Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

  1. #1

    Domyślnie Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    Dobry wieczor

    Jakis czas temu zauwazylem ze w moim szkle samoczynnie wysuwa sie tubus. Przy zdjeciach "na wprost" nie jest to wielkim problemem ale robienie zdjec z obiektywem skierowanym w dol albo gore staje sie bolem w tylku. Zanioslem go do naprawy. Dostalem wycene. Przykucnelem. 1/3 wartosci nowego 24-105 mark II. Pytanie za 100 punktow. Czy luzny tubus moze miec wplyw na ostrosc obiektywu?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    Podklej taśmą izolacyjną i po temacie

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    a co z ostroscia?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    Cytat Zamieszczone przez vlad_tepes28 Zobacz posta
    Przykucnelem
    Opisz dokładnie co zrobiłeś i czy jest to bardzo bolesne.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    Wg mojej wiedzy wysuwający się tubus C 24-105 L to jego zwykła przypadłość. Mój tez tak miał. Co z ostrością to nie jest chyba pytanie do nas, tylko sam sobie odpowiedz
    Pogorszyła się jak zauważyłeś, że się zaczął wysuwać?

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    Zawsze wysuwane będą się wysuwać, gdy skierowane w dół. W pompce 28-300L jest odpowiedni ring którym można regulować "docisk" i zablokować wysunięcie. 24-105 mimo poluzowania wciąż jest solidną konstrukcją, niestety wysuwanie będzie występować, nie powinno się tego kojarzyć z jakością fotek, to zbyt pancerna konstrukcja (o ile wysuwanie nie jest konsekwencją potraktowania obiektywu w sposób niegodny).

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    Trzeba zdemontowac tubus, w ktorym jest wklejona tasma stanowiaca slizgacz stabilizujacy wysuwajacy sie tubus i podkleic pod niego cieniutka warstewke dwustronnie klejaca , po czym wkleic te tasiemke z powrotem, albo wkleic nowa tasiemke filcowa, ktora przywroci funkcje hamulca dla tubusa zoomu. Operacja nie wiaze sie z dodatkowymi regulacjami , gdyz nie rusza sie samego ukladu optycznego.

  8. #8

    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Wrocław\Sztokholm
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    Cytat Zamieszczone przez vlad_tepes28 Zobacz posta
    Dobry wieczor

    Jakis czas temu zauwazylem ze w moim szkle samoczynnie wysuwa sie tubus. Przy zdjeciach "na wprost" nie jest to wielkim problemem ale robienie zdjec z obiektywem skierowanym w dol albo gore staje sie bolem w tylku. Zanioslem go do naprawy. Dostalem wycene. Przykucnelem. 1/3 wartosci nowego 24-105 mark II. Pytanie za 100 punktow. Czy luzny tubus moze miec wplyw na ostrosc obiektywu?
    Witam,czy udało ci się rozwiązać problem?mam dokładnie taki sam,dzwoniłem do serwisu,powiedzieli ze to prowadnica jakaś i ze kosztuje max-800zł,to nie jest jeszcze tak dużo,o ile to jest to samo.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    jest jeszcze jeden dość trywialny (ale upierdliwy) sposób na tą standardową przypadłość tego obiektywu (ten typ tak ma) - opaska gumowa może też być gumową bransoletką można założyc na obiektyw w okolice pierścienia ogniskowej i nie bedzie sie wysuwać - kilka złotych na aledrogo

    co z ostrością wysuwanie powoduje pierścień ogniskowej - parafokalność tego obiektywu jest niezła (znaczy jest prawie parafokalny) ale jednak to mit (pewnie trzeba by zapłacić nie 2000zł a 2000ojro) i płaszczyzna ostrości się zmieni przy zmianie ogniskowej - wiem bo próbowalem - znaczy testowałem parafokalność tego obiektywu
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-05-2020 o 13:37

  10. #10

    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Wrocław\Sztokholm
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM - wysuwajacy sie tubus

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jest jeszcze jeden dość trywialny (ale upierdliwy) sposób na tą standardową przypadłość tego obiektywu (ten typ tak ma) - opaska gumowa może też być gumową bransoletką można założyc na obiektyw w okolice pierścienia ogniskowej i nie bedzie sie wysuwać - kilka złotych na aledrogo

    co z ostrością wysuwanie powoduje pierścień ogniskowej - parafokalność tego obiektywu jest niezła (znaczy jest prawie parafokalny) ale jednak to mit (pewnie trzeba by zapłacić nie 2000zł a 2000ojro) i płaszczyzna ostrości się zmieni przy zmianie ogniskowej - wiem bo próbowałem - znaczy testowałem parafokalność tego obiektywu
    Witam,widziałem filmik z ta opaską na YouTube,proste i tanie rozwiązanie,ciekawi mnie tez sposób przedstawiony przez Jelcyka,trzeba się zastanowić który sposób wybrać.Naprawa raczej odpada bo jeśli ma ta przypadłość wrócić za rok lub dwa to się po prostu nie opłaca .pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez balcerz ; 06-05-2020 o 14:24

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •