Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

  1. #11

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    Święte słowa BECHAMOT

    Teraz po doktoryzowaniu zastanawiam się nad takim bezlusterkowym sony A7 mark 3 i canon 5d mark4. Czyli aparaty do 7k.

    Musze na żywo poglądać tego a7 bo ogólnie z sonym nie miałem nic wspolnego Chyba że jako kino domowe

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    @Pawulon6 - nie kupuje się aparatów dożywotnio. No chyba, że "legendarny", "klasyczny" itp.
    Zawsze warto brać pod uwagę zastosowania, cenę, stan konkretnego egzemplarza (i swoje osobiste szczęście).
    Co z tego, że kupisz idealnie wyglądającą lustrzankę, od hobbysty, mającą na liczniku 20tys. zdjąć, jeśli po 2 tygodniach padnie Ci płyta główna, lub (ogólnie) "komora lustra"? Z drugiej strony sam pisałeś o sprzęcie z przebiegami grubo ponad 100tys. zdjęć, a to znaczy, że ktoś go używał zawodowo, i nie zmieniał po zrobieniu np. 30tys., jeśli nie miał takiej potrzeby, bo sprzęt po prostu działał. Owszem, ryzyko padnięcia sprzętu mającego 1 000 000 klatek (jakiś czas temu autoryzowany serwis Canona pochwalił się na fb, że robili przegląd i czyszczenie 5d mk III mającego przestrzelone ponad 1 600 000 bez naprawy) jest większe niż takiego mającego 10 000 klatek, ale wartość jednego i drugiego, gdybyś chciał kupić, jest też inna.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    w dslr o duzym przebiegu np rzedu 450 k wystepuje juz zuzycie lozyskowania Lustra i lusterek odchylajacych - pojawiaja sie wieksze luzy.
    skutkuje to wiekszymi bledami AF.

    150 k dla mk3 i 450 k dla d1x to jest raczej duzo.
    mozna sie skusic jesli ceny sa okazyjnie niskie , np mk3 ponizej 2500 pln , d1x ponizej 5000 pln .

    Serwisy chetnie pokazuja Lustra o przebiegu 1000 000 wyzwolen , ale milcza gdy Maja wymiane migawki po 40 000 bo i to sie zdaza.

    Jesli robi sie pare zdjec na rok to oczywiscie aparaty moga funkcjonowac jeszcze lata , ale jesli chcesz uzywac intensywniej- sytuacja wyglada juz inaczej. NIkt nie wie czy sie zepsuje jutro , czy za pare lat , ale nazywana w tym watku cena nie wydje mi sie przekonywujaca.

    w opisanej systuacji , jestem zdania , ze wiecej pociechy badzie mial z a7iii nowego , niz ze starego d1x w porownywalnej cenie.
    a7iii spokojnie zabezpieczy przyszlosc na najblizsze 10 lat a i wygodniejszy w noszeniu calosci sprzetu , gdyz mniejszy i lzejszy - do tego stabilizacja kazdego opbiektywu - kolosalne znaczenie praktyczne .
    ewentualnie R - ktory winen za kilka tygodni staniec , jesli rzeczywiscie pojawi sie jego nastepca w lutym .

  4. #14

    Domyślnie Odp: Dwa Aparaty do wyboru który wybrać? 1dx eos i drugi 5d mk3

    Dzięki koledzy za porady podpowiedzi już wybrałem sprzęt dla siebie. Bardzo mi wszystkie podpowiedzi pomogły.

    1. Kupiłem aparat nowy z gwarancją.
    2. Pełna klatka oraz coś świeższego tak jak mi chodziło.
    3. Wybór padł na nikon d610.
    Tak się złożyło że znajomy dostał go jako "nówkę" po reklamacji starego D600, przebieg klatek słownie "zero". Teraz już kupił jakiegoś nikona Z.
    W Zestawie dostałem stałkę oryginał nikon 50mm o świetle 1.8 i już widzę że stałka w FF to co innego niż crop.

    Dwa dni testów i po pierwsze w końcu widzę na wyświetlaczu które zdjęcie ewentualnie nie domaga nie tak jak w 20d ;-)

    Cały zestaw kosztował mnie 3000zł razem z 3x karta pamięci 32gb, kable, ładowarki, bateria, obiektyw.

    w zestawie jeszcze szkiełko na obiektyw. Nie fotografuję grobowców więc osiągnąłem pewnego rodzaju kompromis ceny do jakości
    Ostatnio edytowane przez Pawulon6 ; 12-02-2020 o 21:37

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •