Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 477

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Dzięki za odpowiedzi i propozycje

    Do listy dopisuje jeszcze
    Ricoh GR2
    Canon M6 Mk I

    Leica, Sony RX odrzucam ze względu na budżet oraz przeznaczenie. Używki odpadają.

    Nie boje się fotografowania na zombie Wyglądając jak niedzielny fotograf to nawet lepiej Ideał to odchylany ekran gdzie można zdjęcia robić niepostrzeżenie. Wizjer nie jest mi potrzebny bo jest słabej jakości a klasyczna pozycję fotografowania zostawiam lustrzance. Nie planuje też wchodzić w inny system i porzucać FF Canona. W zasadzie na placu boju zostaje tak naprawdę m100+C22 oraz GRIII (ew GRII).

    Trochę boje się kropowatej matrycy Canona i sraczki jak tylko ruszy się suwakami ale zakładam,że jest tam już nową matryca od 80D. Szkoda, że nie ma ma cichej migawki. GRIII ma takie sobie recenzje: ludzie narzekają na AF, dyndające się przyciski, przegrzewanie się, zasysanie brudu do środka oraz fatalna wydajność baterii. Przy tej cenie jednak spodziewanym się odchylanego ekranu. Kosmicznego postępu w stosunku do GRII nie ma a cenka X2. Przewaga nad Canonem to budowa, matryca oraz wielkość.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 27-01-2020 o 19:37

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Mam XF10 - to jest doskonały aparat typu podręcznego. Świetna jakość zdjęć, do tego w trybie "snapshot" i dzięki dobraniu odpowiednich minimalnych czasów migawki oraz poziomów AutoISO można zrobić zdjęcie błyskawicznie.

    Nie wiem ile teraz kosztuje, ja kupowałem latem za poniżej 1500zł i w tej cenie ten aparat nie ma konkurencji.

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi i propozycje

    Do listy dopisuje jeszcze
    Ricoh GR2
    Canon M6 Mk I

    Leica, Sony RX odrzucam ze względu na budżet oraz przeznaczenie. Używki odpadają.

    Nie boje się fotografowania na zombie Wyglądając jak niedzielny fotograf to nawet lepiej Ideał to odchylany ekran gdzie można zdjęcia robić niepostrzeżenie. Wizjer nie jest mi potrzebny bo jest słabej jakości a klasyczna pozycję fotografowania zostawiam lustrzance. Nie planuje też wchodzić w inny system i porzucać FF Canona. W zasadzie na placu boju zostaje tak naprawdę m100+C22 oraz GRIII (ew GRII).

    Trochę boje się kropowatej matrycy Canona i sraczki jak tylko ruszy się suwakami ale zakładam,że jest tam już nową matryca od 80D.
    Tam jest matryca ciut lepsza niż w 80D.
    Niedawno m100 był za niecałe 9 stówek ja bym się w ogóle nie zastanawiał - tu jednak cena czyni cuda .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 28-01-2020 o 23:24
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 477

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tam jest matryca ciut lepsza niż w 80D.
    Niedawno m100 był za niecałe 9 stówek ja bym się w ogóle nie zastanawiał - tu jednak cena czyni cuda .
    Dalej jest ale samo body. Były promocje gdzie zestaw z kotem plus torba plus pokrowiec plus karta były za 900

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Dalej jest ale samo body. Były promocje gdzie zestaw z kotem plus torba plus pokrowiec plus karta były za 900
    Z czym???? Ja bym nie wziął nawet gdyby dopłacali ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 477

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Tapatalk
    Z kartą oczywiście

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Ricoh GR 2 fajny ale łatwo łapie syf na matrycy.. myślałem, że mojego to nie dotyczy do czasu A usunięcie syfu z tej matrycy kosztuje sporo - ponieważ matrycę po czyszczeniu należy ponownie wyregulować.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  8. #18
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Dlatego ja kupiłem GR2w komplecie z adapterem, umożliwiającym przykręcenie filtra UV (i osłony przeciwsłonecznej)- mam czystą matrycę, mimo intensywnego używania Trochę zwiększa to jego gabaryty, ale coś za coś.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 477

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Dlatego ja kupiłem GR2w komplecie z adapterem, umożliwiającym przykręcenie filtra UV (i osłony przeciwsłonecznej)- mam czystą matrycę, mimo intensywnego używania Trochę zwiększa to jego gabaryty, ale coś za coś.
    Dobrze, że o tym wspominasz bo to rozwiązuje spory problem

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: kieszonkowy aparat do zadań specjalnych

    Hej. Ja też mam w komplecie z adapterem filtrem UV i osłoną p słoneczna a jednak syf załapał... to akcesorium chyba jednak nie rozwiązuje tego problemu....
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •