Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To nie fotograf, tylko patałach Tylko czy jemu trzeba proponować aparat o większym DR? Nie, z kilku powodów. Matryce w Nikonach, od Sony, maja bardzo dobry DR. Drugi powodów jest oczywisty, nie musi kupować lepszego body, powinien kupić lepsze obiektywy. Zoomy 2.8, stałki 1.8.
    Dokładnie się z Tobą zgadzam! Czytając takie rady dotyczące fotografowania ciemnymi zoomami na ślubach można nieco zwątpić. Nie bez powodu ślubniacy mają kilka korpusów z jasnymi stałkami przy pracy. BTW - MZ obecny R spełnia zadania wymienione w temacie wątku o czym już pisałem w innym wątku autora.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-02-2020 o 12:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #42
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Witam piszę jak w temacie CZY DA SIĘ wykorzystać aparat typu R do np fotografowania na ślubach lub innych imprezach?
    Dziwne pytanie, prawie jak prowokacja. Oczywiście że Canon EOS R nadaje się na zdjęcia ślubne. Ba, robi się nim takie zdjęcia łatwiej niż serią 5D(3/4), bo więcej zdjęć jest ostrych.

  3. #43
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Kolego Pawulon6, chyba nie wyczuwasz ironii . 1DX to jest pancerny aparat do zadań specjalnych. Do ślubów nie potrzebujesz takiej armaty, szczególnie że najlepsze lata ten egzemplarz ma już za sobą. Odpowiadając na pytanie z tematu, tak R-ką da się robić zdjęcia na ślubie. Problemem może być pojedynczy slot - jak Ci padnie karta na imprezie to masz problem. Jeżeli chcesz się zabezpieczyć bierz 5d4 - tam jest slot podwójny.
    Pytanie za 100 punktów. Czy kamerzyści korzystają z dwóch slotów? Da się nagrać video na dwa sloty?

  4. #44
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Pytanie za 100 punktów. Czy kamerzyści korzystają z dwóch slotów? Da się nagrać video na dwa sloty?
    W kamerach tak. Bardzo często się to wykorzystuje.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #45
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Pytanie za 100 punktów. Czy kamerzyści korzystają z dwóch slotów? Da się nagrać video na dwa sloty?
    Kamerzysci nagrywaja material na zewnetrzny rekorder, ktory zwykle daje mozliwosc zapisu z lepsza jakoscia np. 8 bit zapis w aparacie vs 10 bit na rekorderze.

  6. #46
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    No dobrze, a Ci co nagrają serią 6d 5d c100 czy sony a7 lub panasiami ? Kamery ( w sensie kamery nie aparatu) to na weselu to ja nie widziałem od dobrych kilku lat stąd pytanie o zapis na dwa sloty.

  7. #47
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    No dobrze, a Ci co nagrają serią 6d 5d c100 czy sony a7 lub panasiami ? Kamery ( w sensie kamery nie aparatu) to na weselu to ja nie widziałem od dobrych kilku lat stąd pytanie o zapis na dwa sloty.
    Nigdy tego nie używałem, ale wg opisów w necie A73 i A9 mają możliwość zapisu filmu równolegle na dwie karty: https://mirrorlesscomparison.com/gui...-set-up/#setup
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  8. #48
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Kamerzysci nagrywaja material na zewnetrzny rekorder, ktory zwykle daje mozliwosc zapisu z lepsza jakoscia np. 8 bit zapis w aparacie vs 10 bit na rekorderze.
    My nagrywamy na zewnętrzne rekordery ale tylko miks. Każda kamera jeszcze nagrywa na karty - na tzw. "wszelki wypadek".

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Nigdy tego nie używałem, ale wg opisów w necie A73 i A9 mają możliwość zapisu filmu równolegle na dwie karty: https://mirrorlesscomparison.com/gui...-set-up/#setup
    W większości kamer jest to norma.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •