Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Drukarka laserowa kolora a koszta eskploatacji

  1. #1

    Domyślnie Drukarka laserowa kolora a koszta eskploatacji

    Zastanawiam się nad zakupem jakiejś drukarki laserowej - najlepiej gdyby to był jakiś Canon. Pytanie tylko jak to wygląda w praktyce z kosztami materiałów eskploatacyjnych? Czy rzeczywiście jest taka droga w użytkowaniu? Bo jeżeli tak, to się trochę nie opłaca i lepiej zlecać to w drukarniach online?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Drukarka laserowa kolora a koszta eskploatacji

    drukarka laserowa ma bezsprzecza zalete tylko w jednym przypadku.

    jesli drukujesz zdjecia z dluzszymi przerwami, nieregularnie - np przerwa rzedu paru miesiecy.

    toner nie wysycha . w drukarce atramentowej , naboje moglyby wyschnac w tym czasie.


    jesli porownasz ceny oryginalnych naboi do drukarki atramentowej to koszt exploatacji laserowej wyjdzie nizej.

    za to jakosc wydruku z laserowej jest nizsza.

    jesli w d. atramentowej zastosujesz tusze nieoryginalne , beda one tansze od oryginalnych , jakosc druku moze byc wciaz dobra , ale z trwaloscia druku moga byc problemy. w tanich tuszach kolor potrafi wyraznie wyblec w ciagu paru miesiecy. Trzeba dokladnie rozeznac jakie tansze tusze sa trwalsze.


    jesli zamierzasz drukowac regularnie , to raczej zalecalbym atramentowa.
    Sa na tyle tanie , ze na codzien do wydrukow zwyklych np tekstowych mozna poslugiwac sie tania drukarka z tanimi tuszami , zas do fotografi ta lepsza z drogimu tuszami.
    Co do ceny , to raczej per saldo Labor wychodzi taniej.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Drukarka laserowa kolora a koszta eskploatacji

    Warto dodac jeszcze że do drukarek laserowych kolorowych idą 4 tonery - a nie jeden, jak to ma miejsce w przypadku drukarki monochromatycznej. W związku tym, koszt materiałów eksploatacyjnych trzeba pomnożyć przez cztery. Oznacza to w dużym skrócie, że nie ma innej rady, jak inwestować w zamienniki takich tonerów.
    Przed zakupem danego modelu sprawdź jeszcze ceny zamienników, np tutaj: https://dobretonery.pl/tonery-i-bebn...c-298_301.html

  4. #4

    Domyślnie Odp: Drukarka laserowa kolora a koszta eskploatacji

    Miałem taką samą kwestię do przemyśleń. Wyszło mi, że laserowa będzie droższa i jakość wydruku nieco gorsza. Nie wiem jak jest z nieoryginalnymi tonerami ale tusze do drukarki to tylko oryginalne. Na szczęście pojawiły się drukarki typu EcoTank w których koszty wydruku są po prostu bezkonkurencyjne.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #5
    Bywalec Awatar mssk
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    52
    Posty
    244

    Domyślnie Odp: Drukarka laserowa kolora a koszta eskploatacji

    A co chcesz na niej drukować i na jakich papierach?
    Ile planujesz na drukarkę przeznaczyć?
    Regulamin pkt 8.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Drukarka laserowa kolora a koszta eskploatacji

    Eco tank jest tani rzeczywiscie, ale.... Epson.

    Po ilus tam wydrukach nagle pojawil mi sie komunikat. Koniecze serwisowanie - czyszczenie wanny .
    Drukarka softwarowo zostala wylaczona . Nalezalo ja odeslac do serwisu. Gdzie ten serwis ? Koszt wysylki i serwisu to pewnie z 50 % ceny drukarki , wiec machnalem reka , kupilem nowa. Okazuje sie, ze moj model nieprodukowany , tusze do nowego nie pasuja , powedrowaly wiec na smietnik.

    NIe wiem jak w wypadku eco tank , ale wypadaloby wyjasnic czy cos takiego tez moze wystapic?

    Tzn po ilus tamn wydrukach drukarka wymaga serwisowania - czyszczenia wanny.
    Sa jakies tutoriale jak to samemu mozna zrobic , sa jakies kombinacje czy klucze odblokowujace drukarke - ale to uciazliwe i czasochlonne.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Drukarka laserowa kolora a koszta eskploatacji

    Jak przedmowcy - nie wiem ile, co i jak czesto bedziesz drukowal. Ja mam w domu dwie uzywane (kupione jako uzywane) drukarki laserowe. Kolorowa i czarna. Przy tym co drukuje (max 200 stron na rok) to kosztow prawie nie ma. Kiedys mialem atramentowa (po 10 latach, teraz, pewnie sa juz lepsze) ale ciagle mialem problem zatkanymi dyszami, brudzeniem itp. W laserowych czasem mozna po prostu dosypac proszku i dziala bez zadnych blokad dalej. Wtedy koszty sa naprawde niskie. Ciekawe ile kosztuje przesylka z labu? Na kilkaset stron pewnie sie oplaci ale na kilka juz nie...
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •