Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Po zmianie pracy i kręceniu się wymiennie w dwóch różnych miastach zauważyłem dramatyczny spadek ilości robionych zdjęć. Sporo tematów do fotografii pojawia się podczas przemieszczania do/z pracy. 5D2 jest za duże aby je nosić ze sobą cały czas więc zacząłem ponownie rozglądać się za czymś małym ale jednak dającym dobrą jakość zdjęć. Mam 3 typy ale jakoś nie mogę wybrać faworyta. Z rzeczy na jakich mi zależy to ogniskowa 28mm lub 35mm (eq FF), F max 2.8, min crop, niewielka waga i wielkość, dobra matryca + optyka, budżet 2-4k pln. Czekam na R Mark II ale to pewnie trochę potrwa...

    Canon m100 + 22/2
    Fuji XF10
    Ricoh GR3

    O ile kiedyś byłem mocno napalony na GR2 to GR3 wydaje się być dość dużym rozczarowaniem z całą masą problemów przy tej cenie...

    Coś pominąłem? Ktoś mierzył się z tym problem.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 25-01-2020 o 22:00

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Canon g5x ii

  3. #3
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Używam jako zapas do 5dmkII właśnie Ricoha GRII i przyznam, że często mimo, iż mam C w plecaku, to i tak zdjęcia robię R Jakość/ostrość powala nawet w porównaniu do 5tki z L-kami. Jakie problemy z GR3 masz na myśli?

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    W identycznej sytuacji wybrałem opcję M100 + 22/2 i to jest świetny wybór. Obsługa lepsza niż w pierwszej M-ce, odchylany ekran i bardzo spoko jakość zdjęć. No i nie jest to kompakt jak dwa pozostałe typy, a czasami zdarzy się przypiąć coś innego niż 22
    6D/M100/MeizuM8

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Zakup systemu M uważam za coś niezależnego od zestawu FF. Wymiary wszystkiego są niesamowicie kompaktowe. Masa pomijalna
    Kup M50 z M22. Wciągnie Cię i dokupisz coś jeszcze np. M32/1.4. Ja tak miałem .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    O ile kiedyś byłem mocno napalony na GR2 to GR3 wydaje się być dość dużym rozczarowaniem z całą masą problemów przy tej cenie.
    A jaka masa problemów jest z GR3? Pytam poważnie bo nie słyszałem żeby był sporym rozczarowaniem a sam się skłaniam ku temu maleństwu. Jedna rzecz o której coś czytałem, to że ma wolny AF przy słabym oświetleniu.

    Miałem okazję pobawić się GR3 w sklepie i AF sprawował się bardzo dobrze. Najlepsze w nim są oczywiście rozmiary, waga i to, że można go obsługiwać jedną ręką. Parę lat temu robiłem zdjęcia Panasonikiem GX1 i naleśnikiem 20mm f/1.7. Wiadomo, że jakość zdjęć nie jest ta sama co z pełnoklatkowego Canona ale ważniejsze dla mnie było by mieć aparat, który się mieści w kieszeni. Mam sporo fajnych zdjęć z tego aparatu właśnie dlatego, że miałem go przy sobie w warunkach, w których nie dźwigałbym lustrzanki.

    Ja bym postawił na GR3 dlatego, że jest najmniejszy i najlżejszy i będziesz go mógł zawsze i wszędzie zabrać. Chyba, że brak wizjera jest jakąś przeszkodą.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    Ja bym postawił na GR3 dlatego, że jest najmniejszy i najlżejszy i będziesz go mógł zawsze i wszędzie zabrać. Chyba, że brak wizjera jest jakąś przeszkodą.
    Raczej brak odchylanego ekranu widziałbym jako wada nie do obejścia jak już nie ma wizjera.
    Do codziennego pstrykania w pracy używam Canona G7XII i odchylany ekran daje dużą przewagę nad smartfonem. No i dosyć silny flesz i jasny obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 26-01-2020 o 08:34
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Po zmianie pracy i kręceniu się wymiennie w dwóch różnych miastach zauważyłem dramatyczny spadek ilości robionych zdjęć. Sporo tematów do fotografii pojawia się podczas przemieszczania do/z pracy. 5D2 jest za duże aby je nosić ze sobą cały czas więc zacząłem ponownie rozglądać się za czymś małym ale jednak dającym dobrą jakość zdjęć. Mam 3 typy ale jakoś nie mogę wybrać faworyta. Z rzeczy na jakich mi zależy to ogniskowa 28mm lub 35mm (eq FF), F max 2.8, min crop, niewielka waga i wielkość, dobra matryca + optyka, budżet 2-4k pln. Czekam na R Mark II ale to pewnie trochę potrwa...

    Canon m100 + 22/2
    Fuji XF10
    Ricoh GR3

    O ile kiedyś byłem mocno napalony na GR2 to GR3 wydaje się być dość dużym rozczarowaniem z całą masą problemów przy tej cenie...

    Coś pominąłem? Ktoś mierzył się z tym problem.
    To, co wymieniłeś to sorki, ale są to tylko amatorskie pstrykadełka (szczególnie Canon i Fuji) i szału oraz efektu WOW! nie będzie. Na Twoim miejscu z marszu bym od razu kupił pełnoklatkowy Sony DSC-RX1 z obiektywem Carl Zeiss Sonnar T* o stałej ogniskowej 35mm z f/2.0 za 2.800 zł https://www.cyfrowe.pl/aparat-uzywan...4450586-p.html Radzę się spieszyć No chyba, że masz jakiś bliżej niesprecyzowany odruch na nazwę firmy Kolega używa taki aparat i raczej szybko się z nim nie rozstanie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dscrx1rm2b.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	3731

    "Sony DSC-RX1 to cyfrowy aparat kompaktowy wyposażony w pełnoklatkową matrycę 35mm, stosowaną dotychczas tylko w profesjonalnych lustrzankach. Rozdzielczość matrycy 24mln. pix. pozwala na wykonanie ogromnych wydruków z zachowaniem doskonałej jakości a szeroki zakres czułości ISO w połączeniu z stałoogniskowym obiektywem o ogniskowej 35mm i doskonałej jasności f/2.0 umożliwi wykonanie bardzo ostrych zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych. Pełnoklatkową matrycę uzupełnia jasny obiektyw Carl Zeiss Sonnar T* o stałej ogniskowej 35mm — przydatny zarówno przy zdjęciach portretowych i ulicznych, jak i codziennym fotografowaniu. Nazwa Sonnar pochodzi od niemieckiego wyrazu "Sonne" (słońce) i symbolizuje zdolność do przechwytywania maksymalnej ilości światła. Obiektyw aparatu Cyber-shot™ RX1 ma nową konstrukcję optyczną z zaawansowaną soczewką asferyczną (Advanced Aspherical — AA), która umożliwia miniaturyzację bez pogorszenia parametrów optycznych ani rozdzielczości.

    Duży, wynoszący F2 maksymalny otwór 9-listkowej przysłony kołowej zapewnia piękny wygląd nieostrych fragmentów obrazu (efekt bokeh), godny obiektywów do profesjonalnych lustrzanek cyfrowych. Na tubusie obiektywu znajduje się ponadto pierścień trybu makro, służący do wykonywania szczegółowych zdjęć w zbliżeniu, z odległości do 20cm (mierzonej od płaszczyzny obrazowania).

    Przetwarzanie danych z przetwornika Exmor CMOS to zadanie zmodernizowanego procesora obrazu BIONZ, umożliwiającego między innymi zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości w tempie do 5 klatek na sekundę. Procesor pozwala na zapis danych w 14-bitowym formacie RAW, który zaawansowanym użytkownikom daje olbrzymie możliwości "wywoływania" i przetwarzania negatywu cyfrowego w celu urzeczywistnienia swoich twórczych wizji."
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-01-2020 o 12:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To, co wymieniłeś to sorki, ale są to tylko amatorskie pstrykadełka (szczególnie Canon i Fuji) i szału oraz efektu WOW! nie będzie. Na Twoim miejscu z marszu bym od razu kupił pełnoklatkowy Sony DSC-RX1
    No tak, tyle że RX1 to już trochę inny przedział cenowy. W wyższej cenie do wyboru sa też Sony RX100, Fuji X100F (za moment ma się pokazać nowy model X100V) i... znakomita Leica Q2 (zaledwie $5000). Jest w czym wybierać.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Canon m100 + 22/2
    O ile nie przestraszy Cię liczba przycisków i konieczność ciągłego używania ekranu dotykowego. Podobno m6mk2 jest pod tym względem lepsze, a nie dużo większe, ale też cena nie ta.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •