Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jakie modele jako uzupełnienie

  1. #1

    Domyślnie Jakie modele jako uzupełnienie

    Witam,

    W tej chwili posiadam Eos 6D MK II, z obiektywem Canon 50mm 1.4f USM, lampa YN568 EX III
    Po wielu latach wracam do fotografii i chciałbym uzupełnić szklarnię.

    Fotografuję głównie reportaże, street, wydarzenia ludzi, ale do końca nie wiadomo na czym stanie, najchętniej wykonywałbym sesje oraz portrety.


    Zastanawiam się nad następującymi opcjami:

    1. zmiennoogniskowy od umiarkowanie szerokiego do 70-75 z świtałem 2.8
    2. Stałoogniskowy 35mm 1.4
    3. Stałoogniskowy 85mm 1.4
    4. Canon 80-200 USM 2.8

    Takie obiektywy chodzą mi po głowie, na tą chwilę budżet ok 3000-3500tyś, celuję w używane szkła.
    Sukcesywnie będę sobie ten zestaw rozbudowywał ale proszę o sugestię co będzie lepsze w pierwszej kolejności oraz o podanie ew modeli.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Cytat Zamieszczone przez Razill Zobacz posta
    co będzie lepsze w pierwszej kolejności oraz o podanie ew modeli.
    a czego ci brakuje? odpowiedz sobie i to kup
    to "uzupelnienie" przy jednym obiektywie brzmi infantylnie
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Jakie modele jako uzupełnienie

    Cytat Zamieszczone przez Razill Zobacz posta
    Witam,

    W tej chwili posiadam Eos 6D MK II, z obiektywem Canon 50mm 1.4f USM, lampa YN568 EX III
    Po wielu latach wracam do fotografii i chciałbym uzupełnić szklarnię.

    Fotografuję głównie reportaże, street, wydarzenia ludzi, ale do końca nie wiadomo na czym stanie, najchętniej wykonywałbym sesje oraz portrety.


    Zastanawiam się nad następującymi opcjami:

    1. zmiennoogniskowy od umiarkowanie szerokiego do 70-75 z świtałem 2.8
    2. Stałoogniskowy 35mm 1.4
    3. Stałoogniskowy 85mm 1.4
    4. Canon 80-200 USM 2.8

    Takie obiektywy chodzą mi po głowie, na tą chwilę budżet ok 3000-3500tyś, celuję w używane szkła.
    Sukcesywnie będę sobie ten zestaw rozbudowywał ale proszę o sugestię co będzie lepsze w pierwszej kolejności oraz o podanie ew modeli.
    Jak na razie, to za wymienioną kwotę kupisz najwyżej jedno z ww. szkieł. Vide chociażby ceny Canon 24-70 mm f/2.8 L II EF USM https://allegro.pl/kategoria/obiekty...3-ele-1-2-1127 bo pierwszą wersję z 2002 bym sobie na twoim miejscu odpuścił.

    Krótko pisząc celując w szkła z f/1.4 wchodzisz w zakres cen > od Twojego budżetu. No chyba, że zamierzasz budować system na muanualnych samyangach.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 31-01-2020 o 13:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Dokładnie jak wspomniałem chciałbym zakupić teraz jedno szkło potem kolejne, narazie najmniej potrzebny jest mi szeroki kat. Zastanawiam się właśnie nad 24-70 ale prawdę powiedziawszy 50 może wystarczyć, Ew myśle o 35 do szerszego reportażu. Myślałem nad sigma 85 tylko zastanawiam się czy nie za szeroko bo chciab używać jej do portretu i tu może byłby lepszy 70-200 lub coś podobnego

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Cytat Zamieszczone przez Razill Zobacz posta
    Dokładnie jak wspomniałem chciałbym zakupić teraz jedno szkło potem kolejne, narazie najmniej potrzebny jest mi szeroki kat. Zastanawiam się właśnie nad 24-70 ale prawdę powiedziawszy 50 może wystarczyć, Ew myśle o 35 do szerszego reportażu. Myślałem nad sigma 85 tylko zastanawiam się czy nie za szeroko bo chciab używać jej do portretu i tu może byłby lepszy 70-200 lub coś podobnego
    Na początek to bym pomyślał o Canonie EF 24-70 mm f/2.8 L II USM (ceny używek ładnie spadły, bo wszyscy rzucili się na szkła RF . Kolejne przydatne szkło to 85 mm. Do portretu zdecydowanie ogniskowa 85 mm wystarczy (nigdy nie widziałem potrzeby zakupu EF 135 f/2,0) a do wyboru masz dwa fajne szkła: tanie i dobre EF 85 1.8 za 1k zł (polecam) oraz L-kę 85 EF 1.2 II, która również zeszła już poniżej 4k zł (polecam). Jeśli na początek zakupisz jak wyżej Ef 24-70 2.8 to ogniskową 35 mm będziesz miał w gratisie. Sprawdzisz sobie , czy aż tak bardzo potrzebujesz światła f/1.4 bo MZ o ile nie pracujesz w ciemnym kościele to nie będziesz takowej potrzebował. Co do EF 70-200 f/2.8 to nie jest obiektyw stricte portretowy. Bardziej na wybiegi (tam nawet ma za krótki zakres zooma), gdzie trzeba szybko kadrować postać i robić zbliżenia. Mówiąc szczerze nie wiem czy aż tak bardzo go potrzebujesz. MZ całkowicie wystarczy do Twoich celów EF 70-200 f/4 IS.

    BTW - swego czasu pozbyłem się EF 24-105 na rzecz sigmy Art 35 1.4, ale to Ty decydujesz co będzie Tobie potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 31-01-2020 o 16:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Cytat Zamieszczone przez Razill Zobacz posta
    Witam,

    W tej chwili posiadam Eos 6D MK II, z obiektywem Canon 50mm 1.4f USM, lampa YN568 EX III
    Po wielu latach wracam do fotografii i chciałbym uzupełnić szklarnię.

    Fotografuję głównie reportaże, street, wydarzenia ludzi, ale do końca nie wiadomo na czym stanie, najchętniej wykonywałbym sesje oraz portrety.

    Skoro nie wiesz na czym stanie to nie do końca potrzebujesz. Sprzęt kupujesz z chwilą potrzeby i tyle. Dziś to żaden problem. Jak Candar radzi - bierz używki na Alegro. W zasadzie ze stałek masz tylko do wyboru 35 od sigmy lub canona 85 1.8. Sprawdzasz, robisz i sam stwierdzasz czy potrzebujesz czy nie. Jak tak to Sigmę zostawiasz, bo nic nie znajdziesz lepszego, a 85 wymieniasz na coś lepszego - a jest tego trochę na rynku. 24-70 to dobry pomysł, bo sam z czasem stwierdzisz czy chcesz iść w stalki i będziesz wiedział jakie masz ulubione ogniskowe.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Z pewnością masz racje, myśle ze zostanę przy stalkach bo już się przyzwyczaiłem kiedyś, 35 sigmy wyglada zachęcająco a co proponujesz jako 85 znalazłem https://m.olx.pl/oferta/sigma-85-mm-...ition=6&page=1

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Cytat Zamieszczone przez Razill Zobacz posta
    Z pewnością masz racje, myśle ze zostanę przy stalkach bo już się przyzwyczaiłem kiedyś, 35 sigmy wyglada zachęcająco a co proponujesz jako 85 znalazłem https://m.olx.pl/oferta/sigma-85-mm-...ition=6&page=1
    Z tą sigmą to tak troche ryzykownie. Dawne modele miały spore problemy z ustawianiem ostrości. Ja już Sigma to wersja 85 1.4 Art ale to strasznie wielki i ciężki obiektyw. Popatrz jeszcze na tamrona 85 1.8 którego wiele osób chwali.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Waga i wielkość do zniesienia bardziej zastanawia mnie cena wersji art, czytałem testy tej sigmy i raczej pochlebne się wypowiadają ludzie tez raczej chwalą ale wiadomo racja jest jak doopa każdy ma swoją. Sigma podoba mi się właśnie przez ta wielkość(spora łapa) ?

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Cytat Zamieszczone przez Razill Zobacz posta
    Z pewnością masz racje, myśle ze zostanę przy stalkach bo już się przyzwyczaiłem kiedyś, 35 sigmy wyglada zachęcająco a co proponujesz jako 85 znalazłem https://m.olx.pl/oferta/sigma-85-mm-...ition=6&page=1
    Ta, jasne. Już po tym opisie bym jej nie brał A seria EX nie była dobra (miałem trzy sigmy EX o różnych ogniskowych), bo często w DSLRach te szkła miały BF/FF . Niektóre "dobre" nawet trafiały do dwóch metrów, ale dalej to była już loteria.

    To nie tylko moja opinia o tym szkle:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sigma 85.JPG
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	3790

    Obecnie nic poniżej Arta sigmy bym nie kupił a i tak warto przestrzelić kilka szkieł przy puszkach DSLR, aby trafić taką trafiająca w punkt

    Pisałem wyżej jakie masz 85 systemowe, zrób jak uważasz A widzę, że koniecznie chcesz się pozbyć kasy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 31-01-2020 o 19:34
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •