Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: GPS i program Map Utility

  1. #11

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    No jak nie działa, jak działa
    Zamknij to okienko z komunikatami, wczytaj tracka z GPS (rozszerzenie .log), wczytaj pliki ze zdjęciami, które zrobiłeś w trakcie rejestracji tracka i odpal funkcję Edit\Automatically add location information
    Pomieli i doda współrzędne

    WAŻNE - czas na aparacie musisz mieć ten sam co ustawiony w gpsie
    Robiłem tak i przy zdjęciach pojawia się niebieska ikonka satelity i wyskakuje okienko gdzie mogę zapisać lub anulować. I co bym nie zrobił jak klikam save to dostaję komunikat, że nie można zapisać do niektórych zdjęć a w rzeczywistości nie zapisuje do żadnego. Ustawiłem w aparacie godzinę z odbiornika GPS. Zrobiłem dwa czy trzy zdjęcia kiedy sygnał był już 3D. Niestety dalej to samo.

    Dziękuję za pomoc w podejrzeniu trasy.

    Ale wiecie co mnie najbardziej wkurza? To, że program Map Utility nie pokazuje już od października 2019 trasy na mapie, jest wyraźny komunikat w programie, a Canon dalej odsyła do tego programu i w prezentacji odbiornika dalej mówią, że to możliwe.
    Ponownie do nich napisałem ale nadal cisza.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    No jak nie działa, jak działa
    Zamknij to okienko z komunikatami, wczytaj tracka z GPS (rozszerzenie .log), wczytaj pliki ze zdjęciami, które zrobiłeś w trakcie rejestracji tracka i odpal funkcję Edit\Automatically add location information
    Pomieli i doda współrzędne

    WAŻNE - czas na aparacie musisz mieć ten sam co ustawiony w gpsie
    Robiłem tak i przy zdjęciach pojawia się niebieska ikonka satelity i wyskakuje okienko gdzie mogę zapisać lub anulować. I co bym nie zrobił jak klikam save to dostaję komunikat, że nie można zapisać do niektórych zdjęć a w rzeczywistości nie zapisuje do żadnego. Ustawiłem w aparacie godzinę z odbiornika GPS. Zrobiłem dwa czy trzy zdjęcia kiedy sygnał był już 3D. Niestety dalej to samo.

    Dziękuję za pomoc w podejrzeniu trasy.

    Ale wiecie co mnie najbardziej wkurza? To, że program Map Utility nie pokazuje już od października 2019 trasy na mapie, jest wyraźny komunikat w programie, a Canon dalej odsyła do tego programu i w prezentacji odbiornika dalej mówią, że to możliwe.
    Ponownie do nich napisałem ale nadal cisza.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #12
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    Co do formatów od danych gps, to świetnym narzędziem jest RouteConverter. Używam go do logów z morskiego gpsa, nie ma funkcji do zdjęć, ale być może komuś sie przyda po sprawdzeniu.
    https://www.routeconverter.com/home/en

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  3. #13

    Domyślnie Odp: GPS i program Map Utility

    Dzięki. Rewelacyjny program.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •