Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

  1. #1

    Domyślnie Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Witam, jestem przed wyborem pierwszego aparatu mam na oku kilka egzemplarzy:
    - EOS 6D ~2500zł
    - EOS 6D mk2 ~4000zł
    - EOS 5D mk3 ~4000zł
    Takie ceny ze względu, że udało mi się znaleźć takie sztuki z przebiegiem poniżej 50/40 tyś.
    Do 6D od razu mogę dokupić jakieś 2 obiektywy myślałem nad Tamronie 70-200/300mm (używany) i jakiś 50mm.
    Do 6D mk2 i 5D mk3 muszę jeszcze dozbierać 1000zł oraz do jakiegoś obiektywu.

    Nie mam sprecyzowanych typów fotografii gdzie go będę używał- na pewno będzie to fotografia krajobrazu-amatorska, oraz astrofotografia (z użyciem teleskopu na eq-3-2)

    Inne aparaty też wchodzą w grę również Nikona

    Mile widziane argumenty.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    a po co ci taki aparat?
    jest duży, ciężki i nieporęczny
    kup sobie takiego ricoha albo sony rx i będziesz bardzo zadowolony
    bo kupić "jakiś" obiektyw nie wystarczy
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Ja sprzedałem 6D mk1. Aparat świetny pod warunkiem umiejętności używania jedynie centralnego punktu ostrzenia.
    Moim zdaniem z tych, które wymieniłeś, wybierz pomiędzy 6D mk2, a 5D mk3.
    Dozbieraj do dobrego obiektywu i będzie OK.
    Choć w cenie już od 4500 można kupić bezlustro RP.
    Sam stoję przed podobnym wyborem, poza obiektywami, ale ja mam inne preferencje co do samej fotografii, więc w moim przypadku biorę pod uwagę właśnie RP.

  4. #4
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Brałbym EOS'a RP, chociaz nie wiem czy do astrofrografii sie nadaje. Zdaje sie EOS R ma specjalna wersje Ra.

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    ja bym bral aparat z obiektywem zamiast aparatu bez obiektywow. lepsze zdjecia robi.

    w przeciwnym wypadku nie wiem czego dotyczy rozwazanie...

    do landszaftu z reki AF w 6D wystarczy. a jesli w ogole mowimy o jakichs Tamronach, to i tak bedzie na wyrost

    na statywie AF w LV w 6D2 zrywa kapcie z nog i jest wart grzechu. ale bez obiektywu to nie wiem co ja bym tym robil. duzo bokehu chyba
    www albo tez flickr

  6. #6

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Generalnie do tego na początek bym pewnie kupił tani obiektyw 50mm a z czasem zmienił go na jakiś lepszy/dokupił inne

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Brałbym EOS'a RP, chociaz nie wiem czy do astrofrografii sie nadaje. Zdaje sie EOS R ma specjalna wersje Ra.
    Do 6d mk3, 5d mk3 musze dozbierać, a co dopiero do RP, nie na mój budżet zdecydowanie. Nawet do tych dwóch wcześniej podanych muszę trochę dozbierać, a RP no może kiedyś.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Mała uwaga do astrofotografii: EQ3-2 to nie jest przesadnie precyzyjny montaż. Nie wiem z jakim teleskopem chcesz go używać, ale wątpię, żeby prowadzenie było dostatecznie dokładne. Jeśli jednak ograniczysz się do szerszych pól/krótszych ogniskowych (tak do 135, może 200 mm), to jakoś da radę (przynajmniej na początek).

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Dozbierać do 6dmk2, bo... AF, DPAF, gibany ekran, bardziej kompaktowy niż 5d3, bardzo wydajna bateria.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #9

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Dozbierać do 6dmk2, bo... AF, DPAF, gibany ekran, bardziej kompaktowy niż 5d3, bardzo wydajna bateria.
    Doradzono mi, że lepiej 5d mk3, niż 6d mk2
    Dostałem taką odpowiedź kiedy pisałem ze znajomym: "Do astrofotografi 6Dmk1 jest znacznie lepszy, co do zwykłego fotografowania to sprawa jest już bardziej skomplikowana. Główną wadą 6Dmk2 jest cena, bo za 5000zł można dostać używanego profesjonalnego 5dmkIII w świetnym stanie, który posłuży znacznie dłużej chociażby ze względu na migawkę. Oczywiście w kilku aspektach 6DmkII jest od niego lepszy, ale można je policzyć na palcach jednej ręki i nie są najważniejsze w użytkowaniu." oraz "Największym mankamentem jeśli już jest brak odchylanego ekranu, ale z tym da się żyć. Nie nagrywa natywnie w 4K i żeby to osiągnąć trzeba robić filmy raw, ale 4K dziś to nadal dość wysoka półka. Do tego trzeba wydać coś koło 5000zł wzwyż i to raczej jakiegoś Sony, Panasonic. Canon skupił się na innych rzeczach w (nie ukrywajmy) niskiej i średnio niskiej półce cenowej" Także nie wiem co brać czy 6d czy 6d mk2 czy 5d mk3

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez MrSkowron Zobacz posta
    Główną wadą 6Dmk2 jest cena, bo za 5000zł można dostać używanego profesjonalnego 5dmkIII w świetnym stanie, który posłuży znacznie dłużej chociażby ze względu na migawkę.
    a ile zdjec spodziewasz sie zrobic tym 6D2? ile zdjec robisz teraz rocznie?

    ja sprzedalem w zeszlym roku 5-letniego 6D1, ktorego mocno uzywalem. przed sprzedaza sprawdzilem licznik i okazalo sie, ze nie dobilem nim do 50 tys. a spodziewalem sie blisko 100 tys., bo jestem bardzo intensywnym uzytkownikiem (czasowo, bo palca na spuscie nie mam ciezkiego, normalnie wyciagam srednia ponizej klatki na minute).

    plus: za te same 5000 PLN mozna i 6D2 kupic uzywane, i jeszcze na obiektyw zostanie albo inne szpeja.

    Cytat Zamieszczone przez MrSkowron Zobacz posta
    Oczywiście w kilku aspektach 6DmkII jest od niego lepszy, ale można je policzyć na palcach jednej ręki i nie są najważniejsze w użytkowaniu."
    to akurat kwestia gustu i potrzeb. dla mnie np. obecnosc GPS w 6D (obu) jest gigantyczna zaleta. uchylany ekranik 6D2 daje wiele mozliwosci (chocby targanie duzo mniejszego i lzejszego statywu w gory) a miedzy AF w LV w 6D2 a tym w 5D3 jest przepasc. czy to nie jest najwazniejsze w uzytkowaniu...? no dla mnie akurat jest

    Cytat Zamieszczone przez MrSkowron Zobacz posta
    oraz "Największym mankamentem jeśli już jest brak odchylanego ekranu, ale z tym da się żyć. Nie nagrywa natywnie w 4K i żeby to osiągnąć trzeba robić filmy raw, ale 4K dziś to nadal dość wysoka półka.
    i znowu... jesli nagrywasz filmy ktore wymagaja 4K, to ma to znaczenie. jesli nie - nie ma zadnego. cos za cos.

    Cytat Zamieszczone przez MrSkowron Zobacz posta
    Do tego trzeba wydać coś koło 5000zł wzwyż i to raczej jakiegoś Sony, Panasonic. Canon skupił się na innych rzeczach w (nie ukrywajmy) niskiej i średnio niskiej półce cenowej" Także nie wiem co brać czy 6d czy 6d mk2 czy 5d mk3
    po mojemu to dyskusja i tak zawsze powinna zaczac sie od obiektywow. potem co do nich wpiac. bo tak to jest zwyczajowe wybieranie od d* strony.
    www albo tez flickr

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •