Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    @akustyk
    Jednej rzeczy w Twojej wypowiedzi kompletnie nie ogarniam - w jaki sposób obracany wyświetlacz pozwala na noszenie mniejszego i lżejszego statywu?
    Ja bym powiedział, że wręcz przeciwnie - tego typu obracany ekran kiepsko współpracuje ze złączką statywową typu L, która pozwala na lepsze wyważenie aparatu na statywie przy kadrze pionowym i w efekcie stosowanie lżejszego statywu.

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Re: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Jednej rzeczy w Twojej wypowiedzi kompletnie nie ogarniam - w jaki sposób obracany wyświetlacz pozwala na noszenie mniejszego i lżejszego statywu?
    prosto: jesli masz poglad sceny na gibanym ekraniku, to twoj statyw moze byc nawet i pol metra nizej niz poziom oka. wiec mozesz zupelnie wygodnie pracowac z duuuuuzo krotszym statywem

    jak pracujesz przez celownik optyczny no to niestety 1.50m musi byc, a jak kogos matula kartoflami solidnie karmila... no to i sporo wiecej

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Ja bym powiedział, że wręcz przeciwnie - tego typu obracany ekran kiepsko współpracuje ze złączką statywową typu L,
    niekoniecznie. jest to niestety (czesciowa) prawda w przypadku 6D2, bo jeszcze sie nikt inteligentny nie znalazl, kto by do tego modelu zrobil uczciwy L-bracket. te co sa niestety nie pozwalaja na pelne odchylenie ekraniku. zeby to dobrze opisac: mozna go obrocic do pozycji ekranem zupelnie w gore, ale wtedy ramienia nie da sie przekrecic pelne 180 stopni, bo troche zawadza o pionowy rant L-bracketa. w praktyce jest to irytujace (bardziej, ze nikt nie wpadl na pomysl ze ten L-bracket daloby sie poprawnie zrobic, zeby tego problemu nie bylo!) ale mozna sie przyzwyczaic

    przy zapinaniu L-bracketa do pozycji pionowej problem pojawia sie przy kulkach dokrecanych sruba (czyli w zasadzie 99% glowic), bo wtedy ta sruba nie pozwala wygodnie obracac ekraniku. mozna to rozwiazac zaciskajac bracket na kolebce od drugiej strony - tzn. ta sruba do przodu. tylko wtedy niezbyt wygodnie sie ja zakreca, ale z drugiej strony - zakreca sie raz, a ekranem macha czeciej.

    osobiscie mam kolebke z zatrzaskiem na wajche, nie na srube (takie cus: https://static.cmra.nu/132/1320681102_222.jpg ) i tu nie ma zadnych problemow z ekranikiem, pelna swoboda ruchu

    przy czym tego ze projektanci L-bracketow do 6D2 sa rypnieci nie ekstrapolowalbym na wszystkie L-brackety. do 750D milem drzewiej taki bracket, ze nic nie zawadzalo (poza ta sruba kolebki glowicy). wiec da sie. tylko trzeba mozgiem ruszyc, co tutaj okazalo sie za trudne :/
    www albo tez flickr

  3. #13
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 655

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Problem z niemożnością odchylenia w pełni gibanego ekranu można w bardzo prosty sposób rozwiązać - łącząc aparat ze smartfonem

  4. #14
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Re: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    prosto: jesli masz poglad sceny na gibanym ekraniku, to twoj statyw moze byc nawet i pol metra nizej niz poziom oka. wiec mozesz zupelnie wygodnie pracowac z duuuuuzo krotszym statywem

    jak pracujesz przez celownik optyczny no to niestety 1.50m musi byc, a jak kogos matula kartoflami solidnie karmila... no to i sporo wiecej
    To mnie w pewnym sensie nie dotyczy: mając 187 cm wzrostu nigdy nie brałem pod uwagę komfortu pracy w pozycji wyprostowanej przy wyborze statywu podróżnego, bo wtedy faktycznie musiałby być on absurdalnie wielki (1,5 m to za mało), więc z założenia brałem mniejszy - słowiański przykuc czasem się przydaje
    Do tego przeważnie komfortowa wysokość statywu nie daje optymalnego kadru, więc nie ma lekko

    Co do szybkozłączek pozwalających na pełny zakres ruchu ekranu, to muszą one wyglądać w ten sposób:
    https://store.genesisgear.eu/11293-t...-canon-80d.jpg
    Inaczej ekranu całkowicie odchylonego od korpusu się nie obróci. Mi się to rozwiązanie nie podoba, bo za bardzo zmienia położenie aparatu i przy makro to mocno przeszkadza.

  5. #15
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Problem z niemożnością odchylenia w pełni gibanego ekranu można w bardzo prosty sposób rozwiązać - łącząc aparat ze smartfonem
    i app Canon Camera Connect? ten w ktorym podglad sceny jest jeszcze gorszy (i to o wiele) niz przez EVF, o ergonomii nawet nie wspomne? (funkcjonalnosc oprogramowania to w ogole nie jest popularne haslo w Tokio)

    dziekuje, postoje tylny LSD bije o glowe jakoscia podgladu to co najtansze czipy wifi w korpusach i bidne appsy do kupy potrafia zrobic :/

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    To mnie w pewnym sensie nie dotyczy: mając 187 cm wzrostu nigdy nie brałem pod uwagę komfortu pracy w pozycji wyprostowanej przy wyborze statywu podróżnego, bo wtedy faktycznie musiałby być on absurdalnie wielki (1,5 m to za mało), więc z założenia brałem mniejszy - słowiański przykuc czasem się przydaje
    no wlasnie z gibanym ekranikiem problem odpada. zadnych przykucow, juz mi lata grania w hokeja dostatecznie plecy przykurczyly

    Cytat Zamieszczone przez rysz Zobacz posta
    Co do szybkozłączek pozwalających na pełny zakres ruchu ekranu, to muszą one wyglądać w ten sposób:
    https://store.genesisgear.eu/11293-t...-canon-80d.jpg
    Inaczej ekranu całkowicie odchylonego od korpusu się nie obróci. Mi się to rozwiązanie nie podoba, bo za bardzo zmienia położenie aparatu i przy makro to mocno przeszkadza.
    tak wlasnie to wyglada rowniez do 6D2. gdyby wygladalo tak: http://www.sbony.com/bmz_cache/c/c4f...ge.420x420.jpg to by nie bylo problemu, ale takie rozwiazanie okazalo sie za trudne dla producentow L-bracketow.

    oczywiscie, do makro to ono ma wady. z drugiej strony, jednak gibany ekranik ma dostatecznie duzo zalet, zeby sie na taki kompromis porwac.
    www albo tez flickr

  6. #16
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 655

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    i app Canon Camera Connect? ten w ktorym podglad sceny jest jeszcze gorszy (i to o wiele) niz przez EVF, o ergonomii nawet nie wspomne? (funkcjonalnosc oprogramowania to w ogole nie jest popularne haslo w Tokio)
    Co racja, to racja, ale ja z tego czasami korzystam. Szczególnie jak ni ma mi kto zrobić zdjęcia.

  7. #17
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Co racja, to racja, ale ja z tego czasami korzystam. Szczególnie jak ni ma mi kto zrobić zdjęcia.
    jak to sie mowi: desperate times call for desperate measures

    jakby Japonczycy wrzucili w te aparaty czipy z XXI wieku (takie obslugujace cos wiecej niz 802.11b -> https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11 ) i zrobili otwarte API, to mozna by na tablecie FullHD sobie super szczegolowy podglad wyswietlac. no ale nie takie ficzery ksiegowi wycinali, a ze tak Canon jak i Nikon poza firmwarami do embeddow leza i kwicza w kwestiach software'u, to nie od dzisiaj wiadomo :/
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 29-01-2020 o 14:02
    www albo tez flickr

  8. #18

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a ile zdjec spodziewasz sie zrobic tym 6D2? ile zdjec robisz teraz rocznie?
    Telefonem z badziewnym aparatem ze 2 tyś może.

  9. #19
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez MrSkowron Zobacz posta
    Telefonem z badziewnym aparatem ze 2 tyś może.
    no to przy deklarowanej zywotnosci migawki 6D wychodzi 50 lat. subiektywne wrazenie - wystarczy ci, wcale nie musisz miec zywotnosci 5D3
    www albo tez flickr

  10. #20
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Co wybrać 6D/ 6D mk2/ 5D mk3 ?

    @rysz, tu ci wklejam fotki L-bracketa z mojego 6D2, bo moze i potomnym sie kiedys przydadza takie obrazki pogladowe.

    mialem okazje dzisiaj wyjsc na polder, jednego dnia zamiast byc przodownikiem niderlandzkiej pracy to wydac troche nadgodzin z ostatnich tygodni no to moglem sfocic jak to u mnie wyglada...

    z gory: na ile pionowy rant bracketa utrudnia odchylenie ramienia ekraniku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200129_155818.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	6,75 MB
ID:	3770

    od lewego boku: jak pionowy rant utrudnia obrocenie odchylonego ekranika (przy statywie na wysokosci roboczej, tzn. kopulka pryzmatu pod broda - robi sie to juz troche za malo)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200129_161348.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	3,91 MB
ID:	3771

    przy mocowaniu pionowym - nic nie zawadza, ale tylko gdy kolebka glowicy jest na zatrzask (bo gdyby byla sruba, to jest problem)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200129_160204.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	3,41 MB
ID:	3772

    jeszcze jeden pion na ktorym widac zapas
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200129_160022.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	3,19 MB
ID:	3773
    www albo tez flickr

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •