Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

  1. #1

    Domyślnie Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    Witam mam do wyboru dwa aparaty opiszę wrażenia z oglądania;

    CANON 1DX cieżka puszka trochę martwią mnie obtarcia na dolnej części bez zadrapań ale lakier gdzieś "uciekł"
    przebieg 440 tyś ale wszystko sprawuje się OK
    Bateria jest jakaś zintegrowana i tylko jedna w zestawie, nie widziałem na allegro żadnych zamienników i to mnie martwi troche.
    Cena 5600zł

    CANON 5dmark 3 puszka piękna i bardzo utrzymany stan, ładny.
    podczas testów na rawach wyszły te zdjęcia jakoś wpadające w niebieski kolor.
    przebieg 150 tyś zdjęć ale nie jest to aparat zmęczony.
    cena 3500zł

    Parametry mają chyba identyczne ale gość twierdzy że ten 1dx to jak niebo a ziemia do 5dm3, poza wyglądem troche nie bardzo czuje tą różnicę. Jedynie tylko może z odsprzedażą tego 1dx kiedyś bym miał łatwiej...

    szkło do tego ma ten Pan L 24-70 f2.8 usm2

    z początku myślałem o kupnie samego obiektywu ale coś czuję że w moim canon 20d nie do końca będzie on wykorzystany w 100%.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Witam mam do wyboru dwa aparaty opiszę wrażenia z oglądania
    Znaczy, że zdjęć nie będziesz nimi robił i od razu postawisz w gablocie, bo ładnie wyglądają ?

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    CANON 1DX cieżka puszka trochę martwią mnie obtarcia na dolnej części bez zadrapań ale lakier gdzieś "uciekł"
    przebieg 440 tyś ale wszystko sprawuje się OK
    Bateria jest jakaś zintegrowana i tylko jedna w zestawie, nie widziałem na allegro żadnych zamienników i to mnie martwi troche.
    Cena 5600zł

    CANON 5dmark 3 puszka piękna i bardzo utrzymany stan, ładny.
    podczas testów na rawach wyszły te zdjęcia jakoś wpadające w niebieski kolor.
    przebieg 150 tyś zdjęć ale nie jest to aparat zmęczony.
    cena 3500zł

    Parametry mają chyba identyczne ale gość twierdzy że ten 1dx to jak niebo a ziemia do 5dm3, poza wyglądem troche nie bardzo czuje tą różnicę. Jedynie tylko może z odsprzedażą tego 1dx kiedyś bym miał łatwiej...

    szkło do tego ma ten Pan L 24-70 f2.8 usm2

    z początku myślałem o kupnie samego obiektywu ale coś czuję że w moim canon 20d nie do końca będzie on wykorzystany w 100%.
    Zasadniczo to dwa już zabytkowe aparaty. Z których 1Dx to wielki i ciężki kawał cegły a i 5D III swoje waży. Jeśli kupujesz na "wagę" to tak, kup 1Dx i z pewnością będziesz miał co targać ze sobą.

    Serio zapytam PO CO ? Dużo lepszym wyborem jest obecny EOS R. A za chwilę pojawią się R5 i R6 co spowoduje wyprzedaże i spadek ceny na R-kę. Mając 20D przechodząc na którykolwiek z Twoich wyborów pod względem obrazowania matrycy niewiele zyskasz. Jeśli stać Cię na Canona EF 24-70 mm f/2.8L II USM (tak napisałeś) to tym bardziej stać Cię na dobry aparat EOS R z obecnych czasów zamiast podanych reliktów przeszłości.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-02-2020 o 20:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    No, a jeżeli już stać Cię na ef 24-70 II to też go nie kupuj. Przecież jest RF. Jak wiadomo lustrzanki od kilku miesięcy nie nadają się do robienia zdjęć, a wcześniej projektowane szkła to złom. Tak poza tym to musi być canon? Przecież jest sony!

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    aparat po 400 000 wyzwolen , to tak jak samochod po przejechaniu 400 000 km.

    W kazdej chwili ma prawo cokolwiek odmowic posluszenstwa.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    400 000 to ma każde paserati z 150 000 na liczniku.

    A tak na poważnie dla 1DX i 5D3 wartosci 400K i 150K oznaczają wymianę migawki. Oczywiście moga pociągnąć kolejne 100-200K ale to może być loteria.

    Czyli do ceny dolicz wymianę migawki i pewnie gum w 1DX.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Re: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    Dzięki koledzy za szczere odpowiedzi.

    CANDAR:
    "Znaczy, że zdjęć nie będziesz nimi robił i od razu postawisz w gablocie, bo ładnie wyglądają ? "
    Nie, zdjęcia akurat robię często i są to najczęściej samochody z dekoracjami ślubnymi lub przedmioty do sklepu internetowego. Mój 20d ma kilka wad mniędzy innymi takie że na tym mini ekraniku nie zawsze np widać czy zdjęcie jest ostre potem zgrywam na komputer i jest słabo. Poza tym jest jeszcze większym reliktem niż 1dx.
    Kiedyś przymierzałem się do zdjęć na ślubie i po dwóch zleceniach zrezygnowałem ponieważ 20d nie jest sprzętem wystarczającym do tego typu zdjęć zarobkowych.
    Największa wada jaką do tej pory obserwuje to fotografując np białe auto jest przechodzenie kolorów. Nawet na głupim smartfonie na miniaturkach takiego efektu nie widać.
    Coś jakby poświata z maski zachodzi na kolor np zderzaka. Dodałem tam taki załącznik jak to wygląda (biały kolor z maski dociera do znaczka audi) ale generalnie temat tego zdjęcia nie jest tematem wątku.

    +
    "to tym bardziej stać Cię na dobry aparat EOS R z obecnych czasów zamiast podanych reliktów przeszłości. "
    Nie jestem przyspawany do tych dwóch aparatów dlatego bardzo bym prosił o rozwinięcie tematu na jakie modele ewentualnie można zwrócić uwagę. Interesuje mnie sprzęt do 10 000zł i żeby był na dłuższy czas. Jeżeli idzie o wspomniany EOS R to można spodziewać się zdjęć na poziomie tych z 1DX? I jakie to są modele, na jakie warto zwrócić uwagę.

    TOMFOOT:
    "No, a jeżeli już stać Cię na ef 24-70 II to też go nie kupuj. Przecież jest RF. Jak wiadomo lustrzanki od kilku miesięcy nie nadają się do robienia zdjęć, a wcześniej projektowane szkła to złom. Tak poza tym to musi być canon? Przecież jest sony! "
    Nie generalizuje że musi być canon ale jest to przynajmniej sprzęt na jakim zawsze mogłem polegać. Nie było w mojej historii fotografii od chyba 10 lat przypadku żeby chociażby jakakolwiek klatka na karcie CF była nieczytelna.
    Natomiast kupiłem model Nikona chyba to był d600 z różnymi bajerami typu robienie filmow hd i inne bzdury po czym po świetnej sesji wyskoczył niespodziewany error i wykasowało automatycznie całą kartę.
    Na szczęście szybko znalazłem kupca na tego nikona i tak moja przygoda z innymi markami się zakończyła.

    Mimo że canon 20d nie ma filmow i innych tego typu to czuje że jest to marka na której mogę polegać i czuje się bezpiecznie.

    Proszę o jakieś propozycje ewentualnie jeżeli idzie nawet o sony? Obecnie jest tyle sprzętu że tak czuje oczywiście - świeżak może zaginąć
    Załączone miniatury Załączone miniatury audi023.JPG  

    Ostatnio edytowane przez Pawulon6 ; 04-02-2020 o 13:51

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    R ma matryce nowej generacji. R ma też inny AF i tutaj też wygrywa. Kupowanie starego kloca, który już zarobił na siebie do statycznych zdjęć nie w dżungli nie ma sensu. Przy 10k wybralbym R... Z drugiej strony jak nie masz szkieł do Canona FF to może być i dowolny inny system...

  8. #8

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    Mam tylko kilka szkieł do croppa, 50mm ef1.8 i efs 10-18 f4.5, 30-70 3.0 i kilka kitowych.

    I z tego co mniej więcej czytam to wersja R przyjmie wszystkie te szkła przez redukcje ale może ten obiektyw 24-70L2USM f2,8 też by był dobry do R-ki

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    Cytat Zamieszczone przez Pawulon6 Zobacz posta
    Mam tylko kilka szkieł do croppa, 50mm ef1.8 i efs 10-18 f4.5, 30-70 3.0 i kilka kitowych.

    I z tego co mniej więcej czytam to wersja R przyjmie wszystkie te szkła przez redukcje ale może ten obiektyw 24-70L2USM f2,8 też by był dobry do R-ki
    Czyli masz obiektywy, które rozpadają się w rękach i jakoś się nie rozpadły a chcesz kupić aparat do wbijania gwoździ bo boisz się, że niższe korpusy się rozpadną. Ani R ani 80d się nie rozpadną. Nie bój się. Aby podłączyć to co masz do R to musisz mieć adapter - a i tak z tego nada się w zasadzie 50mm. Reszta tylko w crop mode. EF24-70 też wymaga adaptera i jego zaleta jest taka, że używkę można kupić w dobrej cenie bo sporo osób chce je wymienić na szkło z natywnym bagnetem R czyli RF.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    Aparaty z przebiegiem 400 000 i 150 000 wyzwolen od jednej osoby byly z pewnosciy wykorzystywane zarobkowo.

    tak jak nie kupuje sie samochodu od taksowkarza , tak nie kupuje sie aparatow od kotleciarza.
    szuka sie u hobbistow, ktorzy obchodza sie ze sprzetem jak z jajakiem i co pare lat zmieniaja na lapszy.

    Fotograf zarobkowy sprzedaje sprzet , poniewaz przeczuwa , ma takie wrazenie , ze jego dni dobiegaja konca.
    W przeciwnym wypadku uzywalby dalej , gdyz to najtaniej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •