzenia i powinno się je dać zobaczyć na mapie w wyżej wymienionym programie. Jak udzieliłem odpowiedzi na pytanie o model to już przez tydzień cisza ze strony Canona.
    Czy może ktoś z kolegów wie jak mogę podejrzeć trasę na mapie z logów urządzenia?
    Pozdrawiam
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    Może jest eksport do jakiegoś standardowego formatu np. gpx albo kml?
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 06-02-2020 o 15:56

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    sa w sieci bezplatne conwertery formatu zapisu z gps. nie wiem w jakim formacie masz zapisany plik z tego urzadzenia.

    jesli przekonwerterujesz ( coz za slowo !) do formatu np *kml , mozesz wowczas track zobaczyc wprost na Google earth.
    sadze , ze to kwestia formatu zapisu pliku.

  4. #4

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    Jest do kmz ale nie umiem z niego skorzystać. Niby można to jakoś załadować do Google Earth ale nie wychodzi mi to. Canon udostępnił program do zgrania logów z urządzenia ale nie podają sposobu co mogę z tym dalej zrobić.
    A zapomniałem dodać, że w odpowiedzi od Canona było również odesłanie mnie do instrukcji poprzez link i konkretnej strony ale jest tam mowa właśnie o funkcji programu Map Utility która już nie jest dostępna co mnie bardzo zirytowało. Produkt dalej oficjalnie sprzedają a funkcjonalność już jest ograniczona.

    Bechamot w sumie nie pomyślałem że konwertować już skonwertowany plik Dzięki. Sprawdzę.
    Ostatnio edytowane przez Mohinder ; 06-02-2020 o 16:06
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    nie wiem teraz czy Google czyta kmz.
    ja dla Google mam kml, juz nie pamietam , ale chyba dlatego wlasnie kml , ze nie czyta wszystkich formatow.

    konwerterowac miedzy soba mozna wiele razy , czasami wystepuja drobne niescislosci ( glownie wysokosc ) , ale sprawdz.

    normalnie , klikasz prawym przycikiem - otworz za pomoca - i wybierasz ktorym programem.

    mozna tez najpierw otworzyc Google earth i otworzyc plik poprzez plug in.

    w Google maps chyba to nie funkcjonuje , ale nie pamietam teraz .

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta

    mozna tez najpierw otworzyc Google earth i otworzyc plik poprzez plug in.

    .
    o qrde , jakie glupstwo mi sie napisalo .
    nie plugin lecz drag & drop.

  7. #7
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    Tak jak już Ci pisałem, wczytaj plik z trackiem z tego gpsa, użyj funkcji automatycznego przypisania koordynat do pliku. i tu mały tip, jeśli mają się one pojawiać w np: LR to trzeba zaznaczyć pliki i odpalić funkcję "read metadata from file" Potem jet już wszystko widoczne w LR bez kombinowania

  8. #8

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    Tak jak już Ci pisałem, wczytaj plik z trackiem z tego gpsa, użyj funkcji automatycznego przypisania koordynat do pliku. i tu mały tip, jeśli mają się one pojawiać w np: LR to trzeba zaznaczyć pliki i odpalić funkcję "read metadata from file" Potem jet już wszystko widoczne w LR bez kombinowania
    Nie uzywam LR. Ta funkcja automatycznego przypisania koordynat do pliku jest w gdzie? Bo jesli mowa o LR to jak napisalem, nie uzywam. Jesli o Map Utility to on juz nie dziala.
    Ostatnio edytowane przez Mohinder ; 07-02-2020 o 01:56
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  9. #9
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    No jak nie działa, jak działa
    Zamknij to okienko z komunikatami, wczytaj tracka z GPS (rozszerzenie .log), wczytaj pliki ze zdjęciami, które zrobiłeś w trakcie rejestracji tracka i odpal funkcję Edit\Automatically add location information
    Pomieli i doda współrzędne

    WAŻNE - czas na aparacie musisz mieć ten sam co ustawiony w gpsie

  10. #10

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    No jak nie działa, jak działa
    Zamknij to okienko z komunikatami, wczytaj tracka z GPS (rozszerzenie .log), wczytaj pliki ze zdjęciami, które zrobiłeś w trakcie rejestracji tracka i odpal funkcję Edit\Automatically add location information
    Pomieli i doda współrzędne

    WAŻNE - czas na aparacie musisz mieć ten sam co ustawiony w gpsie
    Robiłem tak i przy zdjęciach pojawia się niebieska ikonka satelity i wyskakuje okienko gdzie mogę zapisać lub anulować. I co bym nie zrobił jak klikam save to dostaję komunikat, że nie można zapisać do niektórych zdjęć a w rzeczywistości nie zapisuje do żadnego. Ustawiłem w aparacie godzinę z odbiornika GPS. Zrobiłem dwa czy trzy zdjęcia kiedy sygnał był już 3D. Niestety dalej to samo.

    Dziękuję za pomoc w podejrzeniu trasy.

    Ale wiecie co mnie najbardziej wkurza? To, że program Map Utility nie pokazuje już od października 2019 trasy na mapie, jest wyraźny komunikat w programie, a Canon dalej odsyła do tego programu i w prezentacji odbiornika dalej mówią, że to możliwe.
    Ponownie do nich napisałem ale nadal cisza.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    No jak nie działa, jak działa
    Zamknij to okienko z komunikatami, wczytaj tracka z GPS (rozszerzenie .log), wczytaj pliki ze zdjęciami, które zrobiłeś w trakcie rejestracji tracka i odpal funkcję Edit\Automatically add location information
    Pomieli i doda współrzędne

    WAŻNE - czas na aparacie musisz mieć ten sam co ustawiony w gpsie
    Robiłem tak i przy zdjęciach pojawia się niebieska ikonka satelity i wyskakuje okienko gdzie mogę zapisać lub anulować. I co bym nie zrobił jak klikam save to dostaję komunikat, że nie można zapisać do niektórych zdjęć a w rzeczywistości nie zapisuje do żadnego. Ustawiłem w aparacie godzinę z odbiornika GPS. Zrobiłem dwa czy trzy zdjęcia kiedy sygnał był już 3D. Niestety dalej to samo.

    Dziękuję za pomoc w podejrzeniu trasy.

    Ale wiecie co mnie najbardziej wkurza? To, że program Map Utility nie pokazuje już od października 2019 trasy na mapie, jest wyraźny komunikat w programie, a Canon dalej odsyła do tego programu i w prezentacji odbiornika dalej mówią, że to możliwe.
    Ponownie do nich napisałem ale nadal cisza.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •