Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Jakie modele jako uzupełnienie

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Jak dla mnie to są obiektywy, które przyciągają bo warto by je mieć, bo zajebiście wyglądają, jak Canon 24-70 i 70-200 L-ki.
    Sam bym sobie kupił 70-200 2.8 II IS ale po co? Tylko dla faktu posiadania. No może bym strzelił parę fotek bo szkoda żeby leżał. Ale jak się poczyta opinię to ciężki kloc. To co mam w zupełności wystarcza do tego co robię.
    Jak masz kasę to kupuj co chcesz i testuj. Jak masz potrzebę kupić bo brakuje światła/szerokości to wiesz o kupić.
    Canon -> Fuji

  2. #12

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ta, jasne. Już po tym opisie bym jej nie brał A seria EX nie była dobra (miałem trzy sigmy EX o różnych ogniskowych), bo często w DSLRach te szkła miały BF/FF . Niektóre "dobre" nawet trafiały do dwóch metrów, ale dalej to była już loteria.

    To nie tylko moja opinia o tym szkle:
    Załącznik 3790

    Obecnie nic poniżej Arta sigmy bym nie kupił a i tak warto przestrzelić kilka szkieł przy puszkach DSLR, aby trafić taką trafiająca w punkt

    Pisałem wyżej jakie masz 85 systemowe, zrób jak uważasz A widzę, że koniecznie chcesz się pozbyć kasy.
    Szanuję twoje zdanie, w takim razie popatrzę na systemowe 85 i 35, może coś wypatrzę ciekawego.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    A co powiecie na takie rozwiązanie:
    https://www.olx.pl/oferta/sigma-art-...tml#b6ae29e604
    W kąplecie z moją 50 i 85 pokrywa cały zakres jaki potrzebuje.
    Pytanie tylko jak sprawuje się ten obiektyw i czy jest sens dla szerokiego kąta poświęcanie światła, aczkolwiek 1.8 to wciąż "jasno"

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Jakie modele jako uzupełnienie

    Cytat Zamieszczone przez Razill Zobacz posta
    A co powiecie na takie rozwiązanie:
    https://www.olx.pl/oferta/sigma-art-...tml#b6ae29e604
    W kąplecie z moją 50 i 85 pokrywa cały zakres jaki potrzebuje.
    Pytanie tylko jak sprawuje się ten obiektyw i czy jest sens dla szerokiego kąta poświęcanie światła, aczkolwiek 1.8 to wciąż "jasno"
    No niestety to zły wybór. Masz pełnoklatkowego 6D MK II a ww. Sigma A 18-35 mm f/1.8 DC HSM przeznaczona jest wyłącznie na mniejsze matryce APS-C (na FF będzie winietować). Krótko pisząc oznaczenia w Sigmie DC  — to konstrukcje budowane z myślą o lustrzankach cyfrowych z matrycami formatu APS-C. Mają one niewielkie rozmiary i niedużą masę, jednak nie nadają się do wykorzystania z pełnoklatkowymi korpusami. Do 6d MK II musisz szukać sigm z oznaczeniem DG , czyli pod pełną klatkę np. Sigma Art 14-24 mm f/2.8 DG HSM (polecam).

    Jeśli jednak uparcie szukasz niedrogiego (bo widzę, że natywnych szkieł Canona skutecznie unikasz) w miarę jasnego uniwersalnego zooma z większym zakresem masz takowe w ofercie Tamiego np. Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2 albo Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD .
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-02-2020 o 00:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •