Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie znałem tej strony. Fajna, mozna sie pośmiać z wyników
    Najlepsze są te:

    Advantages of the Canon EOS 80D:
    ...
    Fewer buttons to press
    More selfie-friendly
    ...

  2. #22

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Nie jestem żadnym botem to po pierwsze PRIMO. Po drugie pieniądze nie rosną na drzewie i każdy zakup powinien być przemyślany dlatego pytam o zdanie osoby które jak sądzę mają sporo do czynienia z różnymi aparatami.

    Nie ściemniam rozważam NA SERIO zakup tego

    -sony: https://www.olx.pl/oferta/sony-a7-ma...tml#ed6cb37e9d
    Bądź co bądź właściciel sam tłumaczy że szuka 5d mark 4 bo uważa, że to "aparat o przesadzonej cenie do jakosci" itp itd
    LUB
    EOS RP (okrojony z kilku możliwości wersji R) ale mi wystarczy w zupełności.

    I teraz moje najważniejsze pytanie czy co będzie lepsze SONY a7 mark III czy eos rp. (obiektywy liczę że będą pasować od mojego canona)

    Zostaje jeszcze opcja tzecia Canon 5d mk3 co sądzicie? (Ci co sprzedają 5dmk3 twierdzą że te 150tyś klatek to nie dużo bo ogólnie robią nawet do 300 tysięcy na jednej migawce)

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Nie jestem żadnym botem to po pierwsze PRIMO. Po drugie pieniądze nie rosną na drzewie i każdy zakup powinien być przemyślany dlatego pytam o zdanie osoby które jak sądzę mają sporo do czynienia z różnymi aparatami.

    Nie ściemniam rozważam NA SERIO zakup tego

    -sony: https://www.olx.pl/oferta/sony-a7-ma...tml#ed6cb37e9d
    Bądź co bądź właściciel sam tłumaczy że szuka 5d mark 4 bo uważa, że to "aparat o przesadzonej cenie do jakosci" itp itd
    LUB
    EOS RP (okrojony z kilku możliwości wersji R) ale mi wystarczy w zupełności.
    Kupowanie w ciemno to nie jest dobry pomysł. Osobiście to nawet obrębie jednego producenta np. EOS R warto go pożyczyć i przetestować. Całkiem podobnie i nawet bardziej wskazane jest takie postępowanie przy pomyśle przejścia na aparaty z innego systemu, bo tam wszystko będzie inne począwszy od menu a skończywszy na obróbce plików z aparatów.


    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    I teraz moje najważniejsze pytanie czy co będzie lepsze SONY a7 mark III czy eos rp. (obiektywy liczę że będą pasować od mojego canona)
    Żartujesz prawda ? To dwa różne aparaty, których nie da się zestawić ze sobą i kierowane zupełnie do innych odbiorców. Matryca w RP to relikt przeszłości z modelu 6D, która szumi już przy ISO 100 w cieniach a w A7 III jest matryca nowej generacji ze świetnym DR.

    Zresztą było to 1001 razy:

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1388517
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaadr.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	1,99 MB
ID:	3847


    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Zostaje jeszcze opcja tzecia Canon 5d mk3 co sądzicie? (Ci co sprzedają 5dmk3 twierdzą że te 150tyś klatek to nie dużo bo ogólnie robią nawet do 300 tysięcy na jednej migawce)
    Zakup 5D III miał sens 7 lat temu. Obecnie to w większości mocno zajechane puszki (o czym już też tu pisano nawet w tym wątku).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-02-2020 o 22:06
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Matryca w RP to relikt przeszłości z modelu 6D, która szumi już przy ISO 100 w cieniach a w A7 III jest matryca nowej generacji ze świetnym DR.
    Uczciwie trzeba dodać, że przy wyciąganiu cieni o +5 EV.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Radetzky Zobacz posta
    Uczciwie trzeba dodać, że przy wyciąganiu cieni o +5 EV.
    Uczciwie trzeba przyznać, że o ile nie robi się zdjęć w pomieszczeniach, koncertach, na weselach i nosi się ze sobą wszędzie lampy błyskowe to faktycznie cały czas można używać dowolny DSLR wyprodukowany dwie dekady temu. Czyli najlepiej cały czas fotografować w słoneczku, machnąć ręką na to, co się dzieje w cieniach i przede wszystkim nie wchodzić do ciemnych pomieszczeń
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-02-2020 o 11:05
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #26
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Hm, a jednak jakimś cudem to aparaty Canona mają 40-45% rynku, stanowią co drugi aparat w rekach zawodowców. Także tych robiących zdjęcia ślubne, czyli mających potrzeby o jakich piszesz.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Hm, a jednak jakimś cudem to aparaty Canona mają 40-45% rynku, stanowią co drugi aparat w rekach zawodowców. Także tych robiących zdjęcia ślubne, czyli mających potrzeby o jakich piszesz.
    Spoko. Obleć foty ślubne w ciemnym gotyckim kościele na ISO 12.000-25.000 aparatem sprzed dekady bez żadnych lamp błyskowych (bo tak się teraz działa). Jeśli jednak piszesz o tych 40-45% fotografów, co robią zdjęcia ślubne wyłącznie z użyciem błyskotek oraz foty w plenerze to tak, z pewnością masz rację.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-02-2020 o 11:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #28

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Spoko. Obleć foty ślubne w ciemnym gotyckim kościele na ISO 12.000-25.000 aparatem sprzed dekady bez żadnych lamp błyskowych (bo tak się teraz działa). Jeśli jednak piszesz o tych 40-45% fotografów, co robią zdjęcia ślubne wyłącznie z użyciem błyskotek oraz foty w plenerze to tak, z pewnością masz rację.
    Niekoniecznie musi być to ciemny gotycki kościół bo mój 20d sprzed dekady odpada już w kościele gdzie człowiek czuje że jest jasno ale aparat niekoniecznie...

    A wracając do tematu to trochę mnie zbiliście z tropu bo myślałem że matryca w RP to jest ta sama co w R tylko jakieś tam funkcje okrojone.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    EOS RP (okrojony z kilku możliwości wersji R) ale mi wystarczy w zupełności.
    Jeżeli interesuje Cię wysokie ISO to RP może rzeczywiście wystarczyć.
    Matryca RP ze słabym DR ustępuje konkurencji przy forsownej obróbce na niskich ISO.
    Przy ISO 1600 i więcej te różnice nie są dramatyczne - poniżej 0,8EV:
    http://www.photonstophotos.net/Chart...ony%20ILCE-7M3
    Jak już się wpatrywać w ten wykres to przy ISO6400-12800 matryca RP plasuje się miedzy A7II i A7III.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    http://www.photonstophotos.net/Chart...ony%20ILCE-7M3
    Jak już się wpatrywać w ten wykres to przy ISO6400-12800 matryca RP plasuje się miedzy A7II i A7III.
    Serio ? Twierdzisz tak na podstawie wyłącznie ww wykresu ? Ciut wyżej dałem porównanie realnego obrazka RP vs A7 III https://www.canon-board.info/threads...=1#post1404872 i zapewniam znając dogłębnie i organoleptycznie, że obrazek produkowany w RAW przez 5D mark I, mark II i mark III oraz ten z A7, A7 mark II i A7 mark III (fotografowałem tymi aparatami wiele lat) http://www.photonstophotos.net/Chart...6D%20Mark%20II z całą pewnością NIE plasuje się miedzy A7II i A7III. Matryce w 5D III, 6D i w RP są pięć lat w tył za DR z pierwszej A7. Co innego gdybyś porównywał do R-ki, ale tu już przesadziłeś. Najpierw sprawdź organoleptycznie a dopiero później wysuwaj wnioski co się za czym plasuje
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-02-2020 o 22:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •