Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

  1. #1

    Domyślnie Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    Jak się objawia uszkodzenie? Po podłączeniu, system, komputer go nie wykrywa. Nagle padł. Mam tam sporo wartościowych zdjeć które chciałbym odzyskać - pytanie tylko jak to zrobić, skoro dysk nawet nie powstaje?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    1-odpalasz komputer
    2-google
    3-odzyskiwie danych
    4-czytasz/wybierasz
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3

    Domyślnie Odp: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    Komputer nie wykrywa w ogóle dysku, czy tylko partycji?
    Ktoś kto ma odpowiednie narzędzia (sprzęt i oprogramowanie) prawdopodobnie odzyska dane, ale tanio nie będzie.
    Sam raczej nic nie zrobisz. No może poza kupnem jakiegoś dodatkowego dysku, NASa i robieniu kopii zapasowych tego co zostało.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    Odpalasz jakiegoś linuxa z usb/cd (Może być np. SystemRescue albo knoppix bo mają dużo różnych narzędzi na tego typu przypadki, ale chyba zwykłe ubuntu też ma wszystko co trzeba). Najpierw sprawdzasz, czy w ogóle system widzi dysk, potem podstawowa diagnostyka za pomocą smartctl, jeśli cokolwiek da odczytać z dysku to ddrescue, testdisk, photorec mogą Ci pomóc odzyskać to co da się odczytać. Jeśli dysku nie widać, albo nie daje rady nic z niego przeczytać, to chyba trzeba skorzystać z pomocy kogoś kto się tym profesjonalnie zajmuje.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    Tak, komputer nie wykrywa w ogóle dysku. Po podłączeniu nic się nie dzieje. Wiec trzeba się do niego dobrać w jakiś inny sposób.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    Jeśli dysk jest niewidoczny, to prawdopodobnie dane na nim są, uszkodzony jest kontroler.
    Firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych, które mają odpowiedni sprzęt, podłączają interfejs za kontrolerem - do kości flash i je odczytują. Następnie odpowiednim oprogramowaniem z odczytanych danych odbudowują strukturę dysku i zgrywają odzyskane dane. To tak w skrócie. Pytanie ile dla Ciebie warte są utracone dane, bo odzyskiwanie z Ssd nie jest tanie. Gdy się interesowałem tematem, to podstawowy interfejs z oprogramowaniem do Ssd zaczynał się od około 10k PLN + Vat.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    Cytat Zamieszczone przez ezzo Zobacz posta
    Tak, komputer nie wykrywa w ogóle dysku. Po podłączeniu nic się nie dzieje.
    To, ze po podłączeniu nic sie nie dzieje jest Twoim jednynym sposobem na wyciągniecie wniosku, ze komputer nie wykrywa dysku?

    Windows? Linux?

    W menadżerze urzadzeń cisza? fdisk/lusub?/dmesg?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    Cytat Zamieszczone przez ezzo Zobacz posta
    Tak, komputer nie wykrywa w ogóle dysku.
    Jak stwierdziłeś, że nie wykrywa? W biosie dysk widać?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    W takich przypadkach w pierwszej kolejności otwieram komputer i sprawdzam, czy wszystkie wtyczki i kable dobrze "siedzą". Jak to jest w porządku, postępujemy według rad Kolegów wyżej.
    Jak mówi mój znajomy "Pierwsze przykazanie serwisanta: urządzenie włączone lepiej działa". W 3 na 4 razy pomaga.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku SSD?

    Ja ostatnio miałem taki ciekawy przypadek, że zewnętrzny dysk SSD nie chciał mi odpalić na stacjonarce, a po podłączeniu do laptopa syna poszedł bez problemu. Sugeruje również spróbować na innym kompie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •