Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

  1. #1

    Domyślnie Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Witam piszę jak w temacie CZY DA SIĘ wykorzystać aparat typu R do np fotografowania na ślubach lub innych imprezach?

    Czy jest jakiś model odpowiadający parametrom np 1DX i czy jak ktoś już posiada czy można od tych aparatów oczekiwać solidności?

    Interesuje mnie też jak z dostępnścią i wytrzymałością obiektywów. ?

    Po prostu chce wiedzieć czy takie coś sprawdzi się w firmie czy nie są to podobnych aparatów do Canon 80d gdzie mam wrażenie że wszystko jest z plastiku.

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Witaj. Aparatami canon nie da się od ładnych kilkunastu miesięcy robić żadnych zdjęć. Wszystkie zamieniły się w plastikowe atrapy (również te już wcześniej zakupione). Jeżeli chcesz zdjęcia robić musisz kupić sony. Jakikolwiek.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Właśnie dlatego przymierzałem się do 1dX albo 5d mk3 w miarę nie czuć tego że zamieniłeś PLN na PEHD ... ale koledzy nadmieniają że średnia to jest inwestycja więc szukam żeby dowiedzieć się czegoś o tym eos R bez lustra.
    Z tym że porównywałem sobie działanie teoretycznie nowszego d80 to już sam szmelc plastikowy.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Właśnie dlatego przymierzałem się do 1dX albo 5d mk3 w miarę nie czuć tego że zamieniłeś PLN na PEHD ... ale koledzy nadmieniają że średnia to jest inwestycja więc szukam żeby dowiedzieć się czegoś o tym eos R bez lustra.
    Z tym że porównywałem sobie działanie teoretycznie nowszego d80 to już sam szmelc plastikowy.
    Rozumiem, że robisz zdjęcia w dżungli lub na wojnie?

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Kolego Pawulon6, chyba nie wyczuwasz ironii . 1DX to jest pancerny aparat do zadań specjalnych. Do ślubów nie potrzebujesz takiej armaty, szczególnie że najlepsze lata ten egzemplarz ma już za sobą. Odpowiadając na pytanie z tematu, tak R-ką da się robić zdjęcia na ślubie. Problemem może być pojedynczy slot - jak Ci padnie karta na imprezie to masz problem. Jeżeli chcesz się zabezpieczyć bierz 5d4 - tam jest slot podwójny.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  6. #6

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Rozumiem, że robisz zdjęcia w dżungli lub na wojnie?
    Niekoniecznie ale mając solidną obudowę człowiek czuje że bebechy też będą solidne...

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Niekoniecznie ale mając solidną obudowę człowiek czuje że bebechy też będą solidne...
    Szczególnie w 1dx z 450 tys klapnieć, którego prawdopodobnie pokona (i przeżyje) mały bezlusterkowiec m50 zarówno w jakości obrazowania oraz af.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    A co powiecie na taki zestaw: Aparat canon eos rp Aparat Canon EOS RP Body + adapter EF-EOS R + obiektyw EF 24-70 f2.8 L usm2 ?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Właśnie dlatego przymierzałem się do 1dX albo 5d mk3 w miarę nie czuć tego że zamieniłeś PLN na PEHD ... ale koledzy nadmieniają że średnia to jest inwestycja więc szukam żeby dowiedzieć się czegoś o tym eos R bez lustra.
    Z tym że porównywałem sobie działanie teoretycznie nowszego d80 to już sam szmelc plastikowy.
    Witam Cię kolego. Nie wiem dlaczego piszesz o 80D, że to szmelc plastikowy ale zapewniam że nie jest taki. Przebył ze mną różne podróże i nie miałem z nim żadnych problemów. Przeżył mróz na Islandii oraz gorąco na plaży.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparat typu R w firmie / zastosowania.

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Z tym że porównywałem sobie działanie teoretycznie nowszego d80 to już sam szmelc plastikowy.
    Opowiadasz bzdury. Tym szmelcem ludzie robią niesamowite foty. Takie podejście jakie prezentujesz to czysty onanizm sprzętowy, nie mający nic wspólnego z fotografią i rzeczywistymi potrzebami.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •